nujno - Nakup v tujini prek firme

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Nujno bi moral v naslednjih 34 urah (ja fukjena številka ampak tako je
grin1.gif
) plačat kotizacijo za en kongres na Češkem.

Po teh 34 urah se namreč izteče early bird special in je prijava namesto 500 eurov 600 eurov.

In ker naše računovodstvo čez vikend ne dela moram zadevo poravnat prek svojega PayPala. Zdaj ob sami prijavi me njihova spletna stran že vpraša za podatke za račun na firmo, mene pa zanima, če je kak problem s strani našega FURSa, če jaz potem ta račun dam računovodji in mi potem ona nakaže direktno teh 500 eurov nazaj na račun? Načeloma mi potem ona to poračuna od bruto (ali bruto bruto) plače v naslednjem mesecu, tako da pač za take stvari ne plačam direktno iz svojega žepa z že obdavčenim denarjem, ampak ponavadi račun direktno plača firma. Zdaj pa je naneslo tako, da bi pač moral sam. Vem da je pri nas limit nekje okoli 400 eurov, do katerega se lahko z gotovino plačuje, to velja tudi za tujino?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Nimam dostopa do poslovnega računa, kar rabim, da se plača s poslovnega računa gre skozi računovodstvo. Drugače ne bi bil problem, ampak je treba plačat do nekje 4 zjutraj v ponedeljek in takrat še ne bo računovodja dosegljiva.

Sem poslal šefu in bo najbolj enostavno s potnim nalogom.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.386
113
jaz vem, da sem enkrat eno reč na isto vižo plačala s svojim mastercardom in dobila povrnjeno. Če se ne motim je bilo potem to na potnem nalogu. A se to sme ali ne, je drugo vprašanje, tako so to pri nas rešili.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
S strani zakonodaje ni nič narobe, če ti plačaš tračun in potem dobiš povrnjeno od firme. Če boš pa ti res dobil to povrnjeno, pa je odvisno samo od tvoje firme ...
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Če jaz plačam npr. letalsko karto z lastnim mastercardom, si nakažem iz poslovnega računa na privatnega in sicer namen plačila: VRAČILO MATERIALNIH STROŠKOV ZA LET. KARTO.

Taka mam navodila iz računovodskega servisa. Je bolj preprosto kot s potnimi.