Telefon za seniorje

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
310
2
18
Moje zahteve za telefon so naslednje:
- vzdržljiva baterija
- večje in dobrovidne tipke
- večja pisava na zaslonu mobilnika
- čim manj programske navlake, enostavnost klicanja, logična dostopnost imenika
- telefon naj bo klasičen (ne priklopen, ne touchscreen)

Na voljo imam:
- 1 UMTS aneks (mi bolj malo koristi pri teh zahtevah)
- do 100EUR sredstev

Ožji izbor:
- Nokia 2330 Classic ( mimovrste )
Edino na Mimovrste sem našel telefon v takšni barvi, ker bela oz. srebrna barva odpade. Če pozna kdo še kako trgovino, ki prodaja ta model v tej barvi, naj to dopiše. Sicer pa je ta telefon na prvem mestu izbire predvsem zaradi odlične baterije. Ne vem pa kakšna je kaj velikost črk na zaslonu?!
Cena zaenkrat: okrog 60EUR

- Samsung C3060 ( mimovrste )
Ima velike tipke in vsebino na zaslonu. Ima slabšo baterijo kot zgornja Nokia.
Cena zaenkrat: okrog 90EUR

- Samsung E2100B ( izimobil )
Podoben zgornjemu z nekoliko manj kvalitetno izdelavo a ugodnejšo ceno. Nokia ima dosti boljšo baterijo.

- Všečna sta mi še Samsung Glamis samo sta pa preklopna, kar ne pride v poštev. Bi pa bila kar ugodna (pod 50EUR zaradi UMTS aneksa).


Kar me zanima so še kakšni dodatni predlogi glede modelov aparatov, mnenja o zgoraj napisanih, kakšne boljše cenovne ponudbe drugod ipd.

Hvala in LP.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Po mojih izkušnjah imajo starejši raje preklopne ali slide telefone.

Zakaj ? Ker ni potrebno zaklepati tipkovnice, kar jim predstavlja precejšnjo oviro. Nam ni težava pritisniti 2 tipki hitro zaporedoma, njim pa je.

Prav tako je zelo logično kako se na klic oglasiš ali ga prekineš, pač odpreš/zapreš telefon. Ali pa pritisneš eno izmed dveh jasno barvno označenih tipk, na večini zaprtih slide telefonov.
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
310
2
18
Sem isto razmišljal ja. Osebi namreč niso všeč takšni telefoni (bom jo prepričal s temi argumenti, če bo telefon res ok). Problem je predvsem v debelini takšnih telefonov.
Samo tista dva preklopnika, ki sem ju omenil, sta kar napredna. Mogoče priporoča kdo kakšen enostavnejši model?
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ravno imam na testu en mobilnik namenjen starejsim... in sicer gre za myPhone 1070 chiaro

20100215-renw27csuwuw6ssnkfhntphneq.jpg
20100215-m3x4mfp1fpq8ffqjfnj1sgtb1m.jpg


20100215-xyx5u9ak7ypb4wx4i9g64xf9m6.jpg
20100215-f94bbjspua7qjdemtpf975547a.jpg


20100215-x9jbw88217jq6e663npbsaprh.jpg
1070.jpg



Mobilnik ima poleg ogromnih tipk in preglednega zaslona le osnovne funkcije (klicanje, SMS,...) poleg tega ima funkcijo SOS, ki prednastavljenim stevilka poslje SMS ali jih poklice, ce premaknemo rdeco oz. oranzno tipko zadaj ... Ima pa tudi radijski sprejemnik
grims-1.gif
in moznost "handsfree" pgoovora preko zvocnika ter zaklep tipkovnice s fizicnim drsnim gumbom ob strani ... nima pa nobenih dodatnih funkcij, ki bi begale (MMS, WAP, fotoaparat,...)

Test bo gotov v naslednjih dneh in bo objavljen na www.mobile.si ... prodaja pa ga Sgerm. Se mi zdi, da je bilo receno, da je maloprodajna cena 89,90 € ...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
+ en glas za Samsung C3060, edinole meniji so se mi zdeli nekoliko nelogicni na zacetku (vidis nekaj napisano, pa ne ves ali to pomeni da je opcija vkljucena ali izkljucena), ce si od prej navajen samo na Nokie in SE. Mama je imela prej SEje, dokler so se delali take, katerim se je dalo nastaviti velikost fontov, zdaj je zelo zadovoljna z omenjenim. Jaz sem ji nastavil telefon, malo sem se lovil naokoli zaradi kilavih navodil, a ni tako grozno kot se slisi
smile-1.gif
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
310
2
18
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
+ en glas za Samsung C3060, edinole meniji so se mi zdeli nekoliko nelogicni na zacetku (vidis nekaj napisano, pa ne ves ali to pomeni da je opcija vkljucena ali izkljucena), ce si od prej navajen samo na Nokie in SE. Mama je imela prej SEje, dokler so se delali take, katerim se je dalo nastaviti velikost fontov, zdaj je zelo zadovoljna z omenjenim. Jaz sem ji nastavil telefon, malo sem se lovil naokoli zaradi kilavih navodil, a ni tako grozno kot se slisi
smile-1.gif

Koliko časa pa zdrži baterija pri C3060?

A1018S bom vzel za šalo. Je bil pa dober za svoje čase. Ni pa nikakor za v žep.
Oni MyPhone je zanimiv, čeprav mislim da bom ostal v segmentu "normalnih aparatov".
wink-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Ravno imam na testu en mobilnik namenjen starejsim... in sicer gre za myPhone 1070 chiaro

20100215-renw27csuwuw6ssnkfhntphneq.jpg
20100215-m3x4mfp1fpq8ffqjfnj1sgtb1m.jpg


20100215-xyx5u9ak7ypb4wx4i9g64xf9m6.jpg
20100215-f94bbjspua7qjdemtpf975547a.jpg


20100215-x9jbw88217jq6e663npbsaprh.jpg
1070.jpg



Mobilnik ima poleg ogromnih tipk in preglednega zaslona le osnovne funkcije (klicanje, SMS,...) poleg tega ima funkcijo SOS, ki prednastavljenim stevilka poslje SMS ali jih poklice, ce premaknemo rdeco oz. oranzno tipko zadaj ... Ima pa tudi radijski sprejemnik
grims-1.gif
in moznost "handsfree" pgoovora preko zvocnika ter zaklep tipkovnice s fizicnim drsnim gumbom ob strani ... nima pa nobenih dodatnih funkcij, ki bi begale (MMS, WAP, fotoaparat,...)

Test bo gotov v naslednjih dneh in bo objavljen na www.mobile.si ... prodaja pa ga Sgerm. Se mi zdi, da je bilo receno, da je maloprodajna cena 89,90 € ...

Bravo! Tole iščem za mojo babico!
Ker tista zadeva na Mobitelu na 3 gumbe ji nekako ne potegne
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
310
2
18
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
v Mercatorjevi Izbiri/železnini si lahko privoščiš ganc novega A1018,..
b

Dajmo nehat zdaj s to podmornico, no
bonk.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Aliens pravi:
Koliko časa pa zdrži baterija pri C3060?

Moral bi preveriti, ce zelis bolj tocno oceno, a mislim da ji ne zdrzi nic manj kot je prejsnji SE, torej kaksen teden. Ne igra iger, poslusa radia in podobnih traparij, telefon ima za telefoniranje, zelo redko se kaksen SMS ali fotografija.
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
310
2
18
En teden bi bil ok.
Včasih so namreč Samsungi imeli precej slabe baterije. Pa tudi v specifikacijah telefonov vidim, da ima večina novejših modelov čas pripravljenosti nad 400 ur. C3060 ima pa 340 ur.

Nokia 2330 Classic ima recimo 540 ur (link na prvem postu). Ravno zato me zanima, če ima kdo to Nokio in kako je zadovoljen z njo?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst sem za mamo vzel tole LG GD510 http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=1413&pu=0
Je touch screen, kar mislim, da ji na ne bi smelo delat težav.
Ima nastavljivo velikost pisave (velika jezares velika)
Ko je telefon zaklenjen se z enim klikom jasno in na veliko vidi koliko je ura (datum dost manjše napisan)
Glavne stvari (sms in imenik) so ikonce že na prvi strani
Ima 3 namizja, na enga sem našitimal ikonce za hitre klice, da ji sploh ni treba po imeniku klikat
Fotič je brez AF in fleša. Dela pa solidne fotke, če je dobra svetloba.


Sporočim, kak se bo vse to v realnosti obneslo;)
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Aliens pravi:
En teden bi bil ok.
Včasih so namreč Samsungi imeli precej slabe baterije. Pa tudi v specifikacijah telefonov vidim, da ima večina novejših modelov čas pripravljenosti nad 400 ur. C3060 ima pa 340 ur.

Sem preveril: pravi, da ji zdrzi v povprecju 8 dni. Ne telefonari veliko, kot sem ze prej napisal tudi drugih stvari (razen obcasno kak SMS in fotografija) ne uporablja.

Ima pa ta C3060 baje eno bizarno stvar: ko je napolnjen, zapiska, in to precej naglas. Ce je to sredi noci, je motece, se bolj je pa motece to, da ce ga potem ne odklopis od polnilca, cez nekaj casa spet enako zapiska. Morda kdo ve ce se da to kako izkljuciti ?
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Jest, malo še malo prosim napišeš o tem myPhone 1070 chiaro telefonu? Bi ga še vedno priporočil starejšim? Iščem telefon za 85 letno babico, ki ima s telefoni že izkušnje. Trenutno je na eni stari Nokii, pa se kljub temu znajde. Tako, da bi bil prehod na tak telefon pomoje enostaven. Sama želi imeti nekaj z velikimi tipkami in velikimi črkami na zaslonu. Ni najcenejši, tako da bi prosim za potrditev nakupa.

Hvala!