CSF poliranje

CSF

Pripravnik
2. dec 2007
94
0
6
Celje
Obišči stran
Ne vem ce je ravno pravi podforum pa vseeno bom v prihodnje poskusil poslikati cim vec avtomobilov pred in po poliranju .Sicer bo treba nov digitalc nabavit ,upam da se vidi bistvo zakaj se da avto polirat .
cheer.gif


Tole pa slikce rumene vag barve ki je ena izmed najbolj neprijaznih barv( poleg rdeče ) za poliranje .

Kaj sem uporabil ;

-šampon z aktivno peno ( ne vem napamen proizvajalca ) z metodo dveh veder
-clay bar srednje trdote
-polirne paste Poorboys SSR3 , Poorboys SSR2 , Poorboys SSR1
-gobice rumena ,zelena ,črna ( razpon obratov med 600 in 1500 )v kombinaciji z Makito

Tokrat brez voskov ali kakrsne koli druge zascite.










 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Že kul...

Sam kaj pa kaka bolj trajna zaščita? BZ polirat, če je za 1 mesc.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
kako za 1 mesec?

če je pravo poliranje je dovolj za 1 leto (ne mislim na najcenejše poliranje, kjer uporabijo samo najbolj fino pasto da se avto sveti), potem pa ga še 2-3 na leto povoskaš.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Da boš verodostojno izpadel napiši:

- s katerim polirnikom delaš
- katere tampone (barva, premer) in podstavke (trde, pol mehke, mehke)uporabljaš
- katere polirne paste (compounde, srednje abrazivne, finalne)
- kak je postopek dela (tehnika poliranja, količina nanosa,....)
- kako zaščito uporabljaš po opravljenem poliranju (nanos. vosek, polimeri,...)
- ali uporabljaš pred zaščito še kako sredstvo za lesk (katero)

etc.


Ker tole zaenkrat je zgolj reklama (kar pa verjetno ni tvoj namen
evil.gif
).

Ne vem no...a je tak problem napisat...čujte fantje, delam tako in tako, rezultat je tak in tak...kdor ima jajca naj poskusi sam doma, kdor jih nima me lahko kontaktira na privat pa bova videla kam pes taco moli.

Pa ko pade kako vprašanje da se tudi potrudiš nanj konstruktivno odgovoriti.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
Cairbon naj bi bil najboljši:

3. Liquid Glass: - pri tej zaščiti pa Liquid Glass premaz opravi zelo dobro nalogo. Ostane na površini dolgo časa in zapre pore v laku. Tako ostane površina gladka in ne vsrkava nobenih umazanij. Ta premaz nudi maksimalno zaščito laku.



4. Cairbon: - to je dvokomponentni premaz, ki vsebuje akril in P.T.E.F. ( teflon ). S tem premazom najprej zapremo pore v laku, z drugo komponento pa zgladimo površino.S tem preprečimo obleditev barve in tako dolgotrajno zaščitimo površino. Površina se izrazito sveti in je zelo gladka.

http://www.topfinish.si/main.p...mp;page_c=1#569
http://www.cairbon.de/shop/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage_cb/product_id,17/category_id,9/manufacturer_id,0/
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
kolikor vem se CAIRBONa ne da kupiti oz. moraš biti pooblaščen s strani proizvajalca omenjenega proizvoda.
Če pa ga kdo kje zvoha naj pa le javi tukaj - debata o Cairbonu je tako ob nemožnosti nakupa brezpredmetna.
 

CSF

Pripravnik
2. dec 2007
94
0
6
Celje
Obišči stran
Citat:
Sam kaj pa kaka bolj trajna zaščita? BZ polirat, če je za 1 mesc.

Na slikcah je prikazan avto pred in po poliranju ,nikjer ni govora o kaksnih dodatni zasciti , v tem primeru je bila barva zelo pobledela unicena in polna swirlsov. Avto ki je spoliran s samim finishem drzi cca. 2 meseca odvisno od vremenskih pogojev in vzdrzevanja ( 3/4 vseh avtomobilov pri dilerjih ima samo polis ) .

Trajnih zascit je na trgu xy odvisno kaj in koliko casa hoces da je obstojna ......
 

CSF

Pripravnik
2. dec 2007
94
0
6
Celje
Obišči stran
Citat:
Ali ni Liquidglass najboljša varjanta za dlje časa

LG je na trgu ze od 1960 in ga je pocasi ze povozil cas, ce hoces kaksno bolj obstojno zadevo moras posezit po raznoraznih sealantih ki zagotavljajo tudi do 6 mesecev zascite pred soncem in drugimi vremenskimi vplivi.
 

CSF

Pripravnik
2. dec 2007
94
0
6
Celje
Obišči stran
Citat:
Cairbon naj bi bil najboljši:

Normalno da vsak hvali izdelek ki ga sam uporablja , dejstvo pa da je slovenija se kaksnih 10 let za evropo kar se tice poliranja.Za mene in se marsikoga ki dela v tem poslu so razno razne zascite za 2 in vec let ena velika marketinska potegavscina .

Zgolj kot zanimivost ,avtomobili kot so Koenigsegg ,Enzo ....se vsi polirajo z 3M politurami
evil.gif
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
tisti Enzo kateri je bil na avtoshowu na gospodarskem razstavišču (2leti nazaj) sploh ni bil poliran
smirk-1.gif


tako da ne moreš posploševati s katerimi pastami se polirajo zverine
wink-1.gif



3/4 voznikom pa je samo važno da se avtomobil sveti (da ima avto swirls-e niti ne opazijo), avtopralnice pa pri tem uporabijo najcenejše paste
cheer.gif



kako pa bi izgledala kombinacija LG+ Carnuba?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik V_power pravi:
kako pa bi izgledala kombinacija LG+ Carnuba?

zanimivo vprašanje na o katerem si tudi jaz belim glavo
smile-1.gif


ko bom poliral..imam zdaj 2 opicji.....oz tretjo: kombinacijo obeh:

- ali po poliranju uporabim Liquid Glass
- ali po poliranju uporabim carnuba vosek (pred njim pa še nanos za lesk - Auto Magic BC-2).

Oz. tretja opcija...nanos LG-ja (ker je bolj obstojen), ter nato čez še carnuba vosek.

Nikakor se mi pa še ni uspelo odločit katero kombinacijo izbrati!
17758-icon_confused.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Citat:
Uporabnik CSF pravi:
Sem popravil post ,drugace bom pa z veseljem odgovoril če koga kaj zanima
zmaga.gif

to je že lepše
grin1.gif


sicer pa...kje nabavljaš politure? Ker jih (od Poorboy-a) še nisem zasledil pri nas.
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Da ne odpiram nove teme. Je mogoče kdo poliral avto v mikavžu http://www.poliranje.si/
Če ste kako ste zadovoljni. Nameravam ga namreč tam polirat.

lp

Jaz se že dlje časa odpravljam k njim na poliranje.. ampak še ni bilo časa do zdaj. Po mojih informacijah so v špici slovenske ponudbe, kar se tiče kvalitete. Je pa tudi cena zato (če se odločiš za najbolj trajnejše poliranje) kar visoka.
 

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
v špici ponudbe so verjetno zato ker imajo dobro reklamo in ker so se poliranju res posvetili.


npr. pol profesionalec bi lahko isto spoliral (če bi nabavil osnovno robo za 500-1000€)

npr. vincent ima sigurno nabavljene robe za 300€+ (v pralnicah pa kupijo pasto za 4€ za poliranje pa potem zaračunajo 100€
cheer.gif
)

če bi sam poliral bi za poliranje zaračunal najmanj 200€ (da bi si pokril vsaj stroške, paste, voski, zaščita + polirna mašina)

topfinish ima pa malo pretirane cene (pa še Malecky je nekje napisal da ne naredijo 100%), za poliranje 300-400€ pa bi jaz pričakoval avto spoliran v nulo
smirk-1.gif