Kupoprodajna pogodba za vozilo

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Da malo obudim temo, kaj pa davek ki ga prej kao odvedel posrednik? Ga zdaj ni oz. kdo ga plača?
 

astra_boy

Pripravnik
15. jan 2008
127
0
16
Se pravi na kratko:
Z prodajalcem spiševa kupoprodajno pogodbo, greva overit na občino ali AMZS in to je to.
Katere dokumente mi mora pa prodajalec predat ob predaji vozila? Včasih je bilo potrebno dati še kopijo zavarovalne police. Ali je to še potrebno?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
nobene police ne daš zraven. najbolje je, če lahko takoj uredita tudi zavarovanje, drugače pa upaj, da ne naredi sranja, ker gre vseeno iz tvoje police dokler ne naredi svojega zavarovanja. potem pa greš z kopijo njegove nove police na svojo zavarovalnico in prekineš svoje zavarovanje.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Tako:
1. oba se dobita pri prodajalcu doma. pogledata avto, napišeta kupoprodajno pogodbo
2. kupec vzame kopijo prometne in gre na zavarovalnico zrihtat zavarovanje
ta čas gre prodajalec overit pogodbo.
3. se dobita nazaj pri prodajalcu, kupec pokaže zavarovanje (kopijo izroči prodajalcu),
izroči denar, prodajalec izroči ključe.

Lahko pa vse tri točke narediš na istem mestu, na kakšnem tehničnem pregledu, AMZSju,...
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Google pravi, da ja.
smile-1.gif

Drugače pa to lahko narediš tudi na kakšnem drugem tehničnem.
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
ksz...

Zdaj pa prosim, odgovorite po resnici: ALI ZNATE BRATI ???? VSE je namreč razloženo že 3434 krat in vam še vedno ni jasno.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Tako:
1. oba se dobita pri prodajalcu doma. pogledata avto, napišeta kupoprodajno pogodbo
2. kupec vzame kopijo prometne in gre na zavarovalnico zrihtat zavarovanje
ta čas gre prodajalec overit pogodbo.
3. se dobita nazaj pri prodajalcu, kupec pokaže zavarovanje (kopijo izroči prodajalcu),
izroči denar, prodajalec izroči ključe.

Lahko pa vse tri točke narediš na istem mestu, na kakšnem tehničnem pregledu, AMZSju,...
Da še enkrat vprašam da ne bom potem naknadno presenečen
Pri prodaji NI VEČ NOBENEGA DAVKA oz. DAJATVE??? (kakšen vir?)
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Daj prosim te nehaj se norca delati.
Če nimaš pametnejšega odgovora bodi raje tiho in prihrani tvoje retardirane izjave zase
stupid-1.gif

To pa sem vprašal zato, ker se govori brez navajanja virov. Jaz tudi lahko rečem marsikaj, potem pa ....nisam znao.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
ksz.
Davka se že nekaj let ne plačuje več, razlika je v tem, da si prej šel k posredniku da ti je napisal pogodbo (in zaračunal 10-15€ od katerih je moral odvesti DDV), zdaj pa lahko sam napišeš to pogodbo. Prodajalec mora v vsakem primeru (direkt ali preko posrednika) na upravno enoto ali (nekatere?) AMZS overit podpis. Lahko potrdim, da je overitev na AMZS Dravograd omogoča.

Mah, pa sem še od teh 100€ letno zaslužka
smile-1.gif