V napravi ni dovolj prostora?!

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Oj...

Mojemu Kitajcu se je zmešalo. Najprej mi je požrl SD kartico, sedaj mi pa jambra, da nima dovolj prostora za ponovno namestitev aplikacij.
Preden ga sformatiram in vržem skozi okno, je še kakšna razlaga zakaj mi to dela?

SD kartica je sedaj prazna (16GB), na telefonu pa tudi nimam nič. Prostega je preko 5GB.
Delovnega pomnilnika pa je tudi preko 300MB.

Telefon je Cubot one, Android 4.2.1.
Kakšna ideja?
17758-icon_confused.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Nima prostora na root particiji. Tam kjer so podatki ga je dovolj, nima pa tam kjer je prostor za sistem. Verjetno ti bo popolni reset pomagal.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Nima prostora na root particiji. Tam kjer so podatki ga je dovolj, nima pa tam kjer je prostor za sistem. Verjetno ti bo popolni reset pomagal.

Točno tak problem imam jaz.

90% prostega na SD kartici, več kot pol praznega pomnilnika telefona in nastavljeno naj se vse nalaga na SD kartico, pa mi vseeno stalno piše ni prostora.

Kako naj povečam to root particijo???

Kako se pa popolnoma resetira telefon? Izbriši podatke telefonskega pomnilnika ne pomaga nič, povrnitev na tovarniške bi pa spet ostale te nastavitve velikosti root particije.

Hvala za kak nasvet že vnaprej.
 
22. jul 2007
12.816
1.318
113
123
Najprej pobriši vse updejte pri aplikacijah katere ne uporabljaš, potem naloži kakšen cache cleaner in počisti telefon npr., še prej pa poglej koliko si imel zapolnjen
pomnilnik in koliko ga imaš po čiščenju.
Potem lahko še pogledaš, kam se ti shranjujejo fotografije ali v pomnilnik ali na sd, če ne nastavi na kartico, toliko na hitro.
Lahko pa še napišeš za kakšen telefon se gre in koliko ima rama ter katera vrsta androida je gor.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala bom poskusil.

Imam dva kitajska telefona enega z Androidom 4.2.1 in enega s 4.2.2

Glavni problem je to, da se ne da celoten pomnilnik telefona nastaviti kot root particija kamor se očitno naložijo aplikacije in je že po nekaj aplikacijah vse zabito polno, kartica sd pa prazna, ravnotako pomnilnik telefona.

Očitno imajo telefoni spomin razdeljen na dva dela in ko se osnovna root particija zabaše je konec, četudi je na drugem odprtem delu še polno prostora.
Rešitev bi bila združitev vsega telefonskega spomina v root particijo.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Mene v tem Clean Masterju bolj skrbi kaj lahko brišem predvsem ne vem kako je s tistim kar je v Memory boost,ker tam imam skoraj 500mb enega sranja ki mi ga pokaže za počistit pa ne vem če lahko da ne bom brisal kaj narobe.Če kdo ve kaj bolj točnom prosim za razlago kaj se lahko briše.
Drugače pa dobra zadeva ja.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Clean Master se je v zadnjem letu zelo poslabšal, predvem iz razloga, ker so razvijalci dodali preveč raznih stvari k osnovnemu apu, in po mojem mnenju ne obvladujejo več samega apa. Bodi zelo previden predno pritisneš Clean, ker ti pobriše tudi zadeve, ki jih ne bi smel. Na srečo imaš možnost pred brisanjem preveriti, kaj naj bi brisal. Bodi previden predvsem pri razdelku big files, briše od navigacij do slik, čeprav te pred brisanjem opozori, da ne bo brisal nič takega, kar bi bilo "škodljivo". Sam sem uporabljal ta program, ampak nato kmalu nehal, je bil preveč nezanesljiv.

Po drugi strani pa sem poslušal bolj zvrezirane uporabnike, ki pravijo, da android že sam poskrbi, kdaj je treba sprostiti ram (free ram is wasted ram) in da so programčki kot Clean Master in podobni le en velik hype in popolnoma nepotrebni. Vsaj pri meni se je to izkazalo za resnično, saj že več kot leto nisem nič čistil, nobenega memory boosta, task killerjev, etc. in s telefonom nobenega problema.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Take zadeve so v redu predvsem za čiščenje cachev,ki jih sam android ne počisti avtomatsko.Za kaj drugega moraš pa vedet kaj delaš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.892
113
pri taščici
Je nekje moja tema s skoraj enakim vprašanjem kot avtor. Rešil je clean master. Se pa strinjam da zadnje mesece pogosto teži tudi za slike (kartica je 90% polna), tako da je treba prebrati kaj ti ponudi. Enkrat sem kliknil neko ”ohlajanje” ali nekaj podobnega, pa sem potem videl, da je zelo dolgo nalagal določene aplikacije.
Sedaj ga enkrat mesečno poženem, kljub temu da se mi ”dnevno” ponuja. Zbrisal sem 15+Gb.