Alkotest - auč

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Dobro uro pa pol nazaj so naju s frendom vstavli, pa je model zarezal 1,07, brez debate so ga vklenli, nazadnje se mi je
še samo zadrl naj ga ob 8mih pridem iskat...

Kok je to finančnega vloma in pik?


Prosim ne o alkoholu za volanom mi pridige držat, model je dobil otroka, pa nam je malo iz "vajeti" ušlo...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.671
6.227
113
ker je sel cez absolutno mejo je to 18 pik in odvzem. Aja pa 950. Razen ce se mu rata s sodnikom drugace zmenit.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Mah ja po črki zakona najbrž res, imam znanca ki je odklonil alkotest in je imel potem sodnika....in epilog: 10x70eur kazni in 1 mesec odvzema. Torej tiste pravljice da je to avtomatski odvzem in da moraš ponovno opravljati izpit ne držijo vedno.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
odvisno od sodnika in njegovega predhodnega "značaja"... če je večkratni kršitelj ode izpit... drugače pa ZP mislim da 25 člen...

je pa tako da tole je konkretno æez mejo!!!
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
glih zato ker je dobo otroka ne bi rabo pit pa vozit, če bi še kdaj rad otroka vido.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Mah ja po črki zakona najbrž res, imam znanca ki je odklonil alkotest in je imel potem sodnika....in epilog: 10x70eur kazni in 1 mesec odvzema. Torej tiste pravljice da je to avtomatski odvzem in da moraš ponovno opravljati izpit ne držijo vedno.

Caki mal, zdej ga pa ze mal bluzimo, ce je napihal 1.0 je to po starem 2.0. kar je tolk avtomaticen odvzem , kolkr stanc masina stanca sekret papir v fabrki..

Ze zavrnitev aslko testa ali droga testa je avtomaticen odvzem, razen ce se ne strinjas z napisanim in gres na odvzem, kjer ti pokaze isto ali se vec in tam nosis se stroske odvzema in prevoza sam, ker si itak napihal.

Tko da nevem od kje zdej ideje da je nekdo zavrnil in se kasneje zglasil pri sodniku, ker to lahko potem delamo vsi.
 

Leonardo007

Zelenc'
22. jul 2010
4
0
1
Ljubljana
Jaz vem za dva primera, ko sta dva modela še v prejšnjem " sistemu " promilov z mejo 1.5 za odvzem napihala preko te meje in jima je sodnik upoštevajoč olajševalne okoliščine vozniško pustil. Vendar so to izjeme in mejni primeri, na katere se ni zanašati. Če ustreliš krepko
čez mejo, ti ni rešitve pred nobenim sodnikom. In toleranca raznih organov vedno bolj pada glede alkohola. Po TV že potekajo debate o spet novem zakonu...

Za 1.0 ga je blo treba pa orng cuknit! Jaz sem pred leti po starem napihal 1.09 in sem prej gotovo spil vsaj liter vina.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Torej še enkrat - modela so ustavili kako leto nazaj, ker je bil pod vplivom trave in se je usral je odklonil preiskus, prespal je na PP in čez dobre pol leta dobil sodnika, sedaj je od tega minilo še kakih 5 mesecev in dobil je odločbo 10x 70eur kazni, ne vem koliko pik in odvzem za en mesec. Ne vem pa kaj se je s sodnikom pogovarjal. Morda ker še ni bil kaznovan al kaj pa jaz vem, samo vem da ni dobil odvzema in da mu ni treba še enkrat opravljati izpita
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Ze zavrnitev aslko testa ali droga testa je avtomaticen odvzem, razen ce se ne strinjas z napisanim in gres na odvzem, kjer ti pokaze isto ali se vec in tam nosis se stroske odvzema in prevoza sam, ker si itak napihal.

Skoraj nikoli ne pojaže povsem enako. lahko pa pokaže več ali pa (pogosto) tudi manj.
Včasih znajo bit razlike med pihanjem v indikator, pihanjem v etiometer ali odvzem krvi presenetljivo velike.

Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Tko da nevem od kje zdej ideje da je nekdo zavrnil in se kasneje zglasil pri sodniku, ker to lahko potem delamo vsi.
Ne vem od kje ti ideja, da gre kar avtomatsko. Izpit ti vzame sodnik, in sodnik je bog i batina, lahko dosodi tako kot piše v zakonu (v tem primeru odvzem) ali pa drugače.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Glej jaz pa vem za primer ko je 3.0 napihal in dobil zlato medaljo ok? Lahko pa ti še ene 35 primerov naštejem od sosedovih bratov bratrancev itd.. Skratka al se ti na glavo postaviš al ne, pri 1.0 je permanenten odvzem. Obstajajo pač določeni primeri ki so z razlogom dobili morda 17 pik in odnesli brez prepovedi ker so razni trgovski potniki in podobno. Ampak ne se na to nanašat.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Glej jaz pa vem za primer ko je 3.0 napihal in dobil zlato medaljo ok? Lahko pa ti še ene 35 primerov naštejem od sosedovih bratov bratrancev itd.. Skratka al se ti na glavo postaviš al ne, pri 1.0 je permanenten odvzem. Obstajajo pač določeni primeri ki so z razlogom dobili morda 17 pik in odnesli brez prepovedi ker so razni trgovski potniki in podobno. Ampak ne se na to nanašat.

No on ni dobil zlate medalje, dobil je kar sem napisal in tako kot je bilo zgoraj napisano sodnik je bog in batina in kakor on odloči tako je, ne vem koliko je jokal pred sodnikom ampak ni dobil odvzema tako da se mu ni treba postavljati na glavo a ne.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ne govorim da tvoj sosed ni bil tako kaznovan kot si napisal, govorim le o tem da ne delajte človeku lažnih utvar da bo pri njemu tudi tako ker vsi vemo da ne bo. Možnosti so zelo majhne, sploh če je že bil kdaj kaznovan za podoben prekršek...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
KSZ.

Na PP so mu ponudili če koga obvestijo, tako da so obvestili njegovega odvetnika ki ga je prišel danes zjutraj iskat.

Naredil je nekaj štale, ker ga niso vprašali če se z alkotestom strinja, saj je imel pravico do preizkusa z odvzemom krvi.
Še v isti uri je odvetnik osebno nazaj odnesel pritožbo zoper nepravilnega poteka postopka, razlog za prekoračeno stopnjo
naj bi bili rumkokosovi bomboni in cigareti katere je užival do trenutka ko so ga ustavili, po zakonu bi ga morali vprašat ali
je kadil in mu nato dovolit nekaj minut "pavze".

Pošteno jim je zamajal temelje.

Sicer pa dejansko je bil postopek kr nekaj rešen v dveh minutah, nas ustavijo, pride do avta, samo pogleda not, prosim stopte z mano
bomo en preizkus opravili. Čakamo v avtu, gledam v špegel kako piha, napiha, pride do avta "1,07 sem vsekal, z njimi morem"
gre do avta ga pričnejo vklepat pa mi samo reče naj pridem ob osmih po njega in so ga že odvlekli, mi pa sred vukojebine brez
ključev od avta.

Zaklenem avto od znotraj in spležem skoz kuferam in kličemo taksi. :/

Ma 9x smo mu rekli naj ne vozi, da bo barem vozil en od nas ko je manj pijan, ampak si ni dal rečt, jaz mu pa roke nemislim zvijat,
nenazadnje pa je vozil počasi. (vsaj to)
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Pa to, da nista postopka izpeljala korektno se ve, al so to zgolj trditve prjatla? Ker če to prau samo prjatu, bo težko dokazat, glede na to, da je brez prič, če si ti sedel v avtu, ker sam pijan prjatu proti dvema policajema bo pa težko čez pršu. Želim seveda, da bo!
 
Nazadnje urejeno: