MiFi

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
kupujem nek MiFi mobilni ruter za vikend v Sloveniji ter uporabo na HR...
če prov razumem pač vtaknem Tuševo ali VIP prepaid kartico not in internet dela..?

ne rabim nekih hudih prenosov in dosega, samo za občasno surfanje.
kaj ugodnega priporočate?

lp
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
imam Android Tablico in PC brez 3G... zato rabim..

PS imam pa Blackberry... obstaja za Blackberry kaka podobna aplikacija?

Hvala vseeno!
LP
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Če imaš Blacberry 9900 in imaš naložen SW 7.1 imaš to že gor.

Drugega programa za BB še nisem našel
frown-1.gif
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
razmišljam, da bi kupil kar neko rabljeno nokio, ki ima 3G in dobro baterijo in namestil Joiku ali kak drug WiFi Tether program nanjo..
to bi v bistvu delovalo kot MiFi...

ker ne poznam nokij, prosim za nasvet kateri model je dober in ugoden
smile-1.gif
.
 

Jozesk

Pripravnik
7. jun 2012
68
0
6
Tud jaz sem kupil pri Mobitelu - Internet ki ga pelješ na sprehod (ZTE MF60) in noter vtaknil sim kartico od Tuš mobila. In sedaj imam WiFi povezavo povsod kjer mi pride. Košta me pa 1 eur za 24ur surfanja. Seveda se na napravo lahko priključi več uporabnikov - če mu dam geslo
smile-1.gif
Super zadevca
LP
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Citat:
Uporabnik japke pravi:
razmišljam, da bi kupil kar neko rabljeno nokio, ki ima 3G in dobro baterijo in namestil Joiku ali kak drug WiFi Tether program nanjo..
to bi v bistvu delovalo kot MiFi...

ker ne poznam nokij, prosim za nasvet kateri model je dober in ugoden
smile-1.gif
.
Sam sem precej uporabljal in še uporabljam Joiku na različnih Nokiah. Od E63, E71 do E5. Zadeva deluje vendar ima eno omejitev. Problem je v tem, da ti telefon kuri hkrati 3G in WiFi povezavo, kar pomeni, da ti baterijo scuza v 1-2 urah. Odvisno od prometa. To bi recimo lahko rešil s tem, da telefon priklopiš na polnilec, vendar prideš do drugega problema. Ker je vse to hkrati električno zelo potratno se ti telefon začne nenormalno gret. Pri E71 si recimo obvezno moral odstranit zadnji pokrov, ker sicer se telefona nisi mogel dotaknit, kar nekaj uporabnikov pa je zaznalo tudi smodenje.
Tako da, če boš uporabljal občasno in ne intenzivno (npr. za Torrente) je Symbian z Joikuspot dobra alternativa. Če boš rabil vsakodnevno ali močno obremenjujoče potem kupi namensko zadevo.

Kar se pa tiče zgolj Joikuspota, pa nimam niti najmanjše pripombe. Zadeva deluje brezhibno.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Sem imel enako dilemo, nato raje na bolhi kupil za 50€ rabljen HTC WildFire S (lahko bi načeloma katerikoli android telefon), naložil gor Cyanogen mod. Zdaj sem npr po potepanju po avstriji imel notri yess! kartico in vklopljen hot spot ter lepo srfal preko svojega telefona in tablice. Vmes je pa zadeva še dobro služila kot navigacijska naprava, pa za na hitro pogledat vreme in mp3 predvajalnik... Priporočam da razmisliš še v tej smeri - android telefoni so na bolhi cenejši od mifi routerjev
wink-1.gif