Mnenje o prikrivanju izvidov

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Lepo pozdravljeni imam občutek ,da mi je ukc prikril izvide ki bi jih moral dobiti .Sedaj me zanima kam se obrnit ,da ta izvid dobim oziroma ga vidim. Najlepša hvala za vašo pomoč. Želim pa si pogledati. vse izvide od aprila pa do oktobra. Ker sem dobil diagnozo depresivna aniksiozna motnja ta diagnozo so zapisali na obazcu privolitev ali zavrnitev v zdravstveno oskrbo po pojasnilu. Pod odpustnimi diagnozami te bolezni ni navedeno april in oktober Me pa še skrbi kako so prišli do te diagnoze , sicer sem imel operiran palec desne roke zamenjava silastica z kito ekstenzorja prsta . Pod obvestilo zdravniku ta diagnoza ni navedena prav tako mi diagnozo ni pripisal psihjater. Ko sem malo povprašal medicinsko sestro če ji je kaj znano da bi mi naredili ct je odvrnila da ji ni nič znano .Pravtako mi je kirurg povedal ,da je operacija potekala normalno. Operiran pa sem bil v splošni anasteziji . Ali imslite ,da so prišli do diagnoze na podlagi obnašanja ali česa drugega. Ker sem zelo v skrbeh sem pripravljen it na nov ct pregled prvi je bil brezhiben, naj še povem ,da sem moral podpisati v privolitev v rentgenske postopke verjetno zaradi palca , ker so mi presadili kito oziroma ekstenzor iz prsta na nogi.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Sodeč po tvojem postu imam občutek, da so zadeli z diagnozo.

Do svoje medicinske dokumentacije pa imaš vedno pravico dostopa oz vpogleda, če ti je nea dajo, se obrni na varuha pacientovih pravic.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
In kje jo naj najdem prek osebnega zdravnika je mogoče na kartici pa ne vsa verjetno
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Pri svojem osebnem zdravniku imas pravico do vpogleda v zdravstveni karton. Ker pri nas v zdravstvu nimas centralne evidence takih zadev lahko da v kartonu tudi kaj manjka, ampak bistvene zadeve so tam. Ce rabis tocne izvide iz dolocenih ustanov jih pa tudi vse hranijo v arhivu, tako da se lahko obrnes direktno na ustanovo kjer mislis da bos kaj nasel.

Sicer si pa napisal zelo cudno oz ne vem kaj te moti? Hoces reci da so ti med operacijo kolena postavili diagnozo za dusevno bolezen?
grin1.gif
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Lepo se ti zahvaljujem grem jutri do osebnega zdravnika . Z živci sem na koncu še kaj dopišem ko se umirim . Ja stalno razmišljam o svoji glavi ko sem bil v lokalni anasteziji pa nisem vedel kaj so z menoj počeli sicer mi je bilo znano ,da gre za operacijo kolena samo ti hitro še kaj drugega vmes podturijo ker sem jih že prejšnič o tem spraševal . Možgani so pa seveda najpomembnejši del človeka poleg rok nog itd.
Zato me zanima na kakšen način so prišli do te diagnoze .
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja to je kot če pelješ avto na servis, morda so ti zamenjali še možgane čist za brezveze vmes, na račun zavarovalnice. Resno?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
....
2099022-stopcommenting.jpg
 

Priponke

  • 2099022-stopcommenting.jpg
    2099022-stopcommenting.jpg
    11,3 KB · Ogledi: 252

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
glede na tvoja dva posta so zadeli diagnozo,že v psotih opisuješ pretirano skrb,v živo verjetno niso potrebovali več kot par stavkov da so posumili na anksiozno motnjo,vse papirje o tvojem zdravstvenem stanju boš dobil v ustanovi v kateri so te zdravili,pa še nekaj za postavitev omenjene diagnozo ne obstaja noben pregled ali poseg,dovolj je zgolj pogovor
 

B81

22. jul 2007
34.534
8.980
113
Če prav razumem, ga skrbi, da so med operacijo naredili še kaj drugega in ker je zaradi tega zaskrbljen, so postavili to anks. diagnozo?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Če prav razumem, ga skrbi, da so med operacijo naredili še kaj drugega in ker je zaradi tega zaskrbljen, so postavili to anks. diagnozo?

jaz če prav razumem nič ne razumem,ker omenja CT,ankiozno motnjo in operacijo palca?!
razberem le pretirano zaskrbljenost in pa da bi rad opravil še en CT pa čeprav je bila presikava BP
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Vmislih imam tole zadevo ,da so mi med tem ko so mi operirali palec na roki in opravili presaditev kite iz noge opravili še ct glave vse to pod splošno. anastezijo:)medtem k osem bil v komi. Čeprav bolezensko razmišljanje ampak vseeno Hvala za pomoč.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
mogoče je bila to samo napotna diagnoza, zraven pa vprašaj "?", ali pa samo obvestilo zdravniku, da te pošlje na kak pregled k psihiatru na podlagi tvoje pretirane (?) skrbi, glede na to da si imel samo operacijo prsta. Čeprav glede na to da si bil v komi, sklepam da je bil kak udarec v glavo (?), posledično so mislili, da imaš kake travme zaradi tega in kot malo prej rečeno je bil predlog, da se te pošlje še do psihiatra.

Če nisi imel psihiatra ti ne morejo kar tako postaviti take diagnoze. Je pa na koncu še tako, da ti bodo trije različni psihiatri postavili različno (ampak podobno) diagnozo. Ker enemu poveš eno, drugemu malo drugače, tretji te pa sploh ne posluša dobro in že kar predvideva kaj je narobe s tabo.
Medicinske sestre ne sprašuj o pregledih, to ni njihovo delo. Obrni se na ustanovo (ali zdravnika) kjer so ti zdravili prst, enako velja za CT. Če bi CT kaj pokazal bi ti že rekli.
Izvide ti pošljejo domov, lahko pa da so že v tvoji kartoteki pri zdravniku. V vsakem primeru bi moral dobiti nek list papirja kjer piše kaj so delali.
Ne obremenjuj se s tem če si nekje prebral tisto diagnozo, ker sploh ne veš kaj naj bi bilo. Če meniš, da je nekaj na tem stopi do osebnega zdravnika in z napotnico do psihiatra.


Še največji pacienti so alterjevci, ki se rogajo ljudem s težavami, mogoče si tako celo podaljšujejo penis ali pa zdravijo travme iz osnovne šole.
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
V glavo se nisem še nikoli huje udaril tako ,da to je izkjučeno. Če bi mi nekje črno na belem nekdo napisal ,da mi niso delali ct bi to izvenelo tako pa iščem in ne najdem.Ni bila koma pač pa anastezija sem zamenjal pojma. Splošna anastezija .
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik sygicz pravi:
Vmislih imam tole zadevo ,da so mi med tem ko so mi operirali palec na roki in opravili presaditev kite iz noge opravili še ct glave vse to pod splošno. anastezijo:)medtem k osem bil v komi. Čeprav bolezensko razmišljanje ampak vseeno Hvala za pomoč.

če bi ti naredili CT glave bi ti to povedali in napisali izvid CTja v odpustnem pismu,če ti ga niso delal ti nikjer ne bodo omejali extra da ti ga niso delali,saj veš da nikjer ne opisujemo preiskav ki niso bile opravljene ker bi potem v odpustnem pismu pisalo vse drugo le tisto kar je pomembno ne
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
ok se bom še pozanimal . Izvida ki ga omenjaš nisem dobil torej oni morajo poslati vse kar je bilo storjeno na meni.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
čakej tebe so dejansko odpustili niso ti pa dali odpustnega pisma?
ko gre pacient domov mora dobiti v roke tudi odpustno pismo,vsaj krajšo verzijo z nujnimi podatki.vse kar je bilo narejeno, tudi v tvojem primeru CT mora biti opisano v izvidu
 

sygicz

Pripravnik
11. mar 2013
551
0
16
Odpustno pismo sem sicer dobil ampak preteklega prejšnega ki je bil ok . potem sem šele po pošti dobil izvide od oktobra na katerih ct ni omenjen .Obvestilo zdravniku se omenja m96.8 st post sutturam et rupturam fpl dex.Zraven sem pa še dobil list z privolitvijo ali zavrnitvijo v zdravstveno oskrbo po pojasnilu in na tem listu mi pa piše st post sutturam et rupturam neznam latinsko. Pod drugo diagnozo pa mi piše anksiozno depresivna motnja . Ct ni nikjer omenjen . Bom pa še enkrat zahteval izvide od oktobra ker mi jih je sestra vzela in sem jih našel šele v njeni sobi.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.534
8.980
113
Nikjer ni omenjen CT, zakaj misliš, da bi ga naredili, ko se že itak špara?

Sicer če te skrbi, je CT na voljo tudi samoplačniško (200 eur s kontrastom)