EVJ KABELSKI TV

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Enako kot tvoj TV ni kompatibilen s tistim signalom na tvojem kablu.
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Doma sem našel 2 leti star dvd player, ki ima na zadnji strani naslednje:



Ali lahko kar koli poskusim sedaj ustvarjati s tem dvd playerjem, da bi kar koli naredil na signalu sam?

Torej recimo tam kjer piše AERIAL da bi vtaknil kabel od EVJ in preko EURO AV1 vklopit v tv?

Ne spoznam se na te zadeve, tako da ne se mi smejat
redface-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Primer (navezujoč se na teme o nedelujočih USB napravah) :
PC ima 3 USB vtičnice. Na enem USB ključek ne dela (ne zazna sploh).
Na drugih dveh dela OK.
Drugi ključki pa delajo na vseh treh vtičnicah.
Nagradno vprašanje: Kje je napaka?

Ni dovolj podatkov; problem je lahko na obeh koncih. Ce predpostavis, da prvi kljuc sicer normalno deluje povsod drugje (na enakih ohisjih z enako plato, numerus pa je dovolj velik) tudi na vticnici, ki je na isti poziciji kot nedelujoca na prvi skatli (recimo spredaj), potem je problem v vticnici. Ce predpostavis, da si v domnevno problematicni vticnici preizkusil na kupe drugih identicnih kljuckov in vsi delajo OK, potem je problem v kljucku. Ti nimas navedenega nic od tega.

V tem primeru so od EVJ privlekli en sprejemnik, kakrsne dajejo svojim strankam. Precej verjetno imajo tovrstni tip sprejemnika dobro preizkusen (torej drugi, identicni primerki delujejo v njihovem omrezju), hkrati pa so svojega testnega tudi prikljucili ze na mnogo koncih. Ker pri sylverju ta, mnogokrat preizkuseni sprejemnik normalno deluje, je ocitno signal OK. Cesar pa se vedno ni nihce pokazal (ne servis, ne prodajalec ne nihce drug) pa je delujoc identicen TV, kot ga ima sylver, v omrezju EVJ (z vsemi pritiklinami, ki jih to prinasa), ali pa kar konkretno sylverjev TV, delujoc v EVJjevem omrezju. Ergo, problem je v TVju, s tem da ni nujno, da je problem samo v doticnem TVju, ki ga ima sylver doma, ampak je lahko zanic narejena cela serija in ne bo od zamenjave plate nobene koristi.

Ko smo ravno pri primerih: bil sem srecni lastnik enega HPjevega laptopa, ki je imel zanic dizajnirano plato (konkretno: del okrog diskretne graficne) in zato v dolocenih aplikacijah konsistentno dela BSOD. Plato so 2x zamenjali, vsakic je bilo isto (torej s tremi platami), od HPja so sporocili, da je plata pac defekten dizajn in da je to to ... menda so pri naslednjih modelih to neumnost popravili, mnogo ljudi pa je imelo s tistimi konkretnimi Omnibooki (XE4500) fine probleme. Zacuda so cisto vse 3D igrre delovale brez problemov, pa bi ravno tam pricakoval najvec tezav
confused-1.gif
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Probaj za finto priključit antenski kabel v tega combota in nato iz njega v TV ( obvezno more combo bit priključen v elektriko ).
Take naprave imajo ponavadi vgrajen tudi mini ojačevalec . Za probat je !
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Sem nekje prebral da imajo pogodbo za upravljanje za 18 let. Od leta 2001 ko so podpisali. Torej še 10 let.

Telemach bi bil vsekakor boljša izbira. Vse bi delalo bolje, izbira kanalov bistveno večja, hitrosti interneta večja..

Je kaj novega pri tvju, ki je domnevno nesposoben predvajati qam256. Me zanima, ker potem bi še jaz peljal 3 tvje na servis., dokler je še garancija:)
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
a sprašuješ zame? če sem že nesel tv na servis?

Ja - to se vsi sprasujemo
sprasujem se.gif


Glede na zacetno zgrazanje nad tvojim operaterjem, kjer moras cakati tri dni da pride tehnik,...

No - a je TV ze sla na sevis in kaj so tam ugotovili ?????????????
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Res je. Obupal sem in uporabljam analogne kanale. Bo pa ta vikend prisel kolega iz Medvod in pripelju svojo tv, ki je ista kot moja (samo velikost je manjsa). Drugace pa je ista od Samsunga. Ce bo tut njemu kockalo pol vemo kje tici mis
smile-1.gif


Ce mu ne bo kockalo pa je moj tv in ga takoj v pon nesem na servis. Njemu doma ne kocka. Ima isti tv in tudi EVJ.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Hellow. Ne ne ni bil dež kriv, vikend je bil pestro delaven in ni bilo časa
smile-1.gif


zato sva pa danes testirala, kolega je bil glih kar pri meni doma in je prinesel svoj tv (isti model samsunga, samo da je manjši).

ugotovitev: njegova tv dela na digitalnih kanalih normalno - nobenih kockih. testiranje je trajalo skoraj 20 minut na več digitalnih kanalih in nisva opazila nobene kockice kljub temu, da sva oba bila zagledana dobesedno samo v ekran
smile-1.gif


jutri peljem svoj tv na servis (dast d.o.o. na rudniku) in zahtevam, da mi zamenjajo digitalni sprejemnik v tvju ali pa osnovno ploščo pač. sej ne vem kaj morejo oni narest - bodo že vedeli. rekel jim bom, da sem načeloma že govoril z enim njihovim tehnikom, kateri pozna moj problem in kateri naj bi tudi naročil rezervni del.

upam, da mi ne bodo kompliciali za zamenjavo pod garancijo, ker tv pri t2 dela brez napak (analogni in digitalni kanali) medtem ko pa na kabelski dela kocke na digitalni sliki. ampak to je zaradi teh 2 različnih modulacij. očitno je moj dig sprejemnik "poškodovan" in dela pravilno samo na eni modulaciji.

smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Najlazje je prenasati potrosnika, ki se ne spozna na vso mozno tehnologijo.

Zanimivo mi je to, da ko sem 1. nesel tv na servis, zakaj ga niso se testirali na drugi modelaciji? Zakaj sami od sebe ne preverijo vse mozne poti do napake in bi takoj nasli vzrok. Skrakta - vesel sem ker sedaj vsaj vem kje zajec ticiv:)
 

miki133

Pripravnik
19. nov 2008
80
40
18
Po mojem sploh ni problem v samem tunerju ampak v nastavitvi
avtomatske regulacija nivoja - AGC ( automatic gain control ) .

Pri testiranju smo nivo signala v TV spreminjali od približno 40 do 90 dBuV ,
na indikatorju signala , ki ga prikazuje TV je kazalo signal 69 od približno
50 do 80 dBuV , v istem času je na kolegovi TV kazalo signal 72.
Lahko sem kako številko zgrešil, ker je že kar nekaj časa od testiranja .

Predvidevam , da se da nekje v servisnih nastavitvah povečati nivo na katerem deluje
avtomatska regulacija nivoja, kar bi po mojem mnenju odpravilo problem .

LP Miro