Protesti v Ljubljani

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.303
5.624
113
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
s tem, da so nekateri brezposelni tudi dokaj izobraženi in bi znali orpavljati tudi kakšno bolj zahtevno delo
In razne menedžerske vodje bi tudi dobil med njimi, ki bi verjetno bolj znali obvladati ta posel (pa tudi bolj pošteno) kot pa menedžerji, ki so že zdaj vseskozi pri koritu, izkušnje pa so samo na papirju, marsikatere prave bi pa morale biti obravnavane na sodišču.
Pravzaprav bi take firme komot ustanovili z izključno brezposelnimi, tudi vrhovni kader. Bi bilo zanimivo videti, kako se obvladuje firma, ki jo ne vodij VIP-ovci.

Seveda pa iz tega že po defaultu ne more biti nič, ker morajo razni levi in desni strici nastaviti svoje kolege in žlahto.

1. To o čemer se tu piše je neizvedljivo predvsem zaradi tega, ker bi morala država za nekaj takega sprejeti zakone, ustanovila bi svojo firmo (d.o.o. v državni lasti) in potem pač vemo kam grejo stvari naprej... Kar si sam zapisal v zadnjem stavku.
2. Izključno z brezposelnimi take firme pač ne bi mogel ustanoviti. Če bi imeli vse kompetence, iniciativnost, vizijo in bi bili tudi osebnostno za kaj takega ne bi bili na zavodu.
3. Kako se obvladuje firma, katere ne vodijo VIP-ovci lahko vidiš v naravi
wink-1.gif
. Poglej naprimer vzpon Virgina, delovanje IKEE, pri nas morda Akrapoviča, Ledineka, ipd...
1.
Država (je) take firme že ima (imela), Vegrad, Steklarna Hrastnik.

Tudi razne občinske komunale niso daleč od tega.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Pa kakšni doo-ji neki ? Pa saj ljudje ne bodo zaposleni. To morajo bit javna dela in nič drugega, ker vse ostalo se bo izrodilo v požiralnik dnarja.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Pa kakšni doo-ji neki ? Pa saj ljudje ne bodo zaposleni. To morajo bit javna dela in nič drugega, ker vse ostalo se bo izrodilo v požiralnik dnarja.

Sicer ne vem, kaj ti veš a kolikor jaz poznam je javno delo VEDNO zaposlitev .

Čisto toliko, da vsi vemo o čem govorimo, če govorimo o javnih delih.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Pa kakšni doo-ji neki ? Pa saj ljudje ne bodo zaposleni. To morajo bit javna dela in nič drugega, ker vse ostalo se bo izrodilo v požiralnik dnarja.

Ej, tvoja teza je suženjstvo! Pri nas, če hodiš na šiht, dobivaš za svoje delo pripadajočo plačo in plačane vse in prav vse!!! prispevke, ki gredo k delovni pogodbi!

Kdaj so se na tiho pojavili neplačniki prispevkov za delavce? Pa nihče jim nič noče, kar je še huje! To so namreč kršitelji delovne pogodbe, pa se jih noben odvetnik ne upa lotiti.

Ali razumete, o čem govorim?
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Vi govorite o šihtu, jaz govorim o dolžnosti vsakega sposobnega brezposelnega sposobnega za delo udeležiti se javnih del . Saj "plačo "imajo na zavodu. Ne morejo bit hkrati zaposleni in na zvodu ,.Organizacijo javnih del pa naj imajo v domeni CSD, ali pa zavoda za zaposlovanje.
Kdor pa nima časa za javna dela ker mora fušat pa adijo. Enako kdor noče delat adijo. Pa da ne bo spet cviljenje, ni nujno da so javna dela samo fizična, vsak naj dela po potrebah in znanjih.
Po mojem je bistvo da brez dela ni jela in če tebi država daje za preživetje v času brezposeljnisti, ji to vrni
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Zakaj bi ji vračal socialo, če ti skozi davek (ko še delaš) to pobere in ona ti tega ne vrne!!! In nisem brezposelen...sem zaposlen že skoraj 13 let in skozi celih 13 let plačujem davke, da če bom kdaj na pofu.... cesti, da bom dobil socialo in da mi jo ne bo treba vračat! Zato pa so davki, a ne, ker če moram vrniti socialo, je sedaj, ko sem še zaposlen in mi odtegnejo davek za socialo NEUPRAVIČEN!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.608
6.036
113
pri taščici
Pa ne v slo. Pri nas 2x plačaš robo na blagajni, pa gres se vedno praznih rok iz trgovine, saj bo robo domov odnesel lastnik trgovine brez plačila.
Razumeš poanto?
wink-1.gif

Sicer pa ogromno ljudi ki so na zavodu ne dobiva nobene podpore. Ajd,če imajo otroke in če niso pošteni nekoliko višje otroške doklade. Je pa res da fusajo ali kako drugače služijo denar. To pa zato, ker službe so, samo kaj hitro se zgodi da boš nekaj mesecev delal, pa ne boš dobil niti hvala lepa, kaj šele plačo.... In ko to dozivis, pa vidiš da na sodišču ne boš uspešen, te mine hoditi v službo.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu

Citat:
Kdaj so se na tiho pojavili neplačniki prispevkov za delavce? Pa nihče jim nič noče, kar je še huje! To so namreč kršitelji delovne pogodbe, pa se jih noben odvetnik ne upa lotiti.

Ali razumete, o čem govorim?
So se jih lotili, ampak so samo denar proč vrgli, ker pri nas pravna država deluje in se strogo spoštuje pravo
bonk.gif
..ne moreš tožit za bodočo, predvideno škodo.
......se pravi, da bi po kmečki logiki, morala tožit država, ali davčna, al pokojninski zavod, al ka vem kdo, ker proračunu pa je ŽE bila narejena škoda ......
....in to je tudi eden od vzrokov, zakaj so ljude na ulicah .
 
Nazadnje urejeno: