Prevoz Slovenija-Švedska s tovornjakom

Alfa

Zelenc'
4. sep 2007
29
0
1
Kranj
Zdravo!

Januarja odhajam na Švedsko na Erasmus mednarodno izmenjavo.

Zamislil sem si, da bi morda gor in nazaj hodil s tovornjakom.
Imam C in E kategorijo, tako da lahko tudi voznik profitira.

Torej iščem prevoznike, ki vozijo iz Slovenije na Švedsko.
Prevoz bi potreboval v sredino januarja, potem marca nazj, pa čez en teden spet gor...tako nekako do junija.

Sedaj pa prosim kontakte in nasvete.

LP
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Tovornjak bi vozil enosmerno? Optimisti
zmaga.gif


Za nekaj evrov si lahko rezerviraš nekaj nizkocenovnih letov, pa si zmagal. Če misliš gor kupovati tone mobi tehnike, jo pošlji domov z navadno pošto, pa je...
smile-1.gif
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Tovornjak bi vozil enosmerno? Optimisti
zmaga.gif
Sklepam, da si ni zamislil, da bi vozil tovornjak sam, v eno smer. Pridružiti se hoče kakšnemu vozniku, ki vozi na tej relaciji in ker ima pač izpit prave kategorije, mu lahko še malce pomaga pri vožnji.
 

Alfa

Zelenc'
4. sep 2007
29
0
1
Kranj
Prav si razumel.

V bistvu bi bila vožnja v tandemu. Gor voziva oba nazaj le on. Na taki relaciji pomeni da je voznik en dan prej doma, kar pa je tudi nekaj.

Pri privatnikih, kjer je velik del plače variabilen in se računa iz mesečnih kilometrov se šoferju lahko precej pozna.

Včasih je bila rubrika na tovornjak.net, sedaj, od kar je prenovljen je pa malo bolj zaprt za javnost.

LP
 

Alfa

Zelenc'
4. sep 2007
29
0
1
Kranj
Morda sem napisal malo čudno, še vseeno pa bi moral stavek "voznik bi profitiral" povedati dovolj.
Vozil bi kot drugi voznik.

Z letalom je tako:
Brnik-Coebenhaven 250E, Coebenhaven - Linkoping 100E = 350EUR tja in nazaj.
Če to ponovim 3x je to 1000 EUR,
Vožnja z tovornjakom recimo vedno traja en dal več, pomeni da je to skupaj 6 dni.

v 6 dneh še nisem zaslužil 1000 EUR.
 

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Kam na švedsko pa šibaš?
Bom probal zbrskat kontakt od nekoga, ki je enako storil zame pred leti, ko sem bil v Malmö...

lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Alfa pravi:
Z letalom je tako:
Brnik-Coebenhaven 250E, Coebenhaven - Linkoping 100E = 350EUR tja in nazaj.
Če to ponovim 3x je to 1000 EUR,
Vožnja z tovornjakom recimo vedno traja en dal več, pomeni da je to skupaj 6 dni.

v 6 dneh še nisem zaslužil 1000 EUR.

Do Nyköpinga (Skavsta) je RyanAir krepko cenejši od teh cifer. Do Linköpinga pa boš že nekako, saj javni prevoz tam gori ni tako slab.
grin1.gif
 

Alfa

Zelenc'
4. sep 2007
29
0
1
Kranj
hvala obema za razširitev pogleda:)

odločitev je padla:

s tovornjakom do Salzburga (prijatelji bolj pogosti kot taksiji)
letalo Salzburg-Nyokoping (40 EUR)
do Linkopinga z vlakom, busom...100 km.

Cenovno so Benetke tam tam, le prevozev ni do tja.

Še vseeno pa bi potreboval kak kontakt za direktno povezavo s Švedsko. Bo treba 50 litrov šnopsa švercat (Slovenian party :))

LP Alfa
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
upam da imaš pravo pohorsko slivovko, ker drugače nam boš sramoto delal, pa je boljši da vse skup doma pustiš ..... drugače pa, palec ven pa gremo ... ne boš verjel kako hitro boš dobil prevoz ... predvsem tovornjakarji radi koga vzamejo s sabo za družbo
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Mi smo sli pred kratkim Ljubljana-Treviso(ITA) z avtom in Treviso-Stockholm(Skavsta) z Ryanairom. Cena enosmerne vozovnice 25€ (takse vkljucene). Prevoz do Trevisa pa tudi ni drag..

Je pa definitivno trip s tovornjakom do gor svojevrstno dozivetje, tako da
zmaga.gif
 

Alfa

Zelenc'
4. sep 2007
29
0
1
Kranj
Zdravo!

Še vedno iščem kak prevoz za na Švedsko.

Če grem že jaz z letalom, bi bilo dobro, če bi dobil še vseeno kak prevoz za prtljago (nekaj škatelj).
Za pol leta je 15 kg prtljage malo malo, da pa bi vse gor kupil je pa tudi strošek.


Za prevoz lahko tudi plačam.

LP
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
RIKI Transport se mi zdi da vozi Švedsko verjetno se bi dalo kaj zmenit... Cifro pa poišči na informacijah oziroma ti jo bom jutri napisal če bo kamion parkiran.