Audio vmesnik (iPod) za Clia

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Ker sem kaj kmalu ugotovil, da le radio postaje ne bodo dovolj sem moral zapeči CD. V navodilih za avtoradio piše, da je lahko vsega skupaj (govorim na pamet) le 8 map in podmap in v vsaki le 184 komadov, če jih je več se prikaže le prvi del. No saj jih tako ali tako ne gre toliko gor. Sedaj pa mene zanima, če je s tem vmesnikom kaj drugače. Namen imam priključiti iPod, kjer imam že svoje playliste, ki vsebujejo tudi po 350 pesmi. Bom lahko upravljal z vsemi, ali jih bo na voljo le 184?
Na vmesnik se da priklopiti tudi USB ključek, zanj velja isto kot za CD?

Torej, če ima kdo izkušnje z original Renaultovim avtoradiem in audio vmesnikom zanj, se priporočam za informacije.
 

Antonio

Pripravnik
21. avg 2007
125
0
16
42
Nekje v daljavi
Kje si pa dobil priključek???? Sicer imam jaz malo starejši model radia, ki še nima mp3 variante in me zanima, če kdo ve, kako je z mojim...sem slišal, da se da priklopiti na izhod za cd-izmenjevalec....prosim za pomoč....hvala
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tega vmesnika ne poznam, ampak če je prou vmesnik za iPOD-a, pomoje še vedno musko predvaja iPOD, le zvok gre na radio, pa prek radia upravlaš iPOD, če je pa USB vmesnik pa musko predvaja radio, tko da možno da so iste omejitve. Lohk daš pa tud sam AUX vhod, pa gre na radio sam zvok, morš pa ročno upravljat iPOD-a.
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Upam da je res tako. Moram iti čimprej montirat. Zadeva se namreč vgradi naknadno (ne vem zakaj) in so mi rekli naj ga drugič pripeljem, ker je bil ravno njihov avtoelektričar na dopustu.

Antonio: Ta priključek o katerem jaz govorim je original Renaultov in se ga dobi na servisu, oz. avtohiši.

Hvala in lep pozdrav
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Tako, sedaj je vgrajeno.

Zadeva se priključi na vhod za CD izmenjevalec.
Na iPodu se predvajajo vsi posnetki, izbiraš pa lahko le med prvimi petimi playlistami in pa vso glasbo. Gumbi od 1-5 so za izbor playlist, 6 pa za vso glasbo.
Na USBju pa imaš lahko 8 podimenikov in 32.000 glasbenih datotek (neomejeno število datotek v mapi) in 32.000 map.

Ima pa vhode za iPod, USB in Aux.
 

Antonio

Pripravnik
21. avg 2007
125
0
16
42
Nekje v daljavi
Ali mi lahko točno poveš, kako se reče, ker sem bil zadnjič na renault servisu in ko sem jim omenil to, so me samo bukovo gledali....in koliko te oskubijo za to...in ali se iPod tudi fila, ko je priklopljen na to. V Fiatu, ki imajo tist Blue&Me se fila.
 

Sba

Pripravnik
18. avg 2007
225
1
16
LJ
Ja, zadevi se reče Audio Connection Box, skupaj z montažo pride 203€.



iPod naj bi se polnil, vendar pa piše, da čisto praznega ne bo nafilal. Je pa tako, da se ne da brskat po iPodu, kot se to da pri Alpine-u. Omejen si na prvih 5 playlist, ali pa na vso glasbo. Komade pa menjaš na radiu, ali pa z obvolanskimi tipkami.



PS. V dveh avtohišah so mi rekli da prikop iPoda na original avtoradio ni možen. Sem pa videl to v prospektu za Rip Curl. (No trenutno se ne spomnim, če so rekli, da sploh ni možno, ali pa da je to samo za Rip Curl) V tretji pa so mi rekli da je to možno, ampak da se dodatno vgradi pri njih.
 
Nazadnje urejeno:

Antonio

Pripravnik
21. avg 2007
125
0
16
42
Nekje v daljavi
Full hvala...bom šel jaz nazaj in jih ponovno pobarav. Sicer me pa prav zanima, če bom na moj radio tudi to pasalo, imam namreč se tastaro verzijo radio, ki ni imel mp3-jev...upam na najboljše
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Za ta audio connection box, bi ti težko 100% povedal, če paše na stari radio, ki nima MP3... Priklopit se že, da vprašanje je kako kaj dela... Na novega ni problem, samo priključiš tam, ko je za CD izmenjevalnik! Pri tej zadevi me malo moti, da se ne izpisujejo komadi, ampak samo Track 1, Track 2, itd..



Da se dobiti tudi kakšne aftermarket rešitve...Cena je okol 80€... Ali pa si umisliš zadevo, ki je še cenejša in se vtakne v mesto za vžigalnik. Gor potem lahko priklopiš USB in glasba se oddaja preko FM sprejemnika. Naslovi komadov pa se izpisujejo preko RDS...



Rešitev v glavnem je... Zadnja zadeva je kr kul!



lp
 
Nazadnje urejeno: