Stabilen Router ? Katerega?

gig

Pripravnik
7. apr 2009
680
11
18
Zakaj hudica, bi pa moral menjat FW? A z originalnim ne dela? Pol pa ni cudno, da se kakemu routerju skisa. WRT ima nekaj vec nastavitev, ampak zaradi tega nič bolj zanesljivo ne dela. Preverjeno!
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
hehehe:

multicast, openvpn, httpd, lightsquid, torrent client, ftp......
ne govori gluposti...

sicer sam uporabljam tomato + optware... ti pa preverjal nisi nič... laične floskule..., razen če brskaš po internetu potem ja.....

router lahko kvečjemo zaflešaš to je to, skisa se lahko le teb... Nihče ti ne brani gont original FW, ko daš gor freebsd imaš dobeseno linux kišto, z katero delaš lahko marsikaj, men je predvsem prihranek pri štromu, da mi za ftp, torrente in openvpn ni treba gnat mašine, kar se pozna na elelktriki.
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
680
11
18
Res je, da če se v to precej poglobiš imaš drugačno gledanje. Poceni router z DD, tomato firmwarom omogoča stvari, ki jih marsikateri dražji ne. Za veliiiko večino uporabnikov je pa original OK!
Sa specifično uporabo kot si navedel pa... ja seveda. Imaš prav!
Sam sem pred leti poskušal marsikaj, ker je bilo treba nonstop nekaj resetirat. Nastavil sem si original software, pa WRT, na koncu pa sem zamenjal router pa je bilo že z original fw-jem delovanje stabilno. Od takrat nimam nobenih težav! Zato to trdim!
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Ravno prodajam WRT54GL, če koga zanima. Za male pare seveda.
smile-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik srecko76 pravi:
Imam WRT54GL in sem zelo zadovoljen z njim.Po dveh letih uporabe se še ni zgodilo da bi se obesil.Nanj imam priklopljene 3 pc-je in občasno preko WIFI-ja prenosnik in telefon kar pogosto.
Vglavnem,sem zelo zadovoljen z njim.

Isto lahko rečem za poceni Asus wl 520gc. Dela in sploh ne vem, da ga mam.Domet je za 1 anteno odličen in GUI za nastavljanje je tut super pregledn in enostaven.Multicast itak odprt za gledat T2 kanale
smile-1.gif
(rabiš T2 televizijo)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A ma kdo izkušne z ASUS RT-N56U? Sem opazil, da se nanj ne da naložit DD-WRT, vendar pa se že s stock FW glede na tiste charte na SmallNetBuilder odlično odreže in če je res tako dober, se mi tudi cena (cca. 100-130€) ne zdi tako huda.

No ja vrjetno, ko bom naslednič menjal router bo to kar en low power PC s pfSensom al nekaj v tem stilu.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Netgear 3500L, Asus N16, to so vsi dobri routeri, podpirajo Tomato, Gigabit, USB itd. Imam oba doma
wink-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
XSIDE,

RT-N56U ni ravno najboljša izbira,nima niti zunanjih anten. Veliko boljši je RT-N16, ko bo zunaj in če bo RT-N76, bo pa stroj.


Trenutno pa je najboljši router glede na to, kaj se vse da z njim RT-N16.

http://www.cool-pc.org/artikel/17678/

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3258_AVT092074_Asus_RT-N16_Wireless_N_Router



Ima N, Gbit, USB, možnost vseh firmwarejev, 128 MB RAM-a, 32 MB flasha, 480 MHZ broadcom procesor, 3 zunanje antene. S tem routerjem si zmagal. Ker stane le 80 EUR, je to še posebno poceni.


Več o raznih routerjih pa tukaj:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices
 
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
En kup komentarjev,pa še vedno ne vem kaj vzeti
smile-1.gif


Iskal sem nekaj do 50-60€ cca.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Zato, ker ne bereš odgovorov.

Jaz recimo zgoraj najdem priporočila kaj storiti, da boš obstoječ ruter pripravil do boljšega delovanja. Če pa vseeno ne bo šlo, sem ti predlagal tudi best buy v točno tem cenovnem razredu.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Pregledal sem vse omenjene routerje ki so/ste jih napisali, trenutno so mi ostali odprti v zavihkih modeli

VNDR3700 - Predrag oz ne vem če je vreden tega denarja??
WE1043ND Opcija 1
WRT160NL Opcija 2


Pri svojem sem že pred časom nadgradil FW,ampak ni bilo efekta, saj drugače dela BP, doseg ima zelo dober obstoječi, ampak spomnim se, da ko sem imel dosti torrentov povezanih, po par dni ..., je zadeva kdaj pa kdaj se obesila. Verjetno če bi omejil št. povezav bi bilo bolj stabilno,ampak bi s tem izgubil na hitrosti prenosa.


Ima kakšen od omenjenih opcij bistvene prednosti/slabosti ?
Router je v hiši v 2 nadstropju in važno mi je da lovi internet po celi hiši + dvorisce, tako imam urejeno sedaj.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
lost1, pluješ med napačnimi možnostmi. Če hočeš imet stabilen router, je to žal edino tisti, ki ima lahko gor DD-WRT ali Tomato. Tomato je še veliko bolj stabilen,žal namenjen manjšemu številu routerjev.

Tukaj imaš veliko routerjev, kjer za vsakega vidiš poleg tudi specifikacije(koliko FLASHA, koliko rama, tip wirelessa in predvsem procesorja...):
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Supported_Devices


In NUJNO NUJNO vzemi router z BROADCOM chipom. Jaz bi še gledal, da ima zunanje antene.


Če lahko še enkrat predlagam konkretno, vzemi Asus RT-N16, ki je trenutno najboljši router.
Stane 80 EUR, kar ni bistveno več od nekaterih že omenjenih. Gor lahko priklopiš USB disk in router direkt na njega snema torrente. Ta ruter bo še dolgo dolgo dober in konkurenen vsem novejšim modelom.

Evo, še enkrat link:
http://www.cool-pc.org/artikel/17678/


Če je 80 EUR res preveč, pol pa WRT54GL. Dobiš ga za 44 EUR, lahko kupiš tudi kakega rabljenega, ki pa ne sme biti več kot 30 EUR. Na bolhi jih imaš. In res, ko daš gor Victek tomato, ga ni treba nikoli več resetirat.

Nekako ni veliko za študirat, če si pripravljen dat 80 EUR za boljši router, pol Asus RT-N16, sicer WRT54GL. S tema dvema ne moreš zgrešit.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.334
-8.453
113
Torej vzame Tp-Link WR741ND za 25€. dd-wrt dela na njem(čeprav je že original FW stabilen)
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
DD-WRT ni tako stabilen kot Tomato
wink-1.gif
Vem, ker imam nekje drugje pod kontrolo tudi TP-Link 1043 router in ko sem hotel inštalirat DD-WRT sem se hitro premislil, ker sem na njihovem forumu bral, da neke verzije ne delajo dobro itd., pol sem pa kar original pustil gor.

Jaz osebno bi gledal samo za routerji, kjer deluje Tomato oz. njegovi derivati (Toastman tomato mod mi je najboljši firmware).
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Zelo dober komentar si napisal. Jaz sem tega testiral res ogromno in Tomato je veliko stabilnejši. In QOS, ki je res dobra zadeva, deluje odlično, če ga pravilno nastaviš. Je pa res, da se moraš poglobit. In ravno Toastman se je zedeve lotil zelo resno, njegova navodila za QOS so odlična.

Je pa tako, da gre tomato samo na routerje z BROADCOM chipom, TP-Link 1043 ima pa Atheros. Kar pomeni da niti DD-WRT ne deluje polno funkcionalno, saj je tudi DD-WRT v osnovi pisan za BROADCOM.

Tukaj:
http://victek.is-a-geek.com/tomato.html

So spodaj v razpredelnici routerji, ki imajo možnost tomata.Vsi imajo vsaj 4 MB flasha in Broadcom.
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
Jaz imam Tp-linka
smile-1.gif
Pred tem sem imel WRT54GL in enega Netgear-a. Moram povedati, da poceni TP-Link deluje bolje kot oba. Zdaj je gor že 6 mesecev, tudi 1x se ni resetiral. Linksys-a in Netgeare sem moram sigurno 1x mesečno resetiral. Na Tp-Linka daš lahko prav tako DD-WRT fw gor.

Skratka, kupi TP-Linka, poceni in odlično:)
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Če s ti moral kdaj resetirat WRT54GL, se ti to ne bi dogajalo, če bi imel gor Victek tomato. Na TP-LINK že daš lahko DD-WRT, vendar nimaš vseh funcij kot na routerjih ki imajo resno podporo za DD-WRT(WRT54GL).

Tudi vprašanje katero verzijo DD-WRT si imel in če si naredil pred in po nadgradnji 30/30/30 hard reset in potem ročno vnesel nastavitve. TP-LINK sicer je poceni, vendar pa tehnično ni zadetek v polno. Ravno tako nima SIGE oddajnega modula, s katerim dobiš zelo dober wireless domet, ko mu na DD-WRT ali tomato povečaš moč.