Android 4.4 ne dovoli brisati iz externe kartico

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Imam Samsung GS4, pred tedni se je posodobil na Android 4.4.2.

Pogosto uporabljam fotoaparat, ki fotke shranjuje na zunanjo microSD kartico.
To še vedno deluje kljub Androidu 4.4 (berem po netu, da naj ne bi več dovoljeval pisati na zunanjo kartico)


Ker pa vse narejene fotke ne izpadejo dobro, sem jih imel navado določene pobrisati.
To pa ne morem več početi, odkar imam 4.4, javi: "Android don't allow app to write the external storage since 4.4 ! We can't solve this problem."
Uporabljam program QuickPic.


Sem pa danes poskusil brisati fotke s programom "Galerija" in je šlo.

Zakaj z nekim programom gre, z drugim pa gre brisati iz externe SD? A se lahko kje nastavi, kateri program lahko briše?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Sistemske aplikacije (tiste ki so že nameščene) imajo višje pravice kot naknadno nameščene aplikacije. Zato ti z privzeto galerijo gre brisati, z drugimi pa ne. Ena rešitev je rootanje telefona, samo ne vem če boš za stvar
smile-1.gif
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Sej rootanje je zlo enostavno :) No razen, če imaš še v garanciji vse skupaj.
 

MaTejHo

Pripravnik
4. jul 2009
340
0
16
Prav tečni so pri Androidu s tem, pol pa težijo, da Apple zapira. Seveda bi radi, da preplačujemo telefone z več internega pomnilnika. Če so varnostni razlogi od zadaj pa mi naj dajo opcijo, da si to omogočim ali ne. Pa verjetno so vsi ostali komercialni razlogi pred varnostnimi...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik MaTejHo pravi:
Prav tečni so pri Androidu s tem, pol pa težijo, da Apple zapira. Seveda bi radi, da preplačujemo telefone z več internega pomnilnika. Če so varnostni razlogi od zadaj pa mi naj dajo opcijo, da si to omogočim ali ne. Pa verjetno so vsi ostali komercialni razlogi pred varnostnimi...

Zadeva še vedno ni zaprta (vsaj v celoti ne). Vsaka aplikacija lahko še vedno piše/briše po SD kartici, vendar le v svojem "peskovniku" (beri: mapi). Da pa lahko aplikacija šari po celotni SD kartici pa itak ni smotrno iz več vidikov (varnost, smetenje po SD kartici).

Torej še lahko vedno shranjuješ zadeve na SD kartico kot prej, vendar pač ne v katerokoli mapo.
 

MaTejHo

Pripravnik
4. jul 2009
340
0
16
ok, razumem.

Saj problem imam z nestock file browserjem oz moram po daljšnjici do želenega ali pa sploh ne morem, recimo kot zgoraj omenjeno brisati, premikati slik, glasbe z file browserjem (ker stock nima vseh funkcionalnosti).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sem v androidnem kampu ravno zaradi odprtosti. Ko pa vidim telefone od folka, pa vidim, da ima apple prov, da določene stvari zaklepa.
In dokler mi rootanje vzame 5min se res ne sekiram, če tudi google zaklepa. Folk bo manj jamral, jst bom pa še vedno užival v vseh funkcijah;)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.459
113
Vsaka aplikacija lahko piše po SD kartici, le prava dovojenja mora imeti. Zateži proizvajalcu priljubljene aplikacije, naj se zmiga in prilagodi aplikacijo zahtevam 4.4 in bodo vse težave izginile.
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
sem pisal avtorju programa QuickPic:
- Šele z Android 5 bo možno določenemu programu nastaviti, v katero mapo lahko določen no-stock program zapisuje
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sem v androidnem kampu ravno zaradi odprtosti. Ko pa vidim telefone od folka, pa vidim, da ima apple prov, da določene stvari zaklepa.
In dokler mi rootanje vzame 5min se res ne sekiram, če tudi google zaklepa. Folk bo manj jamral, jst bom pa še vedno užival v vseh funkcijah;)

Kako se roota telefon?
Koliko je možnosti, da gre ob rootanju telefon rakom žvižgat?

A potem lahko nastaviš, da je celoten pomnilnik root particija in ti ne začne že takoj težit s pomanjkanjem prostora za naložitev aplikacij???
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kot sem v sosednji temi videl imaš nek kitajski telefon. Tam ti žal ne morem oz ne znam pomagat. Zaradi takih primerov jst raje malo našparam in si kupim boljši telefon, oz jih itak kupujem rabljene na bolhi.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tudi sam raje dam več pa kupim boljši telefon ampak tega sem kupil itak samo za moje testiranje Androida ter za eno uporabnico, ki ga bo itak imela samo za klicanje in slikanje ter gledanje slik.

Sicer pa Clean master kar lepo počisti stvari in je takoj precej več prostora.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sem v androidnem kampu ravno zaradi odprtosti. Ko pa vidim telefone od folka, pa vidim, da ima apple prov, da določene stvari zaklepa.
In dokler mi rootanje vzame 5min se res ne sekiram, če tudi google zaklepa. Folk bo manj jamral, jst bom pa še vedno užival v vseh funkcijah;)

Kako se roota telefon?
Koliko je možnosti, da gre ob rootanju telefon rakom žvižgat?

A potem lahko nastaviš, da je celoten pomnilnik root particija in ti ne začne že takoj težit s pomanjkanjem prostora za naložitev aplikacij???

Če imaš kak telefon z MTK je odličen program za rootat in od rootat framaroot apk.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Tudi meni je pri Oruxmaps lepo zradiral Adriatopo karto
bonk.gif


A če bi rootal oziroma odrootal telefon potem bi se dalo nastaviti celoten pomnilnik telefona za osnovni root pomnilnik kamor se nalagajo raznorazne aplikacije?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Link2SD app omogoča premik aplikacij na sd kartico. Ampak potem kak widget ne bo delal. Tko da kr vse povprek premikat ne gre.
Če pa se da android pretentat, da bi mislil, da je kartica in interni pomnilnik kot ena celota pa ne vem. če je, je pa po moje vrjetno bolj odvisno od roma.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sem v androidnem kampu ravno zaradi odprtosti. Ko pa vidim telefone od folka, pa vidim, da ima apple prov, da določene stvari zaklepa.
In dokler mi rootanje vzame 5min se res ne sekiram, če tudi google zaklepa. Folk bo manj jamral, jst bom pa še vedno užival v vseh funkcijah;)

Kako se roota telefon?
Koliko je možnosti, da gre ob rootanju telefon rakom žvižgat?

A potem lahko nastaviš, da je celoten pomnilnik root particija in ti ne začne že takoj težit s pomanjkanjem prostora za naložitev aplikacij???

Če imaš kak telefon z MTK je odličen program za rootat in od rootat framaroot apk.

Na MTK6592 ne dela, vsakič javi: "Failed ... Try another exploit if available"

telefon: http://skrci.me/Qq9xu android 4.2.2 build 041 2014-09-15 (3 zavitek iz desne).