Orožno dovoljenje

Tony_Soprano

Alter Mafia
7. jun 2008
1.405
0
36
Torej zanima me, kaj potrebujem, da si pridobim orožno dovoljenje (je razlika za avtomatsko ali pištolo?), kakšni so minimalni "pogoji" za to?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Avtomatske sploh ne moraš imeti! Oz so vse predelane na einšus. Ok razen ilegalno
smile-1.gif


AK47

FAL

M4
 
Nazadnje urejeno:

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
1. da je dopolnil 18 let;
2. da ni zadržkov javnega reda;
3. da je zanesljiv;
4. da ima upravičen razlog za izdajo orožne listine;
5. da ima opravljen zdravniški pregled;
6. da je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem.

link

Čist tko, memgrede... kaj ti bo?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Vsekakor pa padeš v 99% pri 4ti točki
wink-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik nadi pravi:
strelski klub...al pa policija..

ali pa zelena bratovščina ali pa če dokaže, da je v tolikšni meri ogrožen, da potrebuje orožje...ali pa vojska, doma sicer ne vem, če smeš imeti, lahko pa v službi streljaš z res velimi kalibri...ja tud varnostniki pa pazniki imajo (v službi) strelno orožje...možnosti je precej, tudi avtomatsko orožje se ima lahko doma, če izpolnjuješ pogoje za zbiratelja, ne sme pa biti več v proizvodnji in v služebeni uporabi
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Ja ok in vse te pogoje dosežeš zeloooo težko

Pol bi lah vsak prijavil TTjko (M57)...ki je ne delajo več al pa kak redek klon AK47 in bil zbiratelj starinskega orožja
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Jah vsakemu seveda ne bodo zaupali avtomatskega orožja. Če je pa to trajno onesposobljeno (se pravi, ga ni mogoče uporabiti, ker je tako predelano), se ne šteje več kot orožje in ga ima lahko vsakdo...
 

Tony_Soprano

Alter Mafia
7. jun 2008
1.405
0
36
Torej, če greš na 3 mesečno služenje v vojsko, koliko pač je (prostovoljec) imaš kej več šans?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
. Če je pa to trajno onesposobljeno (se pravi, ga ni mogoče uporabiti, ker je tako predelano), se ne šteje več kot orožje in ga ima lahko vsakdo...

Potem dam raj 200eurou za airsoft repliko pa jo mam na steni.....pohabljat orožje je
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ne vsakdo.
Tud za zbiratelje obstaja cel kup predpisov in pogojev.
Vsekakor pa mora biti orožje onesposobljeno in hranjeno v primerno zavarovanih prostorih.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Citat:
Uporabnik Tony_Soprano pravi:
Torej, če greš na 3 mesečno služenje v vojsko, koliko pač je (prostovoljec) imaš kej več šans?

NE.

Poleg tega pa v večini primerov dobiš samo dovoljenje za posest orožja in ne za nošenje ( če nisi lovec) tako, da samo iz kovča na strelišču in nazaj.

Ja pa kot je že bilo omenjeno. Avtomatskega NOT in vse pod .50
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.030
474
83
Potem za tole ni šans, da bi nosil naokrog (imam dioptrijo, pa s pištolo nič ne zadanem)
grims-1.gif


GE_XM214_Minigun-2.jpg
 

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
Koliko sem se jaz zanimal za to je skoraj nemogoče dobiti dovoljenje za nošenje orožja. To je, da lahko imaš orožje legalno pri sebi ko hodiš po cesti. Padeš pri razlogu, prej boš dobil policijsko spremstvo kot pa takšno dovoljenje. Dovoljenje za posest je lažje dobiti, ampak mora biti orožje v omarici na strelišču.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.297
61
48
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Koliko sem se jaz zanimal za to je skoraj nemogoče dobiti dovoljenje za nošenje orožja. To je, da lahko imaš orožje legalno pri sebi ko hodiš po cesti. Padeš pri razlogu, prej boš dobil policijsko spremstvo kot pa takšno dovoljenje. Dovoljenje za posest je lažje dobiti, ampak mora biti orožje v omarici na strelišču.
Tako je. Tudi lovci morajo na vožnji do lovišča po lovišču imeti spraznjeno orožje v etuiju spravljeno v pritljažniku.
Zakon o orožju v Sloveniji je dobro spisan.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Citat:
Uporabnik zmerni_radikalec pravi:
Koliko sem se jaz zanimal za to je skoraj nemogoče dobiti dovoljenje za nošenje orožja. To je, da lahko imaš orožje legalno pri sebi ko hodiš po cesti. Padeš pri razlogu, prej boš dobil policijsko spremstvo kot pa takšno dovoljenje. Dovoljenje za posest je lažje dobiti, ampak mora biti orožje v omarici na strelišču.
Tako je. Tudi lovci morajo na vožnji do lovišča po lovišču imeti spraznjeno orožje v etuiju spravljeno v pritljažniku.
Zakon o orožju v Sloveniji je dobro spisan.

tako je..

ampak poznam nekaj osebkov, ki so dovoljenje dobili zaradi čudnih razlogov..takim tudi pištolce na vodo ne bi dal v roke-ampak so pa veze in poznanstva v igri
rolleyes-1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.652
7
38
Ljubljana- okolica
T.i. varnostni orožni list dobiš zelo zelo težko, ker jim moraš dokazati da je ogrožena tvoja varnost ter da te policija nemore obvarovati(beri:grožnje itd...)
Pa še v tem primeru če ga imaš nesmeš skakat po centru s pištolo za pasom kot nek ranger.
Kar se tiče pa orožnega lista za posest se moraš pa včlaniti v klub. Narediti tečaj za varno delo z orožjem. Nato narediti zdravniški pregled(ki vklučujejo psihotest).
+
http://www.mnz.gov.si/si/pogosto_iskane_vsebine/dunz/orozje_in_strelivo/pridobitev_orozne_listine/