Normiranci adijo?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.426
5.448
113
Edit:
Zdaj pa spet lahko potegnes ven kar nekaj tretjega... Kot je bilo tukaj, kje je problem z visinami. Ni problema z visinami. Problem je, da si jih narobe opredelil, narobe pokategoriziral, kam kdo pase in potem se dohodnino not zvlekel. Kaj se manjka? Aja, kako se grem podjetništvo, ce se grem starša. Kaj še nima veze, ampak je treba ven privleci, da obrnemo pozornost stran od tvojega mimosuna. Ki je bil sicer BV v osnovi, bolj lapsus, ampak, ce jaz rečem, bo treba siknit neki...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.035
318
83
Goriska
Normiranec se je najbolj izplačal nam, kateri smo opravljali samo storitve (beri brez velikih stroškov, pustimo razne naročnine, drobni material itd...).

Sedaj je tega konec, jaz sem recimo tole v dveh letih presegel skoraj x2, posledično so mi zrasli prispevki na max in avtomatsko sem padel v polni s.p.

Sedaj sem preoblikovan v d.o.o., kjer imam ustvarjen dolg do d.o.o nekaj 100k€, katerega si lahko popolnoma neobdavčeno izplačam in po vseh pravilih.

So hakeljci in vedno bodo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in Jabe

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Ja moja napaka je predvsem to, da sem si napacno zapomnil kaj se zgodi ko je presezena meja - ni po dohodninski lestvici ampak brez priznanih stroskov.

se vedno ugodno
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.759
6.357
113
Je dovoljeno samo ti sestevajo promet in se prej presezes meje. Jaz sem locil storitve in ostalo…. Tudi stranke mam razlicne pri obojem
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.667
1.012
113
Ta progresivnost povsod je kar hudič. Že tako v absolutnem znesku plačaš več, potem imaš pa še višji %. Dobiš pa, kot so že napisali, isto storitev kot en na minimalcu.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Ta progresivnost povsod je kar hudič. Že tako v absolutnem znesku plačaš več, potem imaš pa še višji %. Dobiš pa, kot so že napisali, isto storitev kot en na minimalcu.
ampak pri normirancu (v vseh kombinacijah) so davki res ugodni. In če delaš samo storitve preko njega in se "zaletiš" v zgornje meje, je pod črto to precej lepa plača.

Če pa greš višje, pa pač plačaš več.