Android: kako zapreti igre in aplikacije?

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Imam nexus5, pa me zanima, recimo da dam specifičen primer: odprem real racing 3, v meniju nimaš exit knofa, tako kot v mnogih drugih aplikacijah. Lahko samo stisnem puščico nazaj ki pa samo "zapre" okno nekam v ozadje. Kako to vem? Ker ko čez pol ure spet hočem zaraufat real racing 3, je instantno v igri v meniju, brez kakršnegakoli nalaganja. Seveda sklepam da ko ti takole špili ali aplikacije laufajo v ozadju ti kuri baterijo. Je tako? In pa, kako zapret te špile ozeroma aplikacije ki nimajo specifično EXIT knofa s katerim jih dejansko zapreš? Vem da se nekako da v settings pa aplikacije pa potem tam nekje zapreš se mi zdi, samo ali se da kako manj komplicirano?

Hvala
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Igra gre v ozadje in (načeloma) ne dela nič. Ostane pa v pomnilniku, zato se ti naslednjič spet takoj odpre. Killati taske je nesmiselno, saj s tem samo kuriš baterijo (pucanje pomnilnika in zapisovanje na flash storage). Pa pri naslednjem zagonu je seveda obratna zgodba, ki spet kuri baterijo.

Če aplikacija "počiva" v pomnilniku te nič ne stane. Ko pa bo pomnilnika začelo zmanjkovati pa bo že OS poskrbel da bo kakšno aplikacijo killal. Ampak pri 2GB RAMa se to ne bi smelo dogajati zelo pogosto.

Kot velja v Linux svetu - Free RAM is wasted RAM.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
NI tako. Android po potrebi zapira programe, in ko greš izoločenega programa tudi ne teče v ozadju ampak se zapre. ČE pa resnično želiš zapreti pa na začetnem zaslonu drži sredninski gumb, se ti pokažejo nedavno odprte aplikacije in zapri aplikacijo tako da jo podrsaš v desno
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Nexus 5 ima za ta namen multitask gumb (desni gumb), zato long press na home nima tega efekta.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Hvala

Sam imam LG in to opravla home gumb
smile-1.gif
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Nexus 5 ima za ta namen multitask gumb (desni gumb), zato long press na home nima tega efekta.

Kot desni gumb misliš tisti fizični on/off gumb ob strani ko prižgeš ekran ali tisti desno od "home" gumba ki se pojavi na ekranu (dva pravokotnika eden spredaj eden zadaj)?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Pri nekaterih Custom ROMih je sicer možno nastaviti dodatne funkcije na tipkah. Ena najbolj pogostih je ravno ta, da daljši pritisk na "Nazaj", spremeni v "Zapri" (in ta res zbriše aplikacijo iz delovnega pomnilnika).
Se strinjam, da je Android napisan tako, da ne potrebuje ročnega zapiranja programov - celo nasprotno.
Če pa je res potreba (in nimaš prej omenjene možnosti za zapiranje), pa greš na seznam programov in tam umakneš aplikacijo. Ali pa v nastavitvah ustaviš aplikacijo. Ali pa ...
 

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
Potem pa se sprašujemo, zakaj eni ne marajo androida, če pa sploh telefona ne znajo uporabljat. Kupil je N5, pa še ni probal niti enkrat kliknit desnega gumba?
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Mislim na gumb, desno od home (on-screen gumb).
Amapk če držiš ta gumb in podrsaš appe v desno, se dejansko zaprejo ali jih samo zbrišeš iz liste nedavno odprtih?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.934
5.002
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Igra gre v ozadje in (načeloma) ne dela nič. Ostane pa v pomnilniku, zato se ti naslednjič spet takoj odpre. Killati taske je nesmiselno, saj s tem samo kuriš baterijo (pucanje pomnilnika in zapisovanje na flash storage). Pa pri naslednjem zagonu je seveda obratna zgodba, ki spet kuri baterijo.

Če aplikacija "počiva" v pomnilniku te nič ne stane. Ko pa bo pomnilnika začelo zmanjkovati pa bo že OS poskrbel da bo kakšno aplikacijo killal. Ampak pri 2GB RAMa se to ne bi smelo dogajati zelo pogosto.

Kot velja v Linux svetu - Free RAM is wasted RAM.

Ah ja.... zato pa meni po posodobitvi RR3 spije baterijo v enem dnevu. Ko z taskom killam aplikacijo pa drži 2 dni. Preverjeno, RR3 ne pusti telefona v spanec, zato popije baterijo kot stajerc špricer.
Jaz po vsakem izhodu podržim sredinski home gumb, nato pa ga pobrišem iz aplikacij ki so v ramu, tako da sem pri porabi zopet tam ko sem bil pred posodobitvijo RR3.
 
Nazadnje urejeno:

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Se mi je zdelo da mi čez noč nekam veliko baterije skuri ja, verjetno ravno zaradi tega ker je RR3 laufal zadaj. Bom od zdaj naprej kliknil tisti on-screen gumb in potem aplikacijo potegnil levo ali desno (je to vseeno?) pa bom videl če bo kaj bolje.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Jst nevem kaj vi delate da vam baterijo pije... Meni v mirovanju čez noč spije maksimalno 3% baterije izklopim prenos podatkov in to je to.. brez ubijanja aplikacij ali bilo kaj podobno..
wink-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.209
5.591
113
Daj poženi tole RR3 in poročaj čez 24 ur.

Moraš reči da ima Android res to čudno urejeno, nekateri appi imajo exit opcijo, drugi ne, krneki.

Zakaj potem na g playu kar mrgoli raznih task killerjev ?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.209
5.591
113
Citat:
Imam nexus5, pa me zanima, recimo da dam specifičen primer: odprem real racing 3
Prvi stavek opa.

btw, če odpreš na Chromu 50 yt zavitkov in pritisneš "home", nato odpreš en drug browser (dolphin, firefox, uc, cm, boat browser) in ponoviš vajo.
Bo potem sistem "zaprl" Chroma ali se bo vse skupaj sesulo/zmrznilo ?