Novi TV (kar precej nujno)

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
"Moram" kupit nov TV - stari Samsung, ki je odlično deloval ene 14 let (samo tri daljince sem moral zamenjat) je danes začel crkavat (vsake toliko zmanjka slike, kot bi se pregreval). Sicer sem že dalj časa razmišljal o novem TV, zdaj pa imam odličen izgovor. Edina omejitev je velikost omare, v katero bi tv pasal. Ta je 85 cm x 58 cm. S tem da v višino niti ni problem, saj se da polico dvigniti, omare pa razširiti kar tako ne...

V uč mi je padel 32PFL9603D/10 TV LCD PHILIPS 08. Kolikor sem gledal po netu, se nihče ne pritožuje nad njim. V trgovino grem najverjetneje jutri zjutraj, če kdo pozna kak razlog, zakaj naj ta TV ne kupim, naj spregovori sedaj ali ostane tiho za večno.
smirk-1.gif

Priznam, da nisem preveč primerjal in iskal alternativ. Praktično je bil to prvi TV, ki sem ga našel, da po širini sede v omaro. Kakor sem na hitro pogledal ni ravno najcenejši model a se mi zdi precej kakovosten. (kaj pa jaz vem, tv že 14 let nisem kupoval
grin1.gif
) Nimam nekih preferenc glede firme.

Fantje in dekleta, ki ste na tem področju bolj domači, ponižno vas prosim za pomoč. Saj bi vprašal prodajalce v trgovini a ponavadi te hočejo al natehnit al pa pojma nimajo o čem govorijo (berejo podatke z listka ob artiklu...).

Morda predlagate kak drug tv? Lepo bi bilo, če ne bi bil dražji. Pa prosim ne pozabit omejitve 85 cm širine.

Tv bosta večinoma uporabljala ta stara dva, tudi jaz bom vmes kdaj pa kdaj kak DVD pogledal. Najbolj pomembno je, da je kakovost slike čim boljša. Razdalja gledanja je pa do 2,5 m, od 90° - 135°...

lep pozdrav
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Boljšega 32'' TV od tega po moje ne boš dobil, že to, da je 32'' in Full HD je dovolj dober podatek. Poleg tega pa 4ms in kontrast 55000:1.

Lahko samo rečem: obilo užitkov ob gledanju!

Aja, pa če že daš 1222€ za TV daj še 130€ za 6-letno garancijo, pride še kako prav, ker novi TV-ji niti slučajno ne zdržijo več 14 let
tongue-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.479
373
83
Vzemi nekaj večjega in postavi pred omaro oz. kakorkoli drugače! Omenjeni TV je odličen a ne za tvoj namen. Je predrag za gledanje TV. 2,5 m in 32 "FHD ne gre skupaj. Ne vidiš nobenih podrobnosti. 32" FHD paneli so primerni edino kot računalniški monitor. Pa še to, če sediš za mizo le dober meter stran. Za kak mal večji konfort nikakor. Če boš vzel nekaj za 600-700€ bo iz 2,5 metrov slika praktično enaka neglede na signal.

Ko sem kupoval prvi TV (ne monitor) LCD ekran (pred cca. 2 letoma) sem tudi skočil po nečem podobnem, v rangu tedanje ponudbe, napaka!

Na omejitev 85 cm POZABI!! Vam bo v nekaj mesecih žal! Občutek na večjem ekranu je čist drugi, neglede na vsebino.

Mal si preberi mnenja in debate na highh-def.si.

Skratka za 2,5m vsaj 40". Za resen užitek 46/52. Saj na manjšem tudi gre a ni to to.

Pa ne spet začet pisat komentarjev o obračanju glave pri tenisu itd...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
To tak vsi po nakupu jamrajo, da bi lahko bil TV večji. Foter že zdaj pri svoji 106 cm plazmi pravi zakaj ni kupil 120 cm, ker je dovolj prostora
tongue-1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.479
373
83
To je dejstvo predvsem zaradi našega zaznavanja. Najbolje je biti tako bljizu ekrana, da zakrije skoraj celo vidno polje. To zaradi nekvalitete TV signalov sicer vedno še ne gre. Sploh kak šport in IPTV tega ne dopustita. Sam sem od ekrana cca. 1,6-1,8m in mi je to tapravo ob 46". Gor pa PC z IPTV, konzola ....
Domači so mal čuden gledal zakaj "revolucija" v prostoru, a so zelo hitro sprejeli novo postavitev pohištva.
 
Nazadnje urejeno:

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Torej zaradi TV naj zamenjam celo dnevno sobo? To je edina možnost, da obidem omejitev 85 cm...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Glede na to, da lahko polico premaknem, jo lahko tudi enostavno odstranim in tv v omaro postavim navpično.... Glavno, da bo čimvečja tv.
Bom zdaj šel v BigBang pogledat, če majo na zalogi, kako to zgleda v živo itd.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Update. Zgoraj omenjeni Philips in 6 letna podaljšana garancija sta lepo v mojem domu. Trenutno potekajo gradbena dela dvigovanja police omare za cca 2-5 cm. Moram še oceniti koliko prostora potrebujem zgoraj...

Vsi ki ste pomagali, hvala lepa, tisti ki veste za kako napako, težavo s tem modelom, prosim bodite tiho. :p
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
...predlagam, da pobeliš stranski del in zadnji del omare v belo barvo. Bo ambilight bolje prišel do izraza...
grims-1.gif

Drugače pa, tv je
aplauz.gif
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Jaaaa, tale ambilight je pa tut zgodba zase... Zadnji del omare je bel in res je hecen filing ko gledaš. Je pa tuki en problem - skriti bom moral vse kable, ki so do sedaj lepo ležali za tevejem, zdaj je zadaj vse lepo osvetljeno in se vseeeee vidi. Grozno.
smile-1.gif


Siecer pa sem glede velikosti zaslona popolnoma zadovoljen. Trenutno mi je mičkeno prevelik, vendar mislim da se bom tega navadil. Ne verjamem pa, da mi bo na tej razdalji kdaj premajhen.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.595
498
83
Jaz tudi priporočam večji tv, seveda če je možnost! Tudi meni je 42" pri dveh metrih na momente kar malo majhen.Prevelik definitivno nikoli!
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Odvisno od programa. ORF, SAT1 ipd so hudi. Večina jih je primerljivih (kar se meni zdi pozitivno), slabši pa so morda edino nekateri exyu programi. To velja za 16:9 sliko. Če razmerje dam na 4:3 (s črnimi robovi ob strani) pa je slika povsod boljša kot prej.
Verjetno je odvisno tudi od velikosti ekrana. Sosed ima 42" philipsa pa je slika na TVSlo z dveh metrov negledljiva (on sicer gleda s 4-5 metrov).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Poglej, 9xxx serija je najboljše kar lahko dobiš za ta denar. Tu se VSI lcdji skrijejo. Gledaš karkoli, najsibo old school film na TNT programu -- slika je booomba!
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ja sej, ko sem pogledal malo po konkurenčnih tevejih, ki so bili v trgovini, je bila razlika takoj opazna. Najbolj hecni pa so se mi zdeli Gorenjevi 4:3 lcdji. Kdo za vraga bo to kupoval...