Bodbid

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Je kdo že bidal na strani bodbid ? Nekaj mi ni jasno in sicer ali zmaga zadnji bid ali najvišji bid? Če pravilno razumem, oni itak poberejo vse bide v posamezni avkciji, zato so (če so seveda resnične) zaključene avkcije smešno nizke, recimo ipod za 16,95€. Zato je tut tista finta, da vsak bid, ki je za 1 cent višji od prejšnjega, za 20 sekund podaljša avkcijo. Ali ne moreš (kot pri navadni avkciji) ponudit približno realno ceno in tako "premagat" ostale bidderje?

Trenutno recimo bidajo za iphone 4g. Bid je 6.60€, kar pomeni, da bodo z naslednjim bidom zaslužili 6.61€, potem 6,62€ itd. do konca avkcije.

Zanimiva ideja, tist, ki je prvi probal in še ni imel "nasprotnih bidderjev", je (vsaj v teoriji) lahko zelo poceni pobasal robo. Problem je le, če gre za "navidezne" bidderje, torej da ti v resnici bidda njihov sistem in te prisili, da pokuriš svoje zakupljene bide, na koncu pa ostaneš brez vsega. Me zanima, kako je kaj z nadzorom.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Če bi jaz naredil tak page, bi pač napisal program, ki bi:

Avtomatsko bidal z nekimi random nicki, dokler ne bi končna cena + sredstva, ki so se natekla iz biddanja uporabnikov >= 120% nabavne cene produkta. Potem grem pač v štacuno, kupim izdelek X in ga prodam za tisto "končno ceno".

Več kot je bidderjev, nižja bo končna cena (oz. večji bo moj profit).


Nateg? Ja, prosim...
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Ja, lahko gre za precej eleganten nateg. Ampak vseeno: ali oni pobašejo vsako vrednost aktualnega bid-a ali samo ceno posameznega bid-a, torej 0,5€ / bid?

Če je ta sistem, potem so za iPod touch, ki so ga prodali za 16,95€, dobili 1695 bidov (vsak bid dvigne ceno za 1 cent) po 0,5€, torej so zaslužili 847,5€.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik frisk pravi:
Ja, lahko gre za precej eleganten nateg. Ampak vseeno: ali oni pobašejo vsako vrednost aktualnega bid-a ali samo ceno posameznega bid-a, torej 0,5€ / bid?

Če je ta sistem, potem so za iPod touch, ki so ga prodali za 16,95€, dobili 1695 bidov (vsak bid dvigne ceno za 1 cent) po 0,5€, torej so zaslužili 847,5€.

Lahko? Eleganten?
smirk-1.gif


Pri tistem znesku odštej bide, ki jih je naštepal njihov sistem. V teoriji. V praksi pa bi šel stavit, da so tisti nakupi izmišljeni in da niso prodali še niti enega artikla. Well, morda kakšne "bide" kateremu naivnežu.


Kdaj bo Slovencem končno kapnilo, da če nekdo prodaja iPhone pod ceno, da je nekaj precej narobe. Maybe pa je imel Brumči novo poslovno idejo.
hysterical-1.gif
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Haha, glej, ne gre za to, da me mika, samo sistem bi rad pogruntal. V teoriji bi torej lahko dobil karkoli za ceno enega bid-a, ki bi te koštal 0,5€. Torej je neke vrste loterija, zato me zanima, če kdo to nadzira, navsezadnje imajo nad igrami na srečo kar konkreten nadzor, tule je pa možnost natega, kot sva ugotovila, neomejena
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Saj mi je jasno, kaj želiš... samo po mojem resnično ni zadaj neke velike filozofije. Pač en relativno nov nateg. Nekaj ljudi bo plačalo bide in do onemoglosti (ali pa do tržne cene) bidalo proti botom.

Je pa zanimiv koncept. Na Ebayu bidaš zastonj in koncu plačaš. Tu pa na koncu prav tako plačaš - le da moraš plačati še za bidanje.
confused-1.gif
 

BODBIDNATEG

Zelenc'
24. mar 2011
1
0
1
Pozdravljeni!

Vse lepo in prav v kolikor bi RESNIČNO vsak uporabnik videl ENAK čas do konca izteka posamezne avkcije. Odprite stran bodbid na dveh računalnikih in takoj boste opazili, da je zamik med odštevanjem na računalnikih tudi po 5 sekund in več. Se pravi, ko imate vi 5 sekund do konca avkcije, nekdo drug vidi samo 1 sekundo.

To če mislite, da ko čakate na zadnjo sekundo in ste s tem bolj "PAMETEN" uporabnik. Žal ste tudi sami “ne pameten” uporabnik, saj nekdo drug vidi, da ste VI kliknili, ko je bilo do izteka še več kot 10 sekund.

Tudi sam ne vem, kako je folk tako naiven, da kupi BIDE. Z nakupom si namreč uporabnik NE POVEČA možnosti za dobitek. 200bidou = 100 €. Torej 100€, ki jih na spletni strani zamenjate za 200 bidou, je v tistem trenutku vrednih SAMO 2€!!! Tako je, vi lahko za 100€ 200krat dvignete ceno po en cent. Torej sami razpolagate z vrednostjo 2€.

Kdor tega ne zastopi, je razlaga enostavna. Prinesite mi 50€, vrnem pa vam 1€ s katerim si lahko kupite 5 dag poli pa kajzarco.

Sam sem BIL uporabnik BODBIDA s testnimi 5 kliki.

Dokler ne popravijo napake pri odštevanju (sinhronizacija VSEH UPORABNIKOV) se sam ne bom več udeležil avkcij, saj je praktično bolje it na pivo kot pa 4 kliknit pri 15 sekundah (na zaslonu drugih uporabnikov) do konca avkcije….

Pa še tole. POJDITE NA STRAN BODBID, ODPRITE STRAN KJER SE VRŠIJO AVKCIJE, PREKINITE INTERNETNO POVEZAVO IN OPAZUJTE ŠTEVCE.... Čestitam KONČNO ste postali kupec Iphona 4 za 10€!!!! WTF!!!

Drugače pa IDEJA JE SVETOVNA, v kolikor bi dejansko uporabnik videl kdo bida (kontakt uporabnikov) in v kolikor bi bila možnost pogovora na spletni strani :)... Me zanima koliko časa bi ljudje bidali proti računalnikom.... Samo za podkrepitev, grafična kartica Rodeon HD. Bidanje se je začelo včeraj ob polnoči. Avkcija traja še vedno.... Zanima me ali ljudje ne hodijo spat??? Si mama, sin , fotr in ta mrzu stric podajajo miško, da lahko klikajo čez noč??? HALO!!!! Ljudje ne mečte darja stran!!! Pejte na pivo, za 5 evrov dobite 2, kar je OGROMNO v primerjavi z 10 kliki na strani BODBID!!!!

Za več o nategu si lahko preberete na forumu:

www.bodbidnategovanje.blogspot.com

Pamet v roke!!
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.770
262
83
Največja slovenska vas
Deluje mi kot princip: Daj mi 100€, jaz ti dam 200 x 1cent, zdaj pa pojdi v trgovino in probaj za ta denar kupiti iPoda, imaš možnosti 1:200.000 da najdeš naivno prodajalko, ki ti ga bo prodala.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
čak bidanje na ebayu je zastonj, če si winer pa plačaš samo izdelek in poštnino...

feeje plača seller, od kjed ti pa ta informacija?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik reality pravi:
čak bidanje na ebayu je zastonj, če si winer pa plačaš samo izdelek in poštnino...

feeje plača seller, od kjed ti pa ta informacija?

Kaj ti zdaj ni jasno?
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
ne sorry sem mislu, da si napisal da je na ebayu treba fee plačat od win bida...

se opravičujem..
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Res me zanima, če se bo javil kdo, ki je resnično zmagal kako avkcijo. Ampak dvomim, da taka oseba sploh obstaja
smile-1.gif


Inšpekcija, Apollo?
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.770
262
83
Največja slovenska vas
Poznam en vic, primeren tej temi:
Janez naroči osla za 50€ pri kmetu. Ta mu le tega obljubi v roku enega tedna.
Čez en teden mu kmet pripelje osla, vendar je ta mrtev.
Janezu seveda to ni kul, pa mu kmet reče: "Nisi reku kakšnega osla hočeš imeti." Tako, da Janezu ne preostne drugega kot da tega osla vzame.
Čez 2mesca se srečata Janez in kmet, pa kmet vpraša: "Kaj si naredil z oslom?"
Janez: "Na srečolovu sem ga dal kot glavno nagrado."
Kmet: "Kako to?"
Janez: "Priredil sem srečolov,kjer sem prodal 100 srečk po 10€, glavna nagrada je bil osel.
Kmet: "Pa se ni zmagovlec pritožil?"
Janez: "Zmagovalcu sem vrnil denar, ki ga je vplačal za srečko."
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Kaj že mamo kakega zmagovalca avkcij na tej strani? Glede na cene bi morali ljudje cepat na veliko na tole... Pa Poptv še ni zagrabu, čeprav je že tema tukaj na Alterju
smile-1.gif
, pa sej, verjetn niso sposobni raziskat...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.995
9.119
113
39
MB
zanimivi ste res, glede na to da je kr nekaj takih strani ki v tujini funkcionirajo normalno, ampak neeee, pri nas je pa vse nateg
hysterical-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
kak normalno [censored] če pa gre čas proti koncu, bidaš, pol pa skoč nazaj na 20s in to pol spet in spet in spet in spet in spet .... tko da scuzajo en kup denarja od folka zgleda. To je čisto in samo NATEG. To še igra na srečo ni... če ne bo kdo prijavil, bom jaz vse skupaj, sej plačuješ neki firmi GORGA D.O.O, VIII ulica 30, 1235 Radomlje, Slovenija nekje se jih bo že dalo prijet. Čeprav pri naših zakonih ne bi blo čudno, če je tu pravna praznina in ne bo nič iz tega. mogoče da je to kao igra na srečo, za te pa moraš imeti koncesijo od UNPISa, pa še to ne drži glede na število ilegalnih igralnic v sloveniji...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.995
9.119
113
39
MB
si ti nor? retorično vprašanje ... to je avkcija, rahlo spremenjena, ti od njih kupiš ponudbe ... mah ni mi razlagat sploh ker ti boš itak razkrinkal mafijo
hysterical-1.gif


poguglaj swoopo, eden izmed uspešnejših starupov, katera zgoda se (žal) končuje tudi zaradi takih ignorantskih ljudi kot si ti, ko preprosto ne prenese če kdo drug kaj zasluži
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
zanimivi ste res, glede na to da je kr nekaj takih strani ki v tujini funkcionirajo normalno, ampak neeee, pri nas je pa vse nateg
hysterical-1.gif

saj ni problem v tem a je stvar sama mišljena kot nateg ali kot legitimna storitev

ampak da plačam nekomu 5€, da lahko 10x probam stavit na eno stvar
bonk.gif


enostaven izračun pove, da se veliki večini to ne splača, tu pa tam komu se, najbolj pa se lastniku strani
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.995
9.119
113
39
MB
točno v tem je problem, ker folk ne razume, pa takoj označi za prevaro ... meni se to zdi rahlo neumno
smile-1.gif