Kmalu semaforji v krožišču Tomačevo?

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Pelji se kdaj naravnost skozi rondo v Medvodah, po moznosti v smeri proti Ljubljani, kjer je to se lepse vidno kot v obratni smeri, pa ti bo hitro jasno zakaj bi morale biti za nekatere povsod polne crte pa betonske prepreke pa kajjazvemkajse. Tam se kdove zakaj cesta za zelo kratko razdaljo razsiri v dva pasova, kar nekateri razumejo kot "bljiznica skozi rondo najprej na notranji pas, potem pa takoj cez zunanji pas in izsiljevanje ter vrivanje pred tiste, ki normalno peljejo naokoli". Pretocnost bi bila enaka ali boljsa, ce bi bil samo en pas, ker ne bi bilo treba ves cas gledati kdaj bo kaksna raketa priletela za tabo in po levi izsilila.
selfpwned?
rolleyes-1.gif

Kako te lahko tam nekdo na levi za tabo izsili? Kvečjemu desni pred tabo ti zapre pot.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Pelji se kdaj naravnost skozi rondo v Medvodah, po moznosti v smeri proti Ljubljani, kjer je to se lepse vidno kot v obratni smeri, pa ti bo hitro jasno zakaj bi morale biti za nekatere povsod polne crte pa betonske prepreke pa kajjazvemkajse. Tam se kdove zakaj cesta za zelo kratko razdaljo razsiri v dva pasova, kar nekateri razumejo kot "bljiznica skozi rondo najprej na notranji pas, potem pa takoj cez zunanji pas in izsiljevanje ter vrivanje pred tiste, ki normalno peljejo naokoli". Pretocnost bi bila enaka ali boljsa, ce bi bil samo en pas, ker ne bi bilo treba ves cas gledati kdaj bo kaksna raketa priletela za tabo in po levi izsilila.

Jst grem vedno po notranjem, ker notranji pas je za VSE izvoze, ki niso prvi. Torej če greš iz smeri LJ v Kranj potem bi po pravilih šel na notranji pas. Rondo v Medvodah je problematičen, ker je premajhen in dva avta komaj naredita pol kroga, kaj šele kombi ali pa kamion, ki zasede dva pasova. Dva uvoza/izvoza sta pa itak bedarija tam in sta spet ostanek mislenosti da bo nekoč tam dvopasovnica in bo pač dvojni pas povsod!
zmaga.gif


Skratka za laika je rondo v Medvodah fenomen prve klase in samo še fontana manjka na sredini pa bi ga razumel kot kulturni spomenik!
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Mah, moras videti. Tam je notranji pas (ce gres recimo v omenjeni smeri, torej proti Ljubljani) dolg toliko, da gor ne mores spraviti recimo enega normalnega sleparja s prikolico, pa da se vkljuci nanj in potem zavije ven na izvoz za Lj. Z osebnim avtom gre, ce je vse prazno, ce kdo pripelje, pa ze oviras promet, ce rines na vsak nacin na levo. Na zacetku se pa cesta se pred uvozom razsiri v dva pasova. Ljudje so se navadili, da ce grejo ven na prvem (Svetje) ali drugem izvozu (Ljubljana - in tja gre veliiiiiika vecina prometa), grejo lepo po zunanji strani, ker se pogosto niti ne mores vkljuciti na notranji pas (omenjene rakete, ki imajo to za prehitevanje dveh vozil v sicer neprekinjeni koloni ...), ce se pa ze bi, bo pa skoraj zagotovo nekdo ali prisel iz uvoza Svetje, iz Sk. Loke ali pa bo zavil na zuanaji pas malo pred tabo in se ne bos mogel vec vkljuciti, ker zmanjka prostora, razen ce potem (na notranjem pasu) stojis, blokiras promet in cakas, da se te kdo usmili (kar se iz principa ne bo, ker "si ga poskusal prehiteti po notranjem pasu, pa si se pac nategnil" ...).

Kot zakleto zdajle ne najdem nobene slike krozisca (imajo pa cestarji kamero tik za njim v smeri Lj, kjer lahko vidis vsaj to kako se cesta razsiri oziroma zdruzi takoj za rondojem, na drugi strani je isto).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Saj so fontane na sredi (in to v kaskadah), samo ugasnjene so prakticno vedno. Bile so pa prizgane z romanticno rumeno-lilasto-belo osvetlitvijo vred takoj po tem, ko je bil odprt. Smo se peljali parkrat naokoli (vec polnih krogov) en vecer, samo da smo gledali to cudo.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Tistile "bug" da se ne da iz smeri btc preko rondoja dol nazaj za smer btc bi bil rešen, če ne bi bilo potem na izvozu polne črte (tudi na izvozu za vojkovo je črtkana res pa je daljši izvoz)

Sem pa sam rešil ta bug tako (mislim da je po predpisih)
Pripeljal sem se iz btc smeri na uvoz na levi pas, zapeljal v rondo in pri uvozu iz trzina kjer je črtkana šel še en pas bolj notri (skrajni notranji pas) no ta te pripelje nazaj na izvoz obvoznice v smeri btc.
 

majaron

Majstr
28. mar 2009
1.036
399
83
Jaz sem imel namen podobno "sprobat" oz. pogledat ko bom na licu mesta.

Pri tem menjavanju pasu ne ogrožaš prav nikogar, če to storiš takoj za semaforjem ergo, po mojem ni prepovedano.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Prekinjena črta je tam zato da se lahko sploh vključiš v rondo po pravilih ne da bi prevozil polno črto. Tako da prekinjene črte, po mojem mnenju, nikakor niso zato da menjaš pasove.

V zvezi s tem vprašanjem bi bilo fajn poslat mejl nekam. Mogoče ve kdo kam? (DARS?)
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Tole dvoje pa ni primerljivo. Če se lahko pasove menja v navadnem krožišču, se jih lahko tudi v tem. Zanimivo, da je tale edini, ki sem ga videl (pa sem prevozil celo Evropo) s prepovedjo menjave. V tujini se lahko v krožišču kljub semaforjem mirno menja pas ...

Pasov se v navadnem križišču ne sme menjati.

Ne križiču, napisal sem krožišču ...
Od teh i-jev in o-jev se nam vsem že malo meša ...
grin1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Prekinjena črta je tam zato da se lahko sploh vključiš v rondo po pravilih ne da bi prevozil polno črto. Tako da prekinjene črte, po mojem mnenju, nikakor niso zato da menjaš pasove.

V zvezi s tem vprašanjem bi bilo fajn poslat mejl nekam. Mogoče ve kdo kam? (DARS?)

Ne, DARS ni za to, da bi razlagal ali tolmačil predpise. Policija.
Pa če bo kdo poslal, naj objavi tule. Bi jaz, pa grem na dopust (me pa resno zanima)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
veste kaj bo zanimivo.....
imaš štiri pasove, za eno smer bo 200m dolga kolona, ostali trije bodo prazni....

Ste prepričani da bomo vsi čakali v 200m koloni.....?
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Dober pomislek. Prepričan sem, da se bodo našli "padalci", ki bodo na takšen način hoteli pridobiti kakšno minuto. Ampak to je že vprašanje vozniške kulture in ne same zasnove krožišča.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Ne, DARS ni za to, da bi razlagal ali tolmačil predpise. Policija.
Pa če bo kdo poslal, naj objavi tule. Bi jaz, pa grem na dopust (me pa resno zanima)
Čim vidim kakega policista z belo šapko (prometnika) obljubim, da ga bom vprašal
smile-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
Dober pomislek. Prepričan sem, da se bodo našli "padalci", ki bodo na takšen način hoteli pridobiti kakšno minuto. Ampak to je že vprašanje vozniške kulture in ne same zasnove krožišča.

Potem bo glede na kulturo kolona še na ostalih 3 pasovih zarad padalcev in se bojo zrivali. Z kakšnega tu in tam pa itak ni panike, saj folk speljuje s pospeškom crknjenega konja, tako da se najde dost lukenj, včasih celo za verigo (čeprav je po talnih označbah prepovedano). Kazen za neupoštevanje je pa 40eur - 20 polovička.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Evo takole pač naredim, če pridem iz Tomačevega in hočem okoli in dol na obvoznico proti BTC
Mislim da je to kar velik kiks drugače, saj jih dosti iz žal pelje čez rondo in bi šli radi na obvoznico smer BTC. Varianta po vzporedni cesti mi ne diši, saj je treba čez veliko semaforjev in čez Šmartinko da se pride dol na avtocesto.


Mislim da ni osnove na kateri bi lahko za to dobil kazen, črtkana je, ni znaka za prepoved menjanja pasov tako da...


 
Nazadnje urejeno:

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Kaj pa znak za obvezno smer naravnost? Jaz to razumem, da moraš iti naravnost po pasu na katerem se nahajaš
confused-1.gif

Močno dvomim, da bi znak postavili in da bi veljal samo za tistih nekaj metrov dokler se pasovi ne začnejo med seboj sekati s črtkanimi črtami.
 
Nazadnje urejeno:

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Semaforji so neki najbolsga kar so lahko nardil tuki. Direkt za nesposobne, egoisticne slovencke, ki se ne znajo vkljucevat kamorkoli....
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Mislim da je to kar velik kiks drugače, saj jih dosti iz žal pelje čez rondo in bi šli radi na obvoznico smer BTC.
Na drugi strani sem dal tudi končno ureditev Titove/Štajerske ceste, ki je trenutno še v izvajanju (ter lastnik vrtnarije noče prodat parcele)
tomaevo1-pzr.jpg

Torej tisti z Žal bodo imeli bolj enostavno povezavo do obvoznice.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Danes zjutraj (06:45), je bila s smeri Brnčičeve kolona, ki je segala že cca. 50 metrov pred razširitvijo. Vsi so čakali na desnih dveh pasovih.

To, da ni prostega zavijanja desno do naslednjega izhoda je napaka.
 
Nazadnje urejeno: