Nov materinski dom v jarsah

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Po tvju sem gledal, so odprli nov materinski dom v jarsah to je taka moderna kocka v dveh nadstropjih in notri so 5 mater in 11 otrok, torej vrjetno 1 mati 2 otroka kar pomeni 5 druzinc.
Zdej pa kar mi ne gre v racun, jani je v imenu ljudbljane odstopil zemljisce ki je vrjetno vredno recimo cca 200keur, hisa je pa stala 1Meur.

Torej imamo 1.2Meur v rokah, pa a se meni blede al bi lahko za tak denar kupil 10 stanovanj po 120keur in za tak denar imajo stanovanja 50m2 in ne tko kt v tem domu k ma pomojem cca 20m2 ker vec ne gre ce je notri 5 stanovanj.

slika 1

Slika 2

slika 3





 
Nazadnje urejeno:

mistique

Guru
16. jun 2009
13.163
963
113
Emona / Carnium
Dej si preber kaj je poanta materinskega doma. Tega ne morš furat na 10ih lokacijah, pa so lahk stanovanja zastonj. To ni nek free hotel. V enem letu poteka proces, da se te mame z otroci vrnejo v lastno stanovanje itd.

3 milijone na leto gre za reševanje problematike nasilja v družini. Naj nekdo ugane, kako bi lahko tu privarčevali?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.762
6.361
113
No no... Se vedno se da objekt z enako zmogljivostjo zgradit za manj kot 1 mio. Al pa v celovskih dvorih zakupis cel stuk in od DUTB iztrzis popust na kolicino. Idej je kar nekaj, vecina ni dobrih, vendar ni vrag da je tole precej draga in neracionalna resitev. Sploh ob dejstvu da je tale resitev pljunek v morje glede na potrebe ob socialni politiki ki jo fura ta drzava.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.163
963
113
Emona / Carnium
To, da se da ceneje ne dvomim. Predlog o 10 stanovanjih za 120k pa sem prebral kot površno predstavljeno alternativno rešitev z nekoliko populističnim, rumenim topping-om o višini investicije. Verjamem, da se da prebrati na n načinov.

Po tej analogiji bi lahko rekli, da posebna enota CSD v Grosupljem ne potrebuje dveh dvojčkov, ker sta v njej trenutno le 2 otroka...v eni sobi...ostalih 8 sob pa je praznih in je to predrago...
Jaz se s takšnim načinom razmišljanja ne strinjam. Menim, da socialno ogroženim (predvsem imam v mislih otroke) ne zadošča neko 30 let staro pisarniško (funkcionalno) pohištvo iz propadlega podjetja ampak boljše in tudi lepše opremljen prostor.

Edino kjer vidim nek smisel v kompenzaciji standarda bivanja pa je, če razliko v cenejšem objektu namenijo izobraževanju kadra na CSD-jih in v službah, ki skrbijo za socialno ogrožene. Ker to so taki nesposobneži, da ne razumem, kako lahko učinkovito pomagajo drugim.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jap, česar se loti država, pa tudi če je samo en mostiček čez en potoček, je vse takoj 1mio+.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.762
6.361
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
To, da se da ceneje ne dvomim. Predlog o 10 stanovanjih za 120k pa sem prebral kot površno predstavljeno alternativno rešitev z nekoliko populističnim, rumenim topping-om o višini investicije. Verjamem, da se da prebrati na n načinov.

Po tej analogiji bi lahko rekli, da posebna enota CSD v Grosupljem ne potrebuje dveh dvojčkov, ker sta v njej trenutno le 2 otroka...v eni sobi...ostalih 8 sob pa je praznih in je to predrago...
Jaz se s takšnim načinom razmišljanja ne strinjam. Menim, da socialno ogroženim (predvsem imam v mislih otroke) ne zadošča neko 30 let staro pisarniško (funkcionalno) pohištvo iz propadlega podjetja ampak boljše in tudi lepše opremljen prostor.

Edino kjer vidim nek smisel v kompenzaciji standarda bivanja pa je, če razliko v cenejšem objektu namenijo izobraževanju kadra na CSD-jih in v službah, ki skrbijo za socialno ogrožene. Ker to so taki nesposobneži, da ne razumem, kako lahko učinkovito pomagajo drugim.

Ja, tudi palčica bi lahko bila bolj smiselno zastavljena. Pa vendar je problem solo otrok te starosti bistveno manjši kot problem mater z otroci ki nimajo kam iti.

O delovanju CSD pa ne bi. Od tega da sem jim moral groziti kaj vse bom naredil ce jih ne bo na kraj (pa se zdalec nisem bil edini s to tezavo) do tega da sem se udelezil sestanka z njimi ki smo ga zakljucili po tem ko so nam pol ure razlagali zakaj vse se nekaj ne da, namesto da bi skupaj iskali pot da bi se nekaj dalo. Ena redkih drzavnih sluzb s katero enostavno nisem imel niti ene izkusnje da jim nekaj ne bi bilo tezko ali pa odvec.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.650
249
113
mater ste zoprni. drugac me bo nic. zadeva je zgrajena. to je to.

a ni najbl vazn da imajo matere kam zbezat pred idiotskimi dedci?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.163
963
113
Emona / Carnium
Jaz ravno pravim, da je to premalo, da jih "skriješ v barako". Poleg suhega, čistega in tudi lepega prostora, potrebujejo kvalitetno strokovno pomoč.

@Apollo8, Palčica je edina takšna enota v SLO in, zaradi tega, kar delajo mi ni žal, da sem jim pomagal. Malo grenkobe pri vsem pa pusti dejstvo, da je zadaj CSD oz. država...in tudi tukaj se je to videlo v pristopu.