Citroen C4 Grand Picaso

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Pozdravljeni

Skratka smo spet pred nakupom novega - seveda rabljenega vozila
smile-1.gif

Zelo se zanimam za C4 Grand picaso, obvezno disel.
Zanima me na kaj je potrebno pri teh modelih biti pozoren, kakšne imate izkušnje itn.
Kar gledam po avtonetu so 90% sami dilerji. Kako je kaj z nakupom pri njih ?
Kilomeri realni, prevrtavajo? Ali je vse odvisno od kančka sreče na kaj naletiš ?
smile-1.gif

Vsak nasvet je dobrodošel.
Hvala
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Po mojem mnenju je nakup pri dealerju bolj varen kot pri fizičn osebi, ni pa nujno.
Dealer ti mora dati najmanj 1 mesec garancije na rabljeno vozilo ( garancijski list ),
če je kaj narobe in tega ne želi odpraviti urejaj vse pisno (mora odgovoriti v 8ih dneh)...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Picassojev je ogromno uvoženih ... pri katerih so vprašljivi kilometri ....

Če gledaš model z zračnimi blazinami zadaj, je velika verjetnost da bodo spustile, ali že puščajo ... velik problem glede tega je tudi, da se teh blazin ne da dobit ... tako da poglej raje za fedre zadaj ...

Dizli so dobri, še posebej kak 2.0Hdi... čeprav tudi 1.6Hdi je ok .. kolegica je s tamalim C4 Picassojem prevozila več kot 200.000km v dveh letih, pa je bil avto še kot nov ..ne bi nikoli rekel da ima toliko kilometrov. (mogoče jih ima sedaj kaj manj, če ga je kupil pravi diler
smile-1.gif
)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Po mojem mnenju je nakup pri dealerju bolj varen kot pri fizičn osebi, ni pa nujno.
Dealer ti mora dati najmanj 1 mesec garancije na rabljeno vozilo ( garancijski list ),
če je kaj narobe in tega ne želi odpraviti urejaj vse pisno (mora odgovoriti v 8ih dneh)...
1 mesec je zakonsko določena garancija za prodajalce avtomobilov ja. Običajno pa zraven napišejo še ali 1000 km oz. nekaj podobnega.
hysterical-1.gif
In tako elegantno zaobidejo zakon. Toliko o varnejšem nakupu pri večini dilerjev.

Po mojem mnenju je najvarnejši nakup nakup od prvega lastnika, kateri lahko priloži dokazljivo dokumentacijo o vzdrževanju avtomobila. Pa najsi bodo to računi od pooblaščencev ali pa računi za material, itd. Pač npr. pri 10 let staremu avtomobilu pri nas ne moreš pričakovati, da bo vzdrževan na pooblaščencu ali kakšnem drugem servisu temveč je večinoma pod kozolcem brez računa. Kar pa ne pomeni, da računov za material ne bi smelo biti. In potem samo še preveriš ali se material vgrajen v avtu ujema z materialom na računih.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Garancija ne pokriva skoraj nic. Treba drobni tisk prebrati. Drugace je pa picasso dober za voziti porabi malce vec kot konkuren a ima pa zato vec opreme. Edino kar bi me skrbelo je kaksna okvara elektronike.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Garancija ne pokriva skoraj nic. Treba drobni tisk prebrati.
Drži, garancijo nudijo zgolj zaradi zakonske obveze. Seveda vsa čast izjemam, katere tudi so, čeprav redke. In pri teh je običajno garancija tudi daljša in ne zgolj zakonsko zahtevana enomesečna.
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
Če že, vzami 2.0 hdi z ročnim menjalnikom...v primeru, da kupiš exclusive se pripravi na menjavo blazin na zadnjem vzmetenju...
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Še vedno kupujemo....
Smo šli danes malo pogledat avtomobile na teren... vse se sveti, tako da glede zunanjosti se je res težko odločiti in laika vsak lahko pelje na led...
smile-1.gif

Seveda gledamo čim manj kilometrov (kar seveda ni nujno realno), čim več opreme in cena. No fine so te garancije, ampak ne vem kako je z tem v praksi.

Kaj je razlika robotiziran menjalnikom in avtomatskim? Ročni vem kaj je
smile-1.gif
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
Robotiziran menjalnik je ročni menjalnik s tem, da ima ''robota'' ki šalta namesto tebe...sam tega nebi kupil nikoli, šaltanje je počasno, težko se premikaš čisto počasi, recimo pri parkiranju, za malim gasom se ne gane, ko dodaš malo več pa prehitro skoči...vem pa za nekaj primerov z okvaro potisnega ležaja s senzorjem položaja sklopke, ki je počel to, da je avto pri speljevanju poskakoval kot da bi na hitro stiskal in spučal sklopko...smo pa pri C2 menjali aktivator sklopke, ki pa tudi ni poceni cca 500€...Ročni je še zmer najbolš...moje mnenje
confused-1.gif
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Najlažje boš razliko med robotiziranim in avtomatskim na pogled videl v tem, da robot nima N kot neutral prestave.
V vožnji pa tako kot je predhodnik napisal počasnost menjavanja, ki se zelo opazi ko hočeš hitro speljat ali pa ko hočeš pri npr. prehitevanju, da ti hitro menja navzdol. Tako, da Citroenov robot meni ni bil všeč in sem vzel avtomatski menjalnik.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Jaz imam 3 leta C4 grand picasso ekskluziv. Crknu mi je en ležaj pa ena zračna blazina. Niti ni blo tko drago, s popravilom sem plačal manj kot 100€ pri pooblaščencu. Drugih težav z njim nimam. Ima robotiziran menjalnik, ničesar ne pogrešam. je 2,0 hdi porabo ima pa okol 6,8.
Men je to odličen avto, kar me najbolj veseli je da gre noter kajak, bordi, smučke, hokej oprema itd... (pravi športni avto)
Men se ne zdi da šalta počas, za tak velik avto pa glede na to, da skos neki prevažam ga glih ne goniš čez ovinke. Za to mam kawasakija.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik Wild pravi:
Še vedno kupujemo....
Smo šli danes malo pogledat avtomobile na teren... vse se sveti, tako da glede zunanjosti se je res težko odločiti in laika vsak lahko pelje na led...
smile-1.gif

Seveda gledamo čim manj kilometrov (kar seveda ni nujno realno), čim več opreme in cena. No fine so te garancije, ampak ne vem kako je z tem v praksi.

Kaj je razlika robotiziran menjalnikom in avtomatskim? Ročni vem kaj je
smile-1.gif

oglas se do mene pa greva en krog z robotizirnaim
 

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Poznam možakarja ki ima takega kot ti pa je v dveh letih že 3x pelu na "reset" menjalnika ko mu je začel malo zabijat iz 1 v 2,
imaš ti kaj teh problemov?
Drugače pa avto dela
zmaga.gif
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
nobenih takšnih problemov ni. Je pa res, da sem imel čudno situacijo par dni nazaj. Živim tako da je do bajte 100 m klanca. Sedaj kopljejo za kanalizacijo pa ni asfalta ampak je slabo utrjen pesek. Pripeljal sem se previdno na pesek stisnu po gasu, avto je začel peljat, potem mi je pa sred klanca prešaltu v drugo, zgubu moč, pa nazaj v prvo pol sva pa kopala na mestu... KWA?! pozimi ni blo problem v snegu zdej pa tole... Pol sem pa dal v M pa prvo pa sem se počasi gor peli čez cel klanec.