menjava zavornih oblog

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Če ti do Viča ni predaleč....greš do Spara in se pelješ v smeri Merkurja oz. Hoferja ...takoj za Sparem imaš levo Peugeot salon..naslednji vhod imaš prvi zavorni servis, za njim še drugega.

Zapelješ k enemu in se zmeniš. Jaz sem bil že pri obeh, oba naredita čisto kul, za normalen denar...osebno, mi je pa prvi boljši (ker ne gobca toliko).

Cena? Sodelavka menjala 14 dni nazaj pri njemu zadnje pakne a ker ima še bobne in je bilo vse v ku... (ni naredila tehničnega) ji je moral menjati praktično vse v kompletu (skupaj z zajlo, pakne, batki, fedri...).. jo je prišlo 180 EUR (delo + material) - sva prišla tja, pustila avto, ter prišla ponj v roku 2 ur.

Za prednje pakne računaj tam 120 EUR.

Itak pa se zmeniš, da pogelda spredaj in zadaj..malo pove koliko bi prišlo oz. kaj bi bilo pametno menjat, ti veš koliko časa naj bi se avto še vozil..pa se potem odločiš.

Na vrednost avta nima smisla gledat...glej samo ali ga imate namen še vozit ali ne...ker če kaj, morajo pri avtu delat bremze, tudi če je njegova tržna vrednost 0 EUR.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.518
9.216
113
No tam je ta Mojca Tassi zavorni servis. Sam sem imel precej dobre izkušnje z njim (prej dvakrat), na zadnje pa sem bil razočaran. Moral sem menjat diske in ploščice in mi je hotel zaračunat za neke noname diske in ploščice z menjavo vred skoraj toliko kot na uradnem servisu. Pa sem ga vprašal, če je to prava cena in se sploh ni hotel pogovarjat. Tudi prav.
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Prednje pakne ?

Drugače pa se strinjam, prvi zavorni servis od Špara proti Merkurju je kul, tudi drugi (Košir) je ok čeprav se mi je malo zameru, ko me je hotel nazadnje malo nategnit za drejanje diskov...po telefonu mi je rekel eno ceno, ko sem prišel tja pa je bila cena x2 kot je rekel po telefonu, potem sem odnese diske k sosednjemu zav. servisu in so mi podrejal za polovično ceno..
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
Citat:
Uporabnik sniper007 pravi:
Drugače pa se strinjam, prvi zavorni servis od Špara proti Merkurju je kul, tudi drugi (Košir) je ok čeprav se mi je malo zameru, ko me je hotel nazadnje malo nategnit za drejanje diskov...po telefonu mi je rekel eno ceno, ko sem prišel tja pa je bila cena x2 kot je rekel po telefonu, potem sem odnese diske k sosednjemu zav. servisu in so mi podrejal za polovično ceno..

Hja...eto, sem vprašal sodelavko koliko je bilo na koncu...najprej ji je rekel da bo 180 EUR, potem pa ko ji je dal račun je pa prišlo 160 EUR
wink-1.gif
)
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
mja sj če se menja diske ploščice itd potem mi je jasno da čisto točno ne ve koliko bo račun pač vidi na koncu kolk je blo dela


sam za drejanje diskov si pa ne more kr mal spor zmišljevat ceno.. no lahko si jo sam mene pol ne bo tja
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Pakne bolj težko sam, k je treba bobne snet.

Kukavica na Letališki 29, če hočeš poceni, jaz sem dal za menjavo ploščic zadaj 20€. Narejeno korektno.

Avto je že star, ni ravno neka tehnologija. Meni se zdi lažje na bobnih kot diskih, imaš samo en pokrovček, vijak ostalo pa s kladivom dol potolčeš
smile-1.gif
Je pa res da če delaš to prvič si je dobro zapomniti ali narisati kam paše kakšen feder.

No je pa res da tudi menjava na servisu ni draga. Pa garažo rabiš, orodje.....
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
v bistvu je disk zavore menjat nekaj najbolj enostavnega. Odšraufaš 1 ali 2 vijaka, zamenjaš ploščice, malo spucaš z dratperšno in to je to. Fajn je še batke malo namazat z mastjo.

lp
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
V principi imaš povsem prav. Probaj to pri novem malo dražjem avtu, mamujimcigansko, rabiš računalnik za bate umaknit.
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
ne vem kakšni so "mojstri" na vašem AMZS-ju. V našem okolišu sem sem zamenjal pri njih, plačal se mi zdi 25 EUR. Šlo je za zadnje boben bremze (menjavali so pakne)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
V principi imaš povsem prav. Probaj to pri novem malo dražjem avtu, mamujimcigansko, rabiš računalnik za bate umaknit.

Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Samo pri zadnjih zavorah in samo pri avtomobilih z električno ročno zavoro.

Kaj to pomeni? Da elektronika potegne bate, al da ga je potrebno priklopit na računalnik za "resetirat" števc al napako al kaj pač
sprasujem se.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
to pomeni, da z testerjem nazaj potegne mehanizem od ročne, da ahko potem na roko potisneš bat nazaj,
po menjavi pa spet s testerjem nastaviš ročno nazaj.
 
Nazadnje urejeno: