VW 1.6 tester error - anyone???

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
00513 - engine speed sensor (g28)
03-10 - no signal - intermittent

Zadeva je bila zamenjana, pa še vedno javlja isti error
uf-1.gif


So pa simptomi avta takšni, da zjutraj težko vžge, ko pa vžge (vergla recimo 2-3 sekunde), pa nima moči in rabi kr nekaj časa, da če daš gas do konca, da potegne (ni važno v kateri prestavi), ko pa voziš recimo konstantno, pa avto čisto na kratko cuka. Ko pa je mašina topla, pa ponavadi teh simptomov ni
rolleyes-1.gif


VW Bora 1.6, letnik 1998

mogoče šobe (injektorji)?

PS: najhuje pri vsem tem je to, da grem v soboto na dopust
crazy1.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Evo, sem govoril z električarjev, kateri mi je s prve rekel, da je potrebno pri tej težave baje samo potegniti dodatno maso in to je to. Zdaj pa upajmo, da je samo to to :/

PS: model ima 15 let delovnih izkušenj pri Porsche Maribor
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Evo, tudi meni se je to dogajalo (se spomniš, ko mi laguna ni vžigala naključno). V tisti temi sem napisal vzrok - prejšnji lastnik oz. njegov mehanik je menjal konektor (in senzor) ter strokovno spojil kable - zvil jih je skupaj, maplce polepil in zbasal nazaj v cev. Ko sem po vseh mukah in prekljinjanju to našel ter zlotal in izoliral, je vse bp.

Skratka, če je senzor bil menjan, preverite napeljavo; sploh če so avto imeli prej v rokah drugi
smile-1.gif
.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Takole, pa je majstor pogledal napeljavo od točke a do točke ž, pa je vse tak kot mora biti, tako da bo mi sedaj še zamenjal ta novi senzor kateri je bil zamenjan s starim, da lahko izključi še to zadevo, da ni slučajno ki novi senzor "defekten", glede na to, da je po menjavi še vedno javljalo isto napako.

Mi je pa rekel, da bi potem šli dalje z iskanjem napake v smeri težave senzorja na vztrajniku? Je mogoče to vzrok, da avto preden vžge "vergla" par sekund in je npr. ko vžge zvok par sekund kot da bi "tekel" po 3 cilindrih?

aja, ko pa avto vžge, pa le-ta nikamor ne potegne oz. če daš "po gasu", avto cuka oz. vleče kot da ga nekaj duši. A so tole značilni simptomi za težavo s senzorjem na vztrajniku?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Čakaj, a niste senzorja na vztrajniku že menjali? Engine speed sensor (ali crankshaft position sensor) je senzor obratov na vztrajniku. Da niste slučajno brezveze menjali senzorja hitrosti vozila na menjalniku?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Čakaj, a niste senzorja na vztrajniku že menjali? Engine speed sensor (ali crankshaft position sensor) je senzor obratov na vztrajniku. Da niste slučajno brezveze menjali senzorja hitrosti vozila na menjalniku?

menjali smo tega na vztrajniku
crazy1.gif
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Če me spomin ne vara, je bila napaka 00513 pri starejših VW vedno prisotna, če si bral napake pri ugasnjenem avtu (samo kontakt).

Poskusi brati napake pri vžganem avtu, takrat te napake ne bi smelo biti.

Samo v izogib iskanju težave na napačnem mestu.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik JustOne pravi:
Če me spomin ne vara, je bila napaka 00513 pri starejših VW vedno prisotna, če si bral napake pri ugasnjenem avtu (samo kontakt).

Poskusi brati napake pri vžganem avtu, takrat te napake ne bi smelo biti.

Samo v izogib iskanju težave na napačnem mestu.

ma so probali v obeh primerih pa v obeh pokaže error
rolleyes-1.gif
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Glavno je, da sem uspel priti domov in da me je avto celo pot (400km) jeb.l od 1km dalje in da sem v hrib (Sv. Rok v smeri ZG) vozil v 4. 80km/h, saj več ni šel pri polnem gasu, pospeševanje pa je zgledalo tako, kot da ima avto 10 konjev oz. od 0 do 120 km/h rabi 1 kilometer ali še več
uf-1.gif
...skratka jeba

A kaj je največja ironija? Da danes zjutraj grem v službo, pa gre avto kot da se ni nikoli nič zgodilo
jezen.gif


Aja, pa že tja me je začel hebati po ca. 200 kilometrih, ko pa sem šel z njim 2x v Zadar pa nazaj (Vir-Zadar-Vir), pa ni bilo nobenih težav
crazy1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Mogoče malce off, ampak a filter za gorivo si (kdaj) menjal? Tako preprosto je to pri bencinarju pozabit ker "nima veze" ampak ko začne pa po 10h letih avto štrajkat je pa ponavadi problem ravno v tem filtru za 5 EUR.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Mogoče malce off, ampak a filter za gorivo si (kdaj) menjal? Tako preprosto je to pri bencinarju pozabit ker "nima veze" ampak ko začne pa po 10h letih avto štrajkat je pa ponavadi problem ravno v tem filtru za 5 EUR.

Sem, mesec dni nazaj
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
ecu motorja je "neumen", ampak zlagati se pa ne zna (na srečo)
v glavnem, najprej odprava 00513 - engine speed sensor (g28) oz. vzroka (kabel preriban/v stiku, ni povezave, oksidiran koenktor magari na ECUju ipd.) potem pa dalje