Bela tehnika komplet, kaj in kje kupiti?

motofix

Pripravnik
18. feb 2008
92
0
6
Ljubljana
Evo, flet kupljen, zdaj ga je treba pa opremit z belo tehniko.Ker se sam ravno ne spoznam na to, vidim da je tukaj ene par majstrov ki fejst obvladajo. Leseni del kuhinje je že skoraj dorečen, rabim samo še sledeče elemente:


Pomivalni stroj
Indukcijsko ploščo
Pečico
Hladilnik/ zamrzovalnik spodaj ( pa ne ameriškega, hočem klasiko)

Elementi morajo bit vgradni.Limit je nekje cca 750€ po elementu, če je nek element super hud lahko stisnem tud več.. Kaj kupiti, in kje. Hočem pa da je zadeva kvalitetna, servis in deli zagotovljeni, pa jasno garancija more bit čim daljša.

Lahko kupim tudi vse od enega proizvajalca, če ima kdo komplet dobrih aparatov.

Hvala za nasvete že vnaprej.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Pomivalni stroj: Bosch
Indukcija: ne poznam
Pečica: tudi ne
Hladilnik: potencialno bi šel tudi Gorenje.

Pomivalca svetujem da se stegneš malček čez (vsaj do Super Silent modela...seveda sot udi druge karakteristike podobne).

Pri pečini ni za komplicirat (vsaj ne stroškovno).
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Lahko ti povem nekaj manj in nekaj več, kot sprašuješ.

Najprej več
smile-1.gif

Jaz imam pri hladilniku ločena kompresorja za hladilni (zgornji) in zmrzovalni (spodnji) del. Morebiten izklop samo hladilnega dela (čez dopust za 14 dni) se mi ne zdi vreden tega, da je hladilnik dražji, pa še težko ga je bilo prinest v tretje nadstropje.
Pri pečici imam sondo za temperaturo mesa (igla s kablom) - uporabil sem jo doslej enkrat, ker ne pečem dostikrat pečenko v pečici. Mojo pečico se upravlja digitalno - kako mi je žal, da nimam gumbov, kjer bi zavrtel temperaturo do npr 200 stopinj ter izbral način gretja. Držim prst na tisto šipo in čakam, da piska po pet ali deset stopinj...
Pri pomivalcu ves čas uporabljam avtomatski program (neka zaznava umazanije itd.) in bi tudi z lahkoto pogrešil vse programe.

SKRATKA - a kaj veš, katere funkcije se ti zdijo nepogrešljive (npr. izvlečna vodila v pečici, piroliza, gumbi za kuhalno ploščo, stojala za steklenice v hladilniku, no frost,...) in katere lahko pogrešiš (razni uibr dodatki, sonde, digitalne zadeve)

Firme aparatov - jaz imam v kuhinji vse gorenje, razen nape. S kvaliteto vsega sem zelo zadovoljen, vendar pazi. Proizvajalci delajo aparate v navezah - moj pomivalec je pravzaprav Boschev pod znamko Gorenje. Razlika od 20% dražjega Boscha je bila samo razporeditev košar za posodo (resnici na ljubo je bila v Bosch boljša, a ne za toliko denarja). Menda so zdaj Gorenjevi pomivalci delani nekje v Italiji, ne vem.
Starši imajo tudi Gorenje, malo starejše zadeve. Morebitne okvare so popravljene v enem dnevu, ker ima vsak vaški serviser nekaj delov in znanja za Gorenjeve aparate. Pravzaprav se je pokvaril samo pomivalec, starejši od deset let, se mi zdi.

Pojdi si pogledat v kakšen salon (Merkur), povprašaj pri prodajalcih, poglej po netu, pa tudi na Alterju je kar nekaj objav.
Preberi si starejše teme, pa boš izvedel že veliko mnenj.

Jasno pa večina lahko pove le svoje izkušnje in tako nas tudi jemlji - statistiko na dveh nezadovoljnežih ali presrečnežih nima smisla naredit.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Najprej bi ti dal par vprašanj, na podlagi odgovorov, pa ti bom predlagal aparate:

1. Pomivalni stroj: Ali bi imel vario predal? To je predal, kjer nimaš več košare za pribor, ampak zložiš pribor v predal zgoraj. Prednost je veliko več prostora spodaj, zelo dobro pomit pribor in hitreje pribor lahko pospraviš. Slabost je da se pribor dalj časa zlaga v stroj.

2. Kuhalna plošča : Z alu robom ali brez? Kakšne širine (60 ali 70)? Upravljanje z drsnikom ali s tipkami + ali -?

3. Pečica : Ali ti je pomembna prostornina, izvlečna vodila, piroliza, samodejni programi, inox neobčutljiv na prstne odtise, kakšno bi imel upravljanje?

4. Ali bi imel No frost, sveži predal ali nulto cono. Za nulto cono se bi moral kar precej več stegniti kot si napisal.

Evo to je par vprašanj. Ko boš odgovoril, ti napišem par predlogov.
smile-1.gif


lp
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
1. Pomivalni stroj: Ali bi imel vario predal? To je predal, kjer nimaš več košare za pribor, ampak zložiš pribor v predal zgoraj. Prednost je veliko več prostora spodaj, zelo dobro pomit pribor in hitreje pribor lahko pospraviš. Slabost je da se pribor dalj časa zlaga v stroj.

2. Kuhalna plošča : Z alu robom ali brez? Kakšne širine (60 ali 70)? Upravljanje z drsnikom ali s tipkami + ali -?

3. Pečica : Ali ti je pomembna prostornina, izvlečna vodila, piroliza, samodejni programi, inox neobčutljiv na prstne odtise, kakšno bi imel upravljanje?

4. Ali bi imel No frost, sveži predal ali nulto cono. Za nulto cono se bi moral kar precej več stegniti kot si napisal.
lp

Bom kar po tvojih postavkah šla še jaz pa svoje opazke napisala.

1. Imam ta vario predal in mi je super. Najprej sem mislila, da se ga ne bom mogla navadit, ker sem bla prej 20 let na košarci. Edina opazka pri tej varianti je ta, da je sicer v spodnji košari zaradi tega več prostora je pa zato manj prostora po višini. Ker pa je višja košara nastavljiva tudi po višini se da to dokaj dobro uredit. Recimo če imaš zelo visoke kozarce zgoraj (za šampanjec) in kakšen višji lonec spodaj zna bil problem, ampak ne pa tako velik, da bi se odpovedala vario predalu. Vidim več prednosti kot slabosti. Pa glej da bo čim tišji, št. programov ni tako pomembno, jaz uporabljam samo AVTO in je kul.

2. Jaz bi še enkrat izbrala brez alu roba. Zakaj? Zato ker ko daš kakšen večji lonec na ploščo včasih gleda čez ploščo. Če bi plošča imela alu rob, bi lonec stal v luftu, res da samo kakšen milimeter a se bojim, da bi bilo dovolj da plošča ne bi delovala, ker ne bi bilo stika. Še drugi + za brez alu roba. Še en rob več kjer se ti nabira samo svinjarija. Aja pa valda mora bit 4x indukcijska. Največja prednost tega je, da če se kaj polije se ne zažge, obrišeš samo z mokro krpo.

3. Pri pečiso so super izvlečna vodila, moja ima tud pirolizo, ki pa je še nisem nucala, pa je pečica precej v uporabi, sam enostavno se ne zasvinja. Če pa je že kaj, pa sproti obrišem. Imam tud digitalno upravljanje in mi je tud všeč edin displej je skoz otacan s prstnimi odtisi, sam nisem tako picajzlasta da bi to skoz drgnila oz. da bi me to tako motilo.

4. Hladilnik. Zelo priporočam NO FROST, nulto cono in sveži predal. Če bi morala kaj zbrati od tega trojega bi izbrala NO FROST.

Za 750 € boš teško dobil vse kvalitetno, je pa odvisno kaj je zate kvalitetno, jaz sem se stegnila malo več pa nisem vzela nevem kako hudih strojev. Ti bo Sevlje kaj več povedal.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Citat:
Uporabnik motofix pravi:
.. Kaj kupiti, in kje....
Hvala za nasvete že vnaprej.

v najbližji MERKUR skoč, pa tam se zmeni in nabavi

Prosim
grin1.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
za pregled scene v SLO "lovecnacene.si"
za tujino kak "idealo.de"

Se pa bolj kot po štacunah skakt najprej splača (elektronske) kataloge od proizvajalcev pregledat. Pol pa nad prodajalce.

Je pa v SLO ponudba precej pičla pri nekaterih proizvajalcih. Dobavljajo le del iz proizvodnje. Ostalega po izjavah trgovcev sploh ni možno naročiti. Ja čuden mini trg smo z visokimi cenami nenazadnje tudi v tem segmentu. Indukcijskih kuhališč nad 60 cm skoraj ni. Kar je, cene da te kap. Pečice tudi niso vse na razpolago od nekaterih proizvajalcev. Nap sem še največ uporabnih videl v HarvyNormanu. Pomavalcev pa se mi zdi da je povsod dosti. nisem pa se še nikjer menil konkretno glede rabatov. A kaj dost se glede na izkušnje ne dobi.
Pri nas bomo verjetno kar iz severa nabavli. Precej več muzke za skoraj isto ceno.
 

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Trenutno ima merkator akcijo na belo tehniko, kupiš dva elementa je cenejši 40% skonto. Vendar se to splača, če imaš še merkator piko, ker so po 15. enkrat trojne pike pa še tam dobiš čež 300€.
Drugače ti pa priporočam mizarstvo zupanc, men je dal take skonte da sem kar gledal (npr. gornje hladilnik, priporočena cena 680€ mi je ponujal po 580€), samo zaradi pik ni bolj ugoden kot merkator. Je pa dečko s katerim sem se dogovarjel zlo prijazen, hiter pa še zraven indukcije mi je posodo ponujal.
Drugače pa midva z mojo boma vzela od electroluxa pečico s pirolizo(brez nepotrebnih programov) in idukcijo, pri njih lahko dokupiš še pet let garancije, pralni stroj in hladilnik pa bosta od gorenja.
 
Nazadnje urejeno:

motofix

Pripravnik
18. feb 2008
92
0
6
Ljubljana
@sevlje

Evo kaj bi okvirno rada:

- ja, pomivalni mora imet vario predal

- indukcija širina 70 cm, upravljanje z drsnikom

-pečica, izvlečna vodila obvezno, pa mora bit kombinirana/parna ( punca prav da ji kolegice pravjo da je to zdej taprava stvar), digitalno upravljanje, piroliza ni nujna, samodejni programi pa ja

- hladilnik, nulta cona in pa no frost morta bit

To bi bilo to. Ne glej več na limit 750€, ker kolikor sem gledu po netu, bo vse skupaj malček več naneslo.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik _robi_ pravi:
Trenutno ima merkator akcijo na belo tehniko, kupiš dva elementa je cenejši 40% skonto. Vendar se to splača, če imaš še merkator piko, ker so po 15. enkrat trojne pike pa še tam dobiš čež 300€.

Ne vem, če štejejo trojne pike in popust naenkrat, skoraj sigurno ne.

Ker ko sem jaz pred kakim tednom kupoval na trojne pike, so imeli izrecno napisano, da ta dan 3% in 5% (odvisno od zneska nakupa) na gotovino NE velja...

Samo se mi je vseeno splacalo
cool-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Pečice brez ALU roba pa pač ne. Sem videl že vsaj tri skrhane robe. Žal mi je da nisem vzel 70cm ali več širine, ker je včasih vse skupaj precej na trpano na 60cm plošči. 4x indukcija obvezno.

pečica je na izvlečnih vodilih. Nikoli več drugačne.

Pomivalni stroj z max. 42db. Perem večinoma na kratki program 26min in je dobro oprano.

Hladilnik pa kot so napisali ostali.

Imam vse Bosch, kupljeno v Merkurju s 30% popustom + 5 let garancije.

Lp
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Si bom sposodil temo, da ne obujam starih ali odpiram novih - na korito sem kar malo pozabil. Zdaj pa iščem, pa ne vem kaj. Vem kako naj bi izgledalo - recimo nekaj takega rabi,: http://www.mimovrste.com/artikel/3630015624/pomivalno-korito-blanco-clasic-5-s-inox#pictures

a ne dam 500 evrov za ta pleh. Problem pa nastane, ko sem imel v rokah Alveus line model - prešvoh. se zvija še pa još. Nekateri pravijo da so korita Franke v redu, a nimam možnosti oziroma ne vem kje jih videti v živo. Skratka iščem nekaj podobnega kot je na linku, le za manj denarja. Kolikor sem pa blanco videl je pa res trdnost v redu. Kdor ima kak nasvet naj kar napiše, hvala vsem.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Daj mi prosim najprej povej, koliko imaš široko omarico spodaj. Ker tale, ki si ga linkal je za širino 50, kjer je izbira ful majhna, pa še to malo vmesno korito je potem bolj kot ne neuporabno.

lp

@motofix- imaš odgovor na PM, ker me sedajle precej baše s časom ti bom raje po telefonu razložil, ker bova precej hitrejša
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Uf, sory, sploh nisem gledal omarice. Omarica bo 60, nisem opazil da je ta z linka za ožjo. Kolikor sem gledal gredo 1x veliko + 1x malo korito v 60 širine, odcejalnik je pa čez sosednjo omarico. Hvala!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Zakaj pa ne pogledaš za onimi iz umetne mase (pojma nimam kako se reče) zgleda pa kot bi bili iz 'granita'...meni osebno se zelo dopadejo (cenovno ne vem kje stojijo)...pa še ni takih problemov z umazanijo, ker na kovini se vidi vsak flekec..pri tehpa bravnopo kombiniraš s kuhinjo pa super izpade.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Kaj pa vem. Sem gledal nekaj, umetni kamen, cenovno enako ali celo ceneje plehu, a nama ni preveč všeč. Tudi glede obstojnosti imam pomisleke. Vidi se res manj, na začetku, ko je pa zadeva enkrat malo zdrsana je pa po mojem cel hudič. Rosfrej pa bolj ko ga drgneš, boljši je
smile-1.gif
. Skratka, odločila sva se za preverjene zadeve, torej rosfrej korito.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Evo tale ima pleh 1 mm dvojno brušen in za moje pojme dober design. Cena: 290,00 klik
Tale je mogoče malenkost slabši, ker je samo enkrat brušen:
klik cena: 250,00
Prednost tega je, da ima zraven še posodo in izliv na daljinsko odpiranje, pleh in obdelava pa sta malo slabša:
klik

Tudi granitni ni slaba ideja:
klik
cena je 290,00

Trenutno najbolj hudo korito tega ranga pa je tale:
klik
Cena tu ni najpomembnejši faktor
grin1.gif