snemanje z VLC playerjem

Kasius_Klej

Zelenc'
18. nov 2014
2
0
1
VLC player uporabljam za streamanje televizije. Naročen sem na T-2 paket, zadeva deluje zadovoljivo, imam pa nekaj težav pri snemanju oddaj. Imam nekaj vprašanj če se kdo morda spozna VLC.

1. Ko posnamem neko TV oddajo, je datoteka v .ts formatu precej velika. Se da VLC kako skonfigurirati, da bodo fili manjši? Gre za širokopasovni televizijski signal, zato predpostavljam da ne bo šlo enostavno... VLC imam nastavljen na default nastavitvah in nisem ne vem koliko raziskoval drugih opcij. Drugače posnetek je v redu, se da pogledat in deluje ok, samo malce velik file je.

2. Kako lahko posnamem oddajo v četrtek, če me cel teden ni doma?
VLC glede tega vprašanja nima enostavne poti. Najdlje kar sem tukaj prišel je batch komanda
"c:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" -vvv udp://@239.10.1.12:5000 --sout file/ts:posnetek.avi
To sproži snemanje, ta batch bi potem dal v kakšen Windows schedule, torej, da se zažene ob določeni uri.
Ne znam pa potem ustavit snemanja.

3. Tretje vprašanje pa je v zvezi z neuspešnim snemanjem ko se mi razštelata zvok in slika. Tak posnetek, kjer manjka prvih par sekund slike, zvok pa je cel, lahko sicer pogledam, ne morem pa ga dati na YouTube, ker je sesut.
Ta težava nastane kadar VLC uporabim za streamanje arhiviranih oddaj RTV Slovenija. Naprimer neka oddaja:
rtmp://stream.rtvslo.si/simplevideostreaming/mp4:2011/12/25/BosvidelkajdelaDolenckoncertansamblaLojzetaSlakax201112251516x700000x351x413x.mp4
želim posnet nekaj minut sredi filma in dobim sesut mp4.
V čem je fora? Imam prepočasen procesor ali kaj? Komu drugemu to deluje?
sprasujem se.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst za to uporabljam se mi zdi, da multicast tv program. Ga že fuuul dolgo nisem, tko da je možno, da sem se zmotil v imenu.
Tam mi je vse delalo, tudi urnik, tko da je začelo samo snemat.
 

Kasius_Klej

Zelenc'
18. nov 2014
2
0
1
Hvala za nasvet. Multicast sem že videl v neki beta verziji, nisem pa še utegnil sprobati, ker želim najprej raziskati možnost z VLC.