BIOS geslo na MSI WIND-u

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
ok, za zrihtat sem dobil MSI WIND U90, ki pa ima geslo na biosu. Oseba, ki mi ga je dala gesla ne pozna, kako se je geslo nastavlo ne ve, pa tudi ni fora v tem. Je pa geslo za vstop v bios, ne za zagnat računalnik.

Kaj lahko naredim? BIOS je od AMI-ja, poizkusil sem njihova standardna backdoor gesla, pa nobeno ne prime. gesli so nekatera z znaki kot so "_" in ".", čeprav se jih ne da vnesti
confused-1.gif


Bootat ne morem iz ničesar, ker je na prvem mestu hard drive. Obstajajo Bios password kill orodja, sam niso za notesnike (ker je pač geslo drugje zapisano). Pa še bootat jih je potrebno.

Ima kdo kakšno idejo? Najbrž bi mi na servisu kot zadnjo možnost lahko resetirali to geslo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.450
113
Kako da ne moreš bootati iz drugih stvari? Ob zagonu imaš vedno možnost, da pritisneš tipko za izbor naprave za boot. Ponavadi je to ena od F tipk
 

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Kako da ne moreš bootati iz drugih stvari? Ob zagonu imaš vedno možnost, da pritisneš tipko za izbor naprave za boot. Ponavadi je to ena od F tipk

Ja, F11 je za izbiro, ampak tuda ta zahteva bios geslo
crazy1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Probaj tole:
Remove the power supply and the battery. Then press the on/off button down and hold for about 5 seconds or so. I think this clears the CMOS buffers.
Tole:
I tried holding the power button for 30sec (should clear the CMOS)
Ali pa tole:
Hold down the Escape key and then press the power button, this should allow you to get into the bios to re-enable it