Simobilov ajfon in policija

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Pred dvema mesecema sem kupil 4ko od ene punce.

Imela je oglas da proda zadevo za 350€. Skupaj sma sla na S! Kjer je podaljsala naročnino, prodajalec ji izroci telefon, jaz njej denar, adijo, adijo.


Zdaj me klicejo s PP naj se oglasim v zvezi s telefonom... Da vkraden ni, je pa nekaj druga...
Imam skatlo, racun, papirje, skratka vse. Vem edino da ima punca orng puf pri @.


Kaj se dogaja?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
ah ne morejo ti kaj sploh ne morejo oni podatkov tvojih dobit če je ona vzela telefon in se ona podpisala ke pa taj policaji vejo da ga imaš sedaj ti...
Ne priznaš pa če te zraven vidijo
evil.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Podobno sranje kot pri meni. Kupim 2 dni staro 4ko, original zapakiran, račun, garancija, vse...pol pa čez 2 meseca pozvonijo policaji na vratih, da je telefon kao bil prijavljen kot ukraden par ur po nakupu. So lepo zaplenli telefon, zdaj pa že 3 mesece iščejo tistega, ki mi je prodal ukraden tel. Vglavnem jeba, stran vržen denar.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Pred dvema mesecema sem kupil 4ko od ene punce
Imela je oglas da proda zadevo za 350€. Skupaj sma sla na S! Kjer je podaljsala naročnino, prodajalec ji izroci telefon, jaz njej denar, adijo, adijo.


Zdaj me klicejo s PP naj se oglasim v zvezi s telefonom... Da vkraden ni, je pa nekaj druga...
Imam skatlo, racun, papirje, skratka vse. Vem edino da ima punca orng puf pri @.


Kaj se dogaja?

Da te ni ena punca zatozila??
Lp
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Podobno sranje kot pri meni. Kupim 2 dni staro 4ko, original zapakiran, račun, garancija, vse...pol pa čez 2 meseca pozvonijo policaji na vratih, da je telefon kao bil prijavljen kot ukraden par ur po nakupu. So lepo zaplenli telefon, zdaj pa že 3 mesece iščejo tistega, ki mi je prodal ukraden tel. Vglavnem jeba, stran vržen denar.

Pa kaj je zdaj to, italijanske fore o prodajanju avtov? Ko ga čez par dni prijavijo kot ukradenega in pokasirajo še zavarovalnino??

Ali kaj?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.392
113
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Imela je oglas da proda zadevo za 350€. Skupaj sma sla na S! Kjer je podaljsala naročnino, prodajalec ji izroci telefon, jaz njej denar, adijo, adijo.
Zdaj me klicejo s PP naj se oglasim v zvezi s telefonom... Da vkraden ni, je pa nekaj druga...
Imam skatlo, racun, papirje, skratka vse. Vem edino da ima punca orng puf pri @.
Kaj se dogaja?
Torej si sostorilec? Imaš oglas shranjen?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Torej dragi moji znalci, ko drugič kupujete telefon preko bolhe od "ene prijazne" punce pač doma sprintajte tipsko kupno pogodbo ter zahtevajte ob nakupu njen osebni dokument, vpišete v pogodbo vse podatke iz osebne (številka osebne in ostalo sranje) ter naj se punčka/deček nato podpiše na to pogodbo. Mislim da je to pametna poteza in predvsem nič te ne stane. Takšno pogodbo je meni en starec pred 5+ leti vrgen na havbo ko sem mu prodal svojo Nokio serije 8 za 500+€...

Lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Aja... dejansko pa je to stara finta. Mojstri vzamejo telefon na naročnino, ga takoj prodajo dalje, isti moment pa prijavijo da jim je nekdo vlomil v avto in ukradel telefon z škatlo in z vsem... Sicer pa v primeru da greš s človekom na Simobil in takoj po nakupu vstaviš not svoj SIM bi se po mojem moglo dat to preverit, saj omrežje beleži podatke, imajo pa tudi na Mobitel/Simobil centru podatke kdaj je bila sklenjena pogodba oz. morda tudi kakšno kamero...
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Meni bi blo prvo kot prvo ze to cudno da je sklenila narocnino za minimalno 37€ podpisala dve leti vezave in ti ga prodala za 350€????
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
pa saj veste da je red v središču pozornosti,.. njemu se pač zgodi vse kar se normalnemu človeku soraj ne more,..
b
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Aja... dejansko pa je to stara finta. Mojstri vzamejo telefon na naročnino, ga takoj prodajo dalje, isti moment pa prijavijo da jim je nekdo vlomil v avto in ukradel telefon z škatlo in z vsem... Sicer pa v primeru da greš s človekom na Simobil in takoj po nakupu vstaviš not svoj SIM bi se po mojem moglo dat to preverit, saj omrežje beleži podatke, imajo pa tudi na Mobitel/Simobil centru podatke kdaj je bila sklenjena pogodba oz. morda tudi kakšno kamero...

In kaj jim pomaga taka prijava? Grejo pol na simobil jamrat? Jim kdo kaj povrne?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
kaj bi imel s tem Si.mobil? Stranka je kupila telefon in ga prodala,.. ko je pokasirala denar je prijavila krajo. zadeva se torej odvijajo med stranko, kupcem ,policijo in sodiščem,.

b
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
prebesi si tretji post, očitno frend proda telefon, prvotni kupec pa ga s pomočjo policije dobi nazaj. Račun nanj, od frenda/prodajalca pa predvidevam nima noben nobenih podatkov.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
ksz

Kaj, ko bi oba dobro prebrala prvi post, kjer je mX lepo napisal, da ne gre za krajo?
shocked-1.gif