Mazda3 1.6 vs. Škoda Octavia 1.2 TSI

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Odločam se med tema dvema avtoma, Mazda3 je mišljena BL 2008-2013.

Rad izvedel kakšne imate izkušnje in kaj bi mi priporočali. Želel bi tudi izvedeti več o teh skoraj čudežnih 1.2 TSI motorjih kar je edini razlog, zakaj takoj ne kupim kakšne Octavie. Slišim govorice, da imajo težave, ki so odpravljene med drugim tudi s tem, da ti konje znižajo iz 105 na 86?

Mogoče pa kakšna druga opcija, osnovne zahteve za avto so:
- rabljen do 10.000 EUR (tam neki da se splača kakšen kasko vzeti)
- zanesljivost
- bencinar (naredim 5.000-10.000 km na leto, večinoma po mestu)
- veliki prtljažnik v katerega bom lahko spravil invalidski voziček na ročni pogon
- relativno majhna poraba, že 100 konjev mi je več kot dovolj
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Slišim govorice, da imajo težave, ki so odpravljene med drugim tudi s tem, da ti konje znižajo iz 105 na 86?

Kdo ti je to pravljico prodal?

Tako hudo problematični 1.2 TSI spet niso kot se nekateri trudijo prikazati. Tisto verigo in podožko na turbini tako ali tako zamenjajo v garanciji, kakšnih drugih večjih težav pa ni. Je pa potrebno privzeti dejstvo da je avtov z 1.2 TSI na naših cestah ogromno (upam staviti da več kot vseh ostalih "mini" turbo bencinarjev skupaj) tako da se bo zdaj zagotovo našel kdo ki pozna nekoga kateremu stricu od sosedovega bratranca so zamenjali motor v garanciji.

Bi pa rekel da je glede zanesljivosti Mazda boljša izbira v kolikor te ne moti zastarel anemičen požrešen motor ampak potem lahko spet pogledaš po Octavijah z navadnim 1.6 bencinarjem.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
da imajo težave, ki so odpravljene med drugim tudi s tem, da ti konje znižajo iz 105 na 86?

Kje si to slišal? Pa če se res znižajo konji na 86, potem se znižajo iz cca. 125, toliko jih namreč uradno izmerjeno imajo ti motorji!
cheer.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
potem se znižajo iz cca. 125, toliko jih namreč uradno izmerjeno imajo ti motorji!
cheer.gif

Nikoli in nikdar, sem bil kakšen mesec nazaj zraven pri znanem slo tunerju ko je meril Polota 1.2 TSI in je pokazalo natanko 109 konjev.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Octavia 1.4 TSI ima 125 konjev, 1.2 TSI 105 konjev. Če greš gledati novo škodo octavio 1.2 TSI na uradno stran ima ~86 konjev, v oglasih rabljeni imajo vsi deklarirano 105 konjev.

Baje je bilo treba večini menjati verigo za boljšo verzijo, še neke podložke ali kaj pač in posodobiti računalnik, ki je znižal konje, da pač avto zdrži skozi garancijo. To me je prestrašilo in je ogromno govora po "gostilnah in internetu". Bi kupil enega, ki je že menjal staro verigo, ampak znižanje na 86 konjev pa ne požrem.

Je pa res še en faktor koliko pa je teh 1.2 TSI motorjev prodanih, če jih je res večina potem ni čudno da se največ nad njimi pritožujejo.


Glede prtljažnika pa druga generacija Mazda3 ima kar konkretnega, prva pa res presenetljivo malega glede na obliko avta.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Vse kar si napisal drži z izjemo tega da s posodobitvijo računalnika znižajo konje.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Octavia 1.4 TSI ima 125 konjev, 1.2 TSI 105 konjev. Če greš gledati novo škodo octavio 1.2 TSI na uradno stran ima ~86 konjev, v oglasih rabljeni imajo vsi deklarirano 105 konjev.

ne trolaj u 3 dni. Pa si dobro poglej cenik. Osnovna najcenejša ima 86 KM in 5 prestav, nato je 105 KM in 6 prestav, potem imaš pa še 1.4, 1.8 in 2.0.

Klikni cenik spodaj

http://www.skoda.si/octavia/octavia/cenik_in_katalog
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.930
113
najrajš na babi
Nekaj let nazaj je bila osnovna motorizacija atmosferc 1.4 16v okoli 80 KM če se prav spomnem. Takrat je bila 1.2 TSI samo v 105 konjski verziji. Zato imaš na avto.net rabljene samo 105 KM verzije. Mislim, da okoli 2011 so stari atmosfrec zamenjal z oskubljenim 1.2 TSI (86 KM) v osnovni verziji.
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Citat:
Uporabnik map pravi:ne trolaj u 3 dni. Pa si dobro poglej cenik. Osnovna najcenejša ima 86 KM in 5 prestav, nato je 105 KM in 6 prestav, potem imaš pa še 1.4, 1.8 in 2.0.

Klikni cenik spodaj

http://www.skoda.si/octavia/octavia/cenik_in_katalog

Pa res, imaš prav, tisti njihov konfigurator sem očitno narobe razumel, koliko se spomnim me je omejil, sem očitno narobe gledal.

So pa vse po vrsti seveda samo govorice, to pa mora vsak razumeti, da je kot gluhi telefon in folk večinoma samo ponavlja kaj je slišal pa še to netočno in negativne stvari so bolj glasne.

Vidim, da se težko odločam med tema dvema tako da po moje nebo neke razlike kaj izberem. Crkne ti pa itak lahko vsak avto in vsak svojega brani. Bom vzel enega ali drugega odvisno kako se izpogajam za ceno.

Po moje se je treba držati samo enega pravila: ne kupuj tistega, kaj se največ prodaja.
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
OJ, glede nižanja KM, je bilo veliko govora, vendar ne za toliko, sicer pa od 2013 ima O3 jermen, ne več verige, samo je to verjetno preveč za tvoj budget.

Pri O3 je bistveno predvsem to, da ima avto 1230 kg, predvsem na račun zadnje preme toge, posamične obese zadaj so od 150KM naprej.

Sam vozim leto in pol O3 z 1,2TSI, poraba od 5litrov do 7,5, več enostavne ne pridem.

MOtor je čisto dovolj za družinsko vožnjo (poln avto), pa tudi malo živahnejše vožnje, ko sem sam noter. Sem sam kolebal tudi da bi vzel 1.4, vendar je avto bil za 1kEUR dražji, potem je dražje obvezno in kasko zavarovanje, pa višja cestnina, poraba bi mogoče bila kak dcl manjša.

Zaenkrat mi niti malo ni žal.

Lp
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik plexix pravi:
OJ, glede nižanja KM, je bilo veliko govora, vendar ne za toliko

Imaš kak link ker google na iskalni niz "1.2 tsi software update lowers horsepower" ne vrže ven čisto nič na to temo?
smile-1.gif
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Po moje se je treba držati samo enega pravila: ne kupuj tistega, kaj se največ prodaja.
Dobro pravilo. 1.4 TSI 160 je že tak, 2.0 TSI so pa precej redki, sploh pri Sciroccotu.
 
Nazadnje urejeno:

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Link ne, samo kolikor sem slišal (tak veš baba čula baba rekla). Sicer noben na Porscheju tega ne potrdi, sam pa tudi nimam 100% potrditve, pa sem tudi sam veliko iskal na to temo.

Predvsem pa kolega, kateri ima O2 s 1.2TSI in verigo, kateri tudi ni prišel do konca te zgodbe.

Lp,