Forex - vlaganje

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Glede na to, da si se registriral le zato, da si napisal to globoko misel, ti priporočam da kot znalec tega področja napišeš še kaj bolj poučnega. Morda pa le kdo iz tropa norcev kaj skuži in mu tako pomagaš.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A se to menite o trgovanju (jaz sem tak razumel) ? Za to je druga tema.

Tu se gre za vlaganje (vložiš denar in ne delaš nič, kao).
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
43
Selška dolina
Točno tako. Prosim da debato o trgovanju nadaljujete v sosednji temi.
Tudi jaz bi rad od lyarta slišal kaj pametnega o Forexu. Glede na to, da se ima za velikega strokovnjaka, bi znali izvedeti marsikaj zanimivega.

lp
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik marjan pravi:
Na kakšen način ste vi začeli s forexom?
Najprej literatura?Ste takoj odprli demo account?Ste prebirali forume....?

Rad bi se lotil zadeve, vendar je povsod ogromno materiala in ne vem kje bi začel.
Zdi se mi, da bi bilo najbolje če bi se z nekom pogovoril, ki se s tem ukvarja - na 4 oči - vendar na žalost nikogar ne poznam.

Kaj priporočate?

ce si iz lj in bos dal za pivo me kontaktiraj na zs. 4-5 sistemov ti lahko razlozim, predvsem pravila igre, ampak odlocitev kam bos vlozil svoj denar, ce sploh, je pa cisto na tvoji strani ....

imas pa na netu tega ogromno, malo si preberi stvari, da bos vedel kaj vprasat ...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Citat:
Uporabnik peterm pravi:
dam za pivo..

kje? kdaj?
nahrung002.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
A bosta o tem srečanju poročala ?
Ker sicer nas ostalih res ne zanima, v kaki gostilni bosta pila kakšno pivo.
Namig: obstajajo zasebna sporočila.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
zakaj pa nebi poročala..

mogoče pa še koga zanima in bi rad prišel.. tako bo vsaj vedek kam in kdaj..
 
Nazadnje urejeno:

majana

Pripravnik
25. maj 2008
162
0
16
a vi verjamete v to tehnicno analizo kaj? (razne regresije in kar ima se ta forex)? ker naj uradno nebi imela nobene znanstvene podlage (oz. naj nebi delovala zanesljivo, beri wiki za kaj vec).
komentarji?
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Regresija (regresijska analiza) je statisticna metoda, s pomocjo katere je mozno postaviti model, ki dobro napoveduje kaj naj bi se zgodilo v prihodnosti ce bi prihodnost tekla po vzorcih iz preteklosti. Torej, dokler se nic ne spremeni tako, kot se nikoli prej ni, je vse super, ko pa prileti kaksen avion ali dva v WTC, pa model hitro "malce" zaide stran od realnosti.
 

majana

Pripravnik
25. maj 2008
162
0
16
berite tole
ce bo delalo.
v glavnem, 40% davka, ce prodate po manj kot enem letu (ker lahko take zadeve resneje zamajejo valutni trg kao)

nisem mislil ravno regresije, ampak tiste resistance lines....
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Samo za info bi rad vedel, če se registriraš s šumniki (recimo ime ali priimek) je to grozno narobe, ker sem nekje na netu zasledil, da bi se baje moral brez šumnikov...

Drugače pa zadeva laufa...
smile-1.gif



EDIT:
aja... mislim prijavo na www.finanzasforex.com
 
Nazadnje urejeno:

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Dela, dela, delajo se mučke.

Pa samo poglej stran kakšno imajo, pa misliš da delajo 15%?

V denarju je ponavadi tako, da tisto kar se zdi preveč dobro, ni nikoli resnično. Težko verjamem da je tukaj drugače.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Kot zanimivost...

WinCapita - Finski klon FFX, značilnosti in podobnosti:
- oglaševanje, da trgujejo na forexu, v resnici pa le piramida, ki na forexu nikoli ni trgovala
- obljubljeni zelo visoki donosi
- do začetka preiskav so redno izplačevali "donose"
- offshore v Panami

Glede da gre za Finsko, kjer je korupcija izredno nizka in policija sposobna, so jih relativno hitro (3 leta) dobili in razkrinkali. Pri nas bo pa verjetno laufalo dokler piramida ne zaključi svojega "naravnega cikla" (ko bo novega kapitala premalo za izplačila).

http://en.wikipedia.org/wiki/WinCapita
http://www.wincapita.com/
http://www.poliisi.fi/poliisi/krp/home.nsf/pages/87736A1CB0948C3DC225742900541B5F