uporabnik:
geslo:

Z vročega asfalta >> Motocikli
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Skok na neprebrano sporočilo Strani v tej temi: 1 2 (prikaz vseh)
Trigger
novinar

Registriran od: 13.08.2007
Sporočil: 1103

Predstavi.Se:
Maxi Scooter
      #341208 - 24.05.2008 16:49

No kaj si vi mislite o telih motorčkih. Dans sm mew priliko sprobat Aprillio Atlantic 500ccm. Morem rečt da sm nad motorčkom navdušen (majhna poraba, okretnost, dobra protivetrna zaščita, cena, ipd.). Sam nekak se nism lih kot motorist počutu. Moje mnenje je 5+

--------------------

Dodatne možnosti: Natisni sporočilo   Dodaj v opomnik    
PIC
novinar

Registriran od: 17.08.2007
Sporočil: 1863
Re: Maxi Scooter [Re: Trigger]
      #341261 - 24.05.2008 18:02

Sem sprobal nekaj teh maksijev. Zmaga Burgman, ki pa je kar drag. Na drugem mestu je nedvomno Atlantic (meni je noro lep), tako da sem v procesu nabave .. za potovanja .

LP,
PIC

fuzi007
občasni dopisnik

Registriran od: 30.04.2008
Sporočil: 182
Re: Maxi Scooter [Re: PIC]
      #341299 - 24.05.2008 19:17

kaj pa pride v poštev od maxi 125

elo
Dr. Rodilnik
**

Registriran od: 04.09.2007
Sporočil: 1351

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: fuzi007]
      #343013 - 26.05.2008 18:05

da ne odpiram nove teme...
tudi sam si nameravam za poletno nagrado kupiti malce večji skuter.
v igri so:
1. suzuki burgman 650 an
2. yamaha t-max 500 abs
3. aprilia atlantic 500 sprint
tudi vrstni red je nekako tak...

pa me zanima samo če veste za kake burgmanove slabosti oziroma katere atribute imata drugo in tertjeuvrščena alternativa boljše?

vnaprej hvala za podprte odgovore!!

l.p.

--------------------
še vedno nebenani ljubitelj sarkastičnih objav!

markoman
novinar
**

Registriran od: 19.08.2007
Sporočil: 1875
Re: Maxi Scooter [Re: elo]
      #343279 - 26.05.2008 21:34

off:
meni sta bila všeč še malaguti madison in piaggio beverly, a sta manj kubikažna.
se pa potem nisem odločil za nakup, ker bi bilo treba še izpit delat.
sem raje ostal na 50 ccm. za po mestu je.

elo
Dr. Rodilnik
**

Registriran od: 04.09.2007
Sporočil: 1351

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: markoman]
      #343432 - 27.05.2008 07:11

mah, izpit moram tudi jaz še narediti...
najprej zdravniški pregled, nato CPP, za vožnjo bom pa probal najti nekoga, ki bo odvozil namesto mene, se mi ne da pa tudi časa nimam ravno na pretek...
kak kandidat med vami??? plačam!

l.p.

--------------------
še vedno nebenani ljubitelj sarkastičnih objav!

jetman
amater

Registriran od: 23.10.2007
Sporočil: 22
      #343496 - 27.05.2008 08:45

Citat:

Uporabnik Trigger pravi:
No kaj si vi mislite o telih motorčkih. Dans sm mew priliko sprobat Aprillio Atlantic 500ccm. Morem rečt da sm nad motorčkom navdušen (majhna poraba, okretnost, dobra protivetrna zaščita, cena, ipd.). Sam nekak se nism lih kot motorist počutu. Moje mnenje je 5+

Z X9 250 sem naredil cca 20.000 km. Maksiskuterji so super za vse... dnevni opravki, potovanja, dnevne vožnje. K tvojim opaženjem je treba še dodati, da imajo skuterji veliko prtljažnega prostora. So nezahtevni za vzdrževanje, samo tankaš in voziš.

Zavedati se moraš samo, da imaš pod seboj šibak agregat v primeri z motocikli. 400 ccm in več so dovolj močni za prehitevanje pri hitrosti nad 100 km/h, vendar ponovno, to ni 100 KM. Sicer sem šel jaz z mojim 250 ccm in sopotnico na 500 km potovanje do Budimpešte in nazaj, pa ni bilo nikakršnih težav.

Pri maksijih me moti edino visoka cena glede na nižjo moč agregatov. Recimo Yamaha T-Max, ki velja za sigurno top 3 skuter, stane nov preko 8.000 €, enako kot recimo Yamaha TDM, pa ima TDM še enkrat večji in močnejši agregat, porabo goriva pa enako. Cena T-Maxa bi po mojem morala bit okrog 6.000 €, potem bi ga verjetno kupil, tako pa sem se odločil za motocikel.

--------------------

jetman
amater

Registriran od: 23.10.2007
Sporočil: 22
Re: Maxi Scooter [Re: elo]
      #343502 - 27.05.2008 08:54

Citat:

Uporabnik elo pravi:
da ne odpiram nove teme...
tudi sam si nameravam za poletno nagrado kupiti malce večji skuter.
v igri so:
1. suzuki burgman 650 an
2. yamaha t-max 500 abs
3. aprilia atlantic 500 sprint
tudi vrstni red je nekako tak...

pa me zanima samo če veste za kake burgmanove slabosti oziroma katere atribute imata drugo in tertjeuvrščena alternativa boljše?

vnaprej hvala za podprte odgovore!!

l.p.

Burgman je trenutno drugi najmočnejši maksiskuter, letos se je začela prodajati močnejša Gilera GP 800. Pri Burmanu ni potrebno menjavati jermena, je pa malo bolj žejen, težek in velikih mer, glede na ostale maksije. Nekih znanih težav ni. Kvaliteta izdelave je vredu.

Ostala dva skuterja sta manjša, lažja, zato agilnejša. T-Max in Atlantic Sprint spadata med maksije z najboljšo ciklistiko, zato omogoča lepo športnejšo vožnjo. Cenovna razlika med njima je velika, sicer ne brez pomena. T-Max ima dvovaljni agregat pritrjen na okvir, medtem ko ima Atlantic klasično skutersko zasnovo in enovaljni agregat niha skupaj z zadnjo nihajko. Kateri je boljši? T-Max. Je vreden 3.000 € več od T-maxa? Presodi sam.

Na avto.netu je trenutno velika izbira maksijev, toliko jih še ni bilo nikoli. Splača se pogledat tudi malo po Italiji (moto.it).

--------------------

Popravil(-a) jetman (27.05.2008 09:03)

Ralliart
trač pisalec
**

Registriran od: 26.09.2007
Sporočil: 3662
      #954835 - 19.06.2010 14:08

ksz
Na hitro sem zasledil nek maxi skuter katerega lahko vozis z avto izpitom, mi lahko kdo pove kateri motorji so to.

Jest nevem zakaj sploh rabis izpit za motor, nekaj ur poligona pa je to to.

--------------------

flip
novinar

Registriran od: 30.08.2007
Sporočil: 1261
Re: Maxi Scooter [Re: Ralliart]
      #954839 - 19.06.2010 14:24

Piaggio MP3?

Snecer
najednik
**

Sporočil: 31324
      #954872 - 19.06.2010 15:35

Citat:

Uporabnik Ralliart pravi:
ksz
Na hitro sem zasledil nek maxi skuter katerega lahko vozis z avto izpitom, mi lahko kdo pove kateri motorji so to.

Saj za avto jaz tudi ne vem, malo po ulici in že znaš...

Po moje pa je le dobro, da vsaj malo vidiš še znake in da te vidijo kako izgledaš na dveh kolesih.

motofrik
novinar

Registriran od: 24.12.2009
Sporočil: 2297
      #954894 - 19.06.2010 16:20

Citat:

ksz

Zakaj rabiš izpit za motor? Kaj pa se da naučiti v parih urah? Saj to je to -ljudje imajo še vedno staro miselnost, da je motor kot bicikel.
Po drugi strani je pa res, da se da v parih urah naučiti skoraj vse. Ampak prakse pa v teh parih urah ne dobiš dovolj za normalno vožnjo v prometu. Ko sem jaz delal izpit za motor, je bilo zelo enostavno. Teoretični del, preizkus vožnje na poligonu (osmica in vožnja med keglji) in si dobil L tablico, s katero si se tako vozil 14 dni. Potem pa praktični del -pol ure vožnje. To je bilo to. Ampak takrat ni bilo takega prometa. 25 let nazaj. In vedno več bodo zahtevali pri izpitu, kar je prav.

Snecer
najednik
**

Sporočil: 31324
Re: Maxi Scooter [Re: motofrik]
      #954896 - 19.06.2010 16:28

Takrat je tudi bil že stroj, če je imel 50PS.

Danes pa imamo tako zmogljive mašine, ki daleč presegajo zmožnosti večine motoristov.

kripo
novinar

Sporočil: 1889
Re: Maxi Scooter [Re: Snecer]
      #954949 - 19.06.2010 18:53

ksz ..

Odlično! Še nekdo, ki raje prihrani 100€, pa da na kocko svoje življenje

Me prav zanima, če bi hotel tale "Jack" tudi nekega zdravnika, ki se ni šolal in nima izkušenj, da ga operira, ker je pač cenejši kot tisti, ki je hodil v šolo in prebiral znanost ..

doctorz
založnik

Registriran od: 07.09.2007
Sporočil: 6032

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: kripo]
      #956270 - 22.06.2010 08:30

Citat:

Uporabnik kripo pravi:

Odlično! Še nekdo, ki raje prihrani 100€, pa da na kocko svoje življenje

Odlična izjava

Torej po tvoji logiki MORAŠ plačati 1000 EUR pa se ti nič nebo zgodilo???

Itak pa sploh ni fora v samem izpitu in v ceni izpita ki je ODERUŠKA, ampak v samih glavah motoristov in ostalih udeležencev v prometu.

Isto velja za avtomobile, 10 ur vožnje, kdor zna zna, kdor pa ne pa pač nebo naredil izpita. TIsti, ki vozijo po 50 ur pa plačajo 3000 EUR so slabši vozniki kot tisti ki bi ga naredil v 10 urah.... Ampak po tvoje so boljši, ker so plačali več in več ur vozili

LP

coolpower
trač pisalec
**

Registriran od: 17.09.2007
Sporočil: 4218

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: doctorz]
      #956621 - 22.06.2010 16:35

Oslarija. Jaz nimam A izpita, vozim pa maxi skuter, ki gre brez problema 150 kmh in s pospeškom nabriše vsakega VW TDI do 2.0 mašine. Kaj bi odnesel od avto šole? Opravil bi cca 1.000 km vožnje by the book in plačal.

Odkrito povem, da če ima človek glavo na pravem mestu, mu teh 1000 km pod nadzorom inštruktorja ne prinese nič kaj več, kot če se sam usede na motor in se previdno vozi naokoli, po možnosti v družbi prijatelja, ki se zaveda, da uvaja novinca.

Prvih 2.000 km je najbolj nevarnih, tako vsaj pravijo. Res ne vem, kaj ti tako posebnega prinese izpit za A.

To, da se na motor lahko usede mentalno nerazvita ali neuravnovešena oseba s kompleksi pa je mogoče z ali brez izpita. Takšnih ne filtrira nobena avtošola temveč jih prej ali slej izloči nasproti vozeči, odbojna ograja ali drevo.

Jaz bi raje podprl selektivne izpite. Za maxiskuterje do nekje 40 kW bi dal pogoj le izpit za B in praktični preizkus v avto šoli (1 ali 2 uri, obvezno z motorjem, ki ga vozi kandidat). Za vse močnejše stvari pa resen pregled pri psihologu, nato krajši praktični preizkus v avto šoli ter uvajalno obdobje v katerem kandidat ne bi smel povzročiti prometne nesreče ali pridobiti več kot 3 kazenskih točk pri vožnji motorja. Če bi to storil, bi dobil prepoved vožnje motorja za 1 leto.

V tistem letu dni pa se bo še tako usekan norec naučil obvladovati motor, preveč pa ga ne bo sral na cesti ker se bo bal prepovedi vožnje.

gretzky
barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
**

Registriran od: 06.08.2007
Sporočil: 5770

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: coolpower]
      #956662 - 22.06.2010 18:16

Citat:

Uporabnik coolpower pravi:
Odkrito povem, da če ima človek glavo na pravem mestu, mu teh 1000 km pod nadzorom inštruktorja ne prinese nič kaj več, kot če se sam usede na motor in se previdno vozi naokoli, po možnosti v družbi prijatelja, ki se zaveda, da uvaja novinca.

Prvih 2.000 km je najbolj nevarnih, tako vsaj pravijo. Res ne vem, kaj ti tako posebnega prinese izpit za A.

To, da se na motor lahko usede mentalno nerazvita ali neuravnovešena oseba s kompleksi pa je mogoče z ali brez izpita. Takšnih ne filtrira nobena avtošola temveč jih prej ali slej izloči nasproti vozeči, odbojna ograja ali drevo.

S tabo bi se strinjal samo v primeru, da za vse velja predpostavka, da ima glavo na pravem mestu.
Nevarnih pa ni prvih 2000 kilometrov, ker takrat se še zavedaš, da nimaš pravega znanja in izkušenj za vožnjo motorja (maksiskuterja, MP3-ja,...). Nevarno postane po sezoni ali dveh, ko se zaveš (lažnega) občutka, da obvladaš svoje vozilo, vendar je realnost vse prej kot taka. Po možnosti kupiš nekaj močnejšega in pri 150 konjih na zadnjem kolesu, ki ne odpuščajo napak, je nezgoda hitro tu.
Če že imaš vozniško dovoljenje za avto, potem se predvideva, da poznaš CPP, zato s tem naj ne bi bilo problemov. Težava nastane pri obvladovanji motorja in sami tehniki vožnje, ki pa se zelo razlikuje od vožnje z avtom. Zelo ti pridejo prav vaj na poligonu, ki niso samo predrkavanje, ampak so uporabna reč, ki je meni osebno prišla prav že kmalu po opravljenem izpitu in to je "izogib oviri". Če ne bi te vaje naredil vsaj 50x na poligonu, bi se takratna situacija končala precej slabše kot se je. Pa sem mislil, da znam že dovolj. Fora je v tem, da greš skozi dril, kjer velikokrat ponoviš pravilno reakcijo v nevarni situaciji. Ker je na poligonu takšna situacija predvidena, reagiraš pravilno, na cesti pa se velikokrat zgodi da v nevarnosti otrpneš in reagiraš napačno, vendar ker si na pologonu tolikokrat reagiral pravilno, podzavestno ravnaš prav tudi na cesti. Seveda to ne velja za ekstremne primere.

--------------------
Accelerate 'till you see God ....then brake.

coolpower
trač pisalec
**

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: gretzky]
      #956707 - 22.06.2010 19:40

OK, to s poligonom je pametno. Nič ne rečem. Trening obvladovanja motorja in varne vožnje. Ampak ponovno drkati s CPP in vožnjo motorja v prometu ter iti skozi izpite se mi pa zdi neumno. Še posebej pri ljudeh, ki imajo že 15 in več let vozniški izpit ter nobene zgodovine prometnih nesreč in težjih prometnih prekškov.

gretzky
**

Predstavi.Se:
      #956741 - 22.06.2010 20:24

Ja, v mnogih evropskih državah lahko z vozniškim dovoljenjem B kategorije voziš motocikle do 125 ccm. Tudi pri nas bi bilo lahko isto, morda bi dodal samo praktični preizkus obvladovanja tehnike vožnje motocikla, brez obveznih ur vožnje. Če obvladaš, lahko voziš, če ne, nisi za na cesto. Sam vozim motocikle prostornine 600-1300 ccm že kar precej let, ampak grem vsako sezono na delavnice varne vožnje, ki jih na srečo na začetku sezone organizirajo skoraj vsak vikend. Tam vidiš, da kljub vsem prevoženim kilometrom nimaš pojma in da si po dolgi zimi čisto lesen.

--------------------

coolpower
trač pisalec
**

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: gretzky]
      #956898 - 23.06.2010 00:08

Pohvalno, eden redkih, ki prizna brez da mu pade ego. Tudi jaz brez problema priznam, da sem se letošnje pomladi malce bal po zimskem spanju in sem prvih nekaj sto kilometrov še dodatno pazil, kaj počnem na cesti. Malce pozabiš, še bolj pa se možgani odvadijo delovati tako hitro, kot je treba, predvsem pri predvidevanju nevarnih situacij v pravem trenutku, ko še lahko kaj narediš.

Ralliart
trač pisalec
**

Registriran od: 26.09.2007
Sporočil: 3662
      #956920 - 23.06.2010 06:45

Ksz

Joj k psi na kost. Nisem se zadosti razjasnil, pac ce imam izpit za B kategorijo kaj rabim to se enkrat delat, ok nevem par uric ceste pa vsaj tolk poligona da vidis kaj stvar dela pa je, pa da te vse skupaj stane do 200eur.

Zakaj zavraga naj dam 1000eur ce mam pa voznisko ze 12let, p akar sploh nima veze ampak ma veze to da ce se lahko z avtom vozim se lahko tudi z motorjem, tisto razvrscanje so me pa ze naucili ko sem izpit za moped delal, ostalo je poligon za moje pojme.

In zakaj se z MP3 jem lahko vozim z B kategorijo, ce pa odvzamem eno kolo in sem manj stabilen moram pa se enkrat ccpp in ves ostali srot delat?

Kar se pa tice mladih je pa logis, do neke starostne meje mora bit omejitev kjer se za cloveka lahko rece da je dozorel.

PS: Nekdo na netu prodaja mp3 pa pravi v opombah da motor ni vozen z B kategorijo,., kaj zdej?

--------------------

Popravil(-a) Ralliart (23.06.2010 06:53)

gretzky
**

Predstavi.Se:
      #956943 - 23.06.2010 07:38

Citat:

PS: Nekdo na netu prodaja mp3 pa pravi v opombah da motor ni vozen z B kategorijo,., kaj zdej?

Imaš dve varianti, prva je vozna z B kategorijo, druga pač ne.

@coolpower: Poligoni so fajn stvar, ponavadi jih organizirajo za vikend, tako da izlet združiš z obiskom delavnice varne vožnje (prijetno s koristnim). Zanimivo pa je, kakšen folk se zbere na takšnih dogodkih. Večinoma so to ljudje, ki se z motorji vozijo že ohoho let, sem ter tja se najde kakšen mladec s cestakom, ampak takšen motor je na poligunu zelo težaven in ga bolj ali manj lomiš in podiraš stožce, zato trpi ego. Tudi starejši (po vozniškem stažu) ne obvladajo preveč, ampak se tega vsaj zavedajo, drugače pa kapo dol policajem. Kaj oni delajo s tistimi BMW-ji.

--------------------

vincent
založnik

Registriran od: 31.08.2007
Sporočil: 7441
      #957690 - 24.06.2010 10:29

Citat:

Nevarni so do 2.000 naprej (pa tja do 10.000 km)...ker na prvih 2.000 smo vsi pozorni (ker kot prvo ne obvladamo - in se tega zavedamo, kot drugo pa nam vsi pravijo da so nevarni)...potem pa...misliš da znaš (ampak zgolj misliš), nasveti, da si previden so odmaknjeni in pozabljeni...pa je neumnost hitro tu.

coolpower
trač pisalec
**

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: vincent]
      #958228 - 24.06.2010 23:11

V bistvu je nevarno ves čas, se mi pa vseeno zdi, da je prvih 2.000 ekstra nevarnih, še posebej, če nimaš predhodnih izkušenj z vožnjo motorjev. Vsaj pri meni je bilo tako, da sem se po eni strani ukvarjal z osnovno dinamiko maksi skuterja na cesti, posebni izziv so bili (in delno so še) ovinki odpeljani pri hitrosti prometa (drugače ti rinejo v rit in si zopet živčen ker folk ne šteka, da je zavorna pot avta daljša od zavorne poti motorja). Ker nimaš za sabo avto šole se učiš vse po vrsti, s tega stališča je Piaggio MP3 LT še bolj nevaren na začetku.

Recimo jaz sem se šele nekje po 2.000 kilometrih naučil, da lahko ovinke zategneš tudi tako, da volan rahlo tiščiš v nasprotno smer in s tem instantno dosežeš, da se motor bolj nagne v ovinek. Prej tega nisem niti vedel, k sreči pa niti poskusil ker bi se verjetno itak sesipal.

Je pa tko, vsega tega se zavedam in vozim precej preudarno, kljub temu pa sedaj bolj varno kot na začetku. Če drugega ne sedaj motor recimo da 80% obvladujem. Prvih nekaj sto kilometrov je bil odstotek občutno nižji. Hitrost kot takšna ni ovira. Ubiješ se lahko tudi tako, da pri 50 kmh zdrviš v obcestni jarek in si zlomiš tilnik in ti to morda uspe zato ker se pač ustrašiš in ne zmoreš v tistem trenutku obvladati motorja.

Sem mnenja, da bi za prehod iz B na A kategorijo lahko zadoščal zgolj nekajurni praktični del vožnje ter obvezno trening na poligonu. Ne vidim pa potrebe po CPP in formalnem teoretičnem in praktičnem izpitu. Če je nekdo norec, bo takšen tudi potem, ko bo izpit uspešno opravljen....in obratno.

Dejansko smo sedaj v smešni situaciji, ko je vožnja motorja brez izpita za A možna, le skeširati moraš dobrih 7.000 EUR za Piaggio MP3. 400 ccm in z njim se lahko mimogrede ubiješ, če si smotan ker tisto tretje kolo ne pomeni večje stabilnost, zgolj boljše zaviranje in malce več možnosti, da ti na slabi podlagi ne odnese sprednjega kolesa (ti pa zato enako hitro kot pri klasičnem motorju odnese zadnje kolo).
Po drugi strani pa ne morem brez kategorije A voziti 125 ccm skuterja, ki je oooobčutno manj agilen od 400 ccm MP3ja.

Aja, z B lahko tudi brez problema vozim katerikoli štirikolesnik. Uradno imajo itak vsi manj kot 20 KM, v praksi pa sekajo do 50 KM ali več, odvisno od modela. Tudi štirikolesnik je odličen način za preživetje nekaj tednov v bolnici, če ne voziš po pameti. Vem, ker imam tudi to zadevo doma.

kripo
novinar

#958890 - 26.06.2010 23:51

Veš, tudi po 3 (ne samo 15ih letih) pojma nimaš, o tem, kaj si se naučil na CPP in kakšna so pravila. Vse prehitro prestavimo našo miselnost v "tako se to dela" ne pa "tako bi moralo to biti" .. in grem staviti, da večina voznikov ne bi naredila CPP, če bi jim dali ponovno v reševanje tiste teste.

Poleg tega ne sklepajmo iz črnega na belo. Če pravim, da je dobro delati izpit, še ne pomeni, da sem pristaš 1000€ za neke tečaje itd itd, kjer te ne naučijo veliko. V kolikor si pa SAM pripravljen razmišljati in se učiti pod nadzorom, je pa velika verjetnost, da boš imel "glavo na mestu" ko za/nad/ob tebi ne bo nekoga, ki te bo nadziral.

Noben, ampak res noben motorist se ne vozi vedno po omejitvah. Pa si lahko š ene vem kako trdno človek, ki ima glavo na svojem mestu. Vedno te zamika, da naviješ gas .. Priznam, sem motorist in se pač ne morem zadržati, da na odprti cesti ne navijem do konca. A to pomeni, da nimam glave na mestu? Potem je nihče nima. In kaj točno pomeni ta fraza? .. Na koncu koncev pravim le to, da vožnja po poligonu ob strokovnem svetovanju lahko le koristi bodočemu vozniku motorja..

Pis braderz ..

msenjur
založnik
**

Registriran od: 11.09.2007
Sporočil: 9881

Predstavi.Se:
      #966507 - 08.07.2010 12:53

Citat:

Oslarija. Jaz nimam A izpita, vozim pa maxi skuter, ki gre brez problema 150 kmh in s pospeškom nabriše vsakega VW TDI do 2.0 mašine. Kaj bi odnesel od avto šole? Opravil bi cca 1.000 km vožnje by the book in plačal.

Jaz bi raje podprl selektivne izpite. Za maxiskuterje do nekje 40 kW bi dal pogoj le izpit za B in praktični preizkus v avto šoli (1 ali 2 uri, obvezno z motorjem, ki ga vozi kandidat). Za vse močnejše stvari pa resen pregled pri psihologu, nato krajši praktični preizkus v avto šoli ter uvajalno obdobje v katerem kandidat ne bi smel povzročiti prometne nesreče ali pridobiti več kot 3 kazenskih točk pri vožnji motorja. Če bi to storil, bi dobil prepoved vožnje motorja za 1 leto.

V tistem letu dni pa se bo še tako usekan norec naučil obvladovati motor, preveč pa ga ne bo sral na cesti ker se bo bal prepovedi vožnje.

kako ti to uspeva, da se vozis brez izpita? igraš loto, in upaš, da te ne ustavijo???

Men so tud postali tile maxi-scooterji všeč. Rukneš se gor in greš... na morje, v lj, kamor češ... za pravi motor, se moreš oblačit, obuvat, pa še pol se moreš kuhat kadar stojiš kje... Pri skooterju pa lepo udobno v kratkih hlačah, natikačih in greš lepo 80 na easy pa je! (seveda za daljše razdalje, se je glih tko treba mal bolj proti-veterno oblečt.)

sam izpit ja... drag je. 1000€ je zihr. samo nekoč bo... nekoč...

--------------------

cat
profesionalec

Registriran od: 03.09.2007
Sporočil: 609

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: msenjur]
      #966529 - 08.07.2010 13:11

Problem bo nastal, če boš brez izpita udeležen (kriv ali ne) v kakršnikoli nesreči. Z zavarovalno polico si lahko samo rit obrišeš in plačal boš nekajkratnik zneska, ki bi ga dal za izpit.

--------------------
The difference between men and boys is the price of their toys

HITMAN
gps navigator

Registriran od: 31.08.2007
Sporočil: 1682
      #966576 - 08.07.2010 13:43

Citat:

Uporabnik msenjur pravi:

... na morje, v lj, kamor češ... za pravi motor, se moreš oblačit, obuvat, pa še pol se moreš kuhat kadar stojiš kje... Pri skooterju pa lepo udobno v kratkih hlačah, natikačih in greš lepo 80 na easy pa je! (seveda za daljše razdalje, se je glih tko treba mal bolj proti-veterno oblečt.)

Če si pameten, se boš prav tako oblekel kot se spodobi za motor, ki pač dosega večje hitrosti. Napiha te v kosti tako na skuterju, kot na drugih motorjih. Na stara leta pa potem trga po kosteh in sklepih, ker si se kot "đek" vozil na skuterju ko si bil mlad.

Da pa se vozite brez izpita, pa ne podpiram ne glede na izkušnje.

--------------------
Man mus šterben zo vi zo, aber šneler get mit Marlboro !

msenjur
založnik
**

Registriran od: 11.09.2007
Sporočil: 9881

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: HITMAN]
      #966787 - 08.07.2010 18:21

ja vem, sam si na skuterju vseeno bolj zaščiten proti vetru, a nisi? pri navadnem motorju kolena ves veter požrejo, tukaj je pa le mal plastike vmes...

--------------------

AndY1
založnik
**

Registriran od: 18.09.2007
Sporočil: 6549
      #968036 - 11.07.2010 12:44

Definitivno. Zato se jaz lahko vozim v službo, ko je zunaj zjutraj 0°C in me ne zebe, ker me ščiti plastika.

kamen
amater
*

Registriran od: 03.04.2008
Sporočil: 26
      #994021 - 16.08.2010 16:11

No pobje, malo smo zašli s teme MAXI SCOOTER, ne?
Pa po mojih izkušnjah: Motorje vozim 37 let. Na maxije sem prešaltal zaradi udobja. V obleki (če je treba), čez luže, rahlo ploho ali muhe, prideš na cilj suh in čist. Vozil sem
- Atlantic (7 od 10 pik. Poraba relativno visoka, ciklistika ne ravno najboljša)
- X9 500 EVO (9 pik. Poraba na relaciji s sopotnico in sedelnimi torbami pod 4l (90/h) pod 4,6l (140/h). Sedi kot pripopan, v vsakem ovinku do štenderja če je treba. Marsikateri motorist je vihal nos, ko smo odhajali na vožnjo skupaj, pa je potem priznal - ne bi si mislil, da se tako da vozit s temle. Okvar praktično ni. Lani relacije HR/Bo 3400km, Korzika 3700km, letos HR/BO/ČG/AL/GR/MAK/AL/ČG/HR 4200km. Edina pomanjkljivost - polno otovorjen, v klancu, zmanjka moči za prehitevanje na kratkih odsekih.
- Burgman AN650 Executive (premalo vozil da bi upal dajat oceno - pravkar kupil) Prvi vtis - zadeva ima moč in pospeške, sedi kot X9 le da ti daje tudi čutit da sedi, placa za obe riti je toliko, da bi lahko mirno še koga naložil. Več po prvem potovanju.

--------------------
Bog je mrtev! (Nietzche)
mi pa smo vsak dan bliže temu ... (Kamen)

coolpower
trač pisalec
**

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: HITMAN]
      #996955 - 20.08.2010 09:01

Citat:

Uporabnik HITMAN pravi:
Citat:

Uporabnik msenjur pravi:

... na morje, v lj, kamor češ... za pravi motor, se moreš oblačit, obuvat, pa še pol se moreš kuhat kadar stojiš kje... Pri skooterju pa lepo udobno v kratkih hlačah, natikačih in greš lepo 80 na easy pa je! (seveda za daljše razdalje, se je glih tko treba mal bolj proti-veterno oblečt.)

Če si pameten, se boš prav tako oblekel kot se spodobi za motor, ki pač dosega večje hitrosti. Napiha te v kosti tako na skuterju, kot na drugih motorjih. Na stara leta pa potem trga po kosteh in sklepih, ker si se kot "đek" vozil na skuterju ko si bil mlad.

Da pa se vozite brez izpita, pa ne podpiram ne glede na izkušnje.

Vozim Piaggio MP3 400 LT. URadno je trikolo in se ga lahko vozi s kategorijo B. Torej ne vozim brez izpita. Če bi vozil kakšen drug maxiskuter pa bi kršil zakonodajo ker A kategorije nimam.

map
novinar
**

Registriran od: 06.07.2008
Sporočil: 1286

Predstavi.Se:
      #997236 - 20.08.2010 13:00

Sam sem letos nabavu Yamaho Majesty 400. Lahko rečem da sem z nakupom zadovoljen.

Začel sem vozit že februarja in pri cca -3 stopinj se z zadevo pelješ čisto normalno. Praktično pri prvi daljši vožnji me je cca 200 km pral dež, moker sem bil pa samo v predelu rokavic, ostalo je ostalo suho. Kljub temu pa priporočam uporabo motoristične jakne in hlač.

Res da gre za enocilindraša z 35 konji sem z zadevo zadovoljen. Primerjal sem recimo z BMW F650 GS prejšnje generacije in lahko povem da so pospeški podobni, prav tako končna hitrost. Res pa zmanjka za kakšno prehitevanje v hribu. Je pa yamaha proti italjanski konkurenci nekoliko daljša (medodsna razdalja) in težja (suha teža 220, polna teža z tekočinami okoli 240 kg). Prav zaradi tega je motor manj okreten na kakšnih ridah in mu bolj pašejo odprte ceste in daljši ovinki. Druače pa ko se navadiš so tud ride OK, hitrostnih rekordov pa ne boš tam podiral. Je motor narejen predvsem za varno in udobno vožnjo na daljše relacije, zadeva pa praktično nima tresljajev( malenkostno trese pod štant gasom). Sam bi si želel na njem samo 2 cilinderski motor z T-maxa. Vsekakor pa pred nakupom motor preizkusi da boš videl če je to zate. Je pa vožnja na teh zadevah zelo specifična, naprimer sediš na njem in ga nimaš med nogami (potrebno se je navaditi, ko se navadiš, gre pa lahk vsk ovinek do štenderja). Položaj za krmilom je bolj na riti in ne narokah kot na marsikaterem motorju. Sam zadevo občutim nekako tako ot bi vozil čoperja z plastiko.(spet ne paše vsakomur saj rit bolj trpi), zato priporočam dobre motoristične hlače, dase ne gubajo pri sedenju na zelo širokem sedežu. Sprva me je malo motila vožnja pod hrib in sicer ko spustiš plin zdeva zavira z motorjem, ko pa obrati padejo nejje na 2k pa variomat vrže v ler in motor začne pospeševati, tak da moreš malo bolj z bremzami delat. Z Vršiča dol je to kr zoperno. Ko je treba na hitro zabremzati v kritični situaciji lahko pomotoma z desno roko gas nabiješ in se zaletiš. Točno to se mi je zgodilo ko je bil motor star cca 1 mesec in sem mal odrgnu plastiko. Na prejšnjem motorju se mi je to večkrat zgodilo, ampak na motorju imaš na levi ročki skloplko, katero stisneš in motor zatuli v prazno, kle te pa katapultira naprej.

Moj nasvet. To so zelo dobre zadeve za turistične vožnje na daljše relacije in če v glavi vse pošlihtaš boš ravnotako užival kot na motorju.

Pa še to. Sicer nisem neki frik na porabo in teh zadev ne spremmljam sem pri prejšnjem takanju za foro zračunal in sicer 11,51 litra za 312 km. To znese nekako 3,68 litra. Vožnja nekaj po avtocesti nad 130, nekaj regionalke ned 70 in 100.

--------------------
COPY15 GB + vsako sprejeto povabilo 5 GB https://copy.com?r=Yy4Y1y

Popravil(-a) map (20.08.2010 13:06)

coolpower
trač pisalec
**

Predstavi.Se:
Re: Maxi Scooter [Re: map]
      #997304 - 20.08.2010 14:17

Super, se strinjam. Meni recimo maxskuter zelo sede. Všeč mi je udobnost, dovolj prostora za hrambo osnovnih stvari v prtljažniku in pod sedežem, pospeški so dovolj dobri, da so primerljivi z večino 2.0 TDI avtomobilov na naših cestah, torej nisi ovira v križiščih. Hitrost pa vrh glave za naše ceste.
Edino kar me pri MP3 malce iritira je to, da nima ABS. Lahko bi ga imel za takšno ceno. Verjetno pri zaviranju v sili pride precej prav.

Sicer pa me je tole pisanje zrajcalo v tej meri, da bo treba danes ali jutri na kakšno vožnjo.

map
novinar
**

Registriran od: 06.07.2008
Sporočil: 1286

Predstavi.Se:
      #997320 - 20.08.2010 14:29

Ja mene tudi moti odsotnost ABSa. Motor sem kupu februarja in sicer novega lanski letnik. V KMC v LJ je mel v salonu belega z ABS - om ampak prodanega. Ko sem se nanj vsedu sem reku. Če bo Majesty bo bel. Takrat je bil lanski letnik v celi slo bele barve samo še eden in ta brez ABS, seveda sem ga kupil, kajti z 1.3 se je začel DMV in cene so drastično zrastle. Sicer je pa tako da sem 15 let motoriral brez ABSa bom pa še kakšnih 5, takrat pa tako ali tako več ne bo motorja brez tega. Veliko srečnih kilometrov.

Sem pa tudi sam mel med favoriti piaggio XEVO 400 in MP3 400, MP3 400 za A kategorijo bi takrat dobu za ugodnih 5800 ampak nisem hotu ker sem reku če bo MP3 bo za B kategorijo da bo lahk še žena vozla. Nato sem pa za 5700 Majestyja vjagal. Xevo ni slab, je pa kvaliteta materialov, prdvsem plastičnih v velik prid yamahi. Sicer sem pa potem motor naslonu v eno prikolico pa je prva luč, prednja plastika in plastika na prednjem blatniku prišla dobrih 1100 evropejcev, tak da sem bil na koncu na ceni MP3 z B kategorijo. Mater sem jezen, ampak ok sem prebolel.

--------------------
COPY15 GB + vsako sprejeto povabilo 5 GB https://copy.com?r=Yy4Y1y

kripo
novinar

Re: Maxi Scooter [Re: map]
      #997573 - 20.08.2010 22:47

Vozim Kymco Xciting 500 in sem tudi zelo zadovoljen.

Poraba se giba med 5.3 in 5.6. Z enim tankom prevozim do 228 km. Po števcu sem se peljal že 160 kmh. Koliko je bilo pa to v resnici, pa pojma nimam. Sklepam, da kaj manj.

Napram Majesty se mi zdi boljši, ker imaš komolce bolj "navzven" in ne sediš gor po "žensko". Všeč mi je tudi to, da ima večja kolesa in je zato bolj vodljiv. Pa to ne govorim zgolj zato, ker ga imam jaz, pač pa sem pred nakupom prav hotel Majesty, p ame je po eni vožnji vse minilo.

Prostora na sedežu dovolj za dva (voziva se vsakodnevno), pod sedežem za eno čelado pa še malo prostora, v kovčku zadaj pa še za dve čeladi in malo.

Aja, pospeški so pa zakon. 400ccm se lahko skrijejo! Pride prav pri prehitevanju in ravni cesti

Motorčič 1A

--------------------
Poskrbi da dobiš, kar imaš rad .. sicer boš prisiljen imeti rad, kar imaš ..

Fedor
TTX Allenatore
**

Registriran od: 05.10.2007
Sporočil: 800
      #997886 - 21.08.2010 18:58

Nevem katere 400 si imel, da kar tako rečeš, da se lahko skrijejo....ko boš kaj na primorskem koncu, ti bom pokazal pospeške od burgmana 400....
bomo vidli, kdo se bo skril

Popravil(-a) Fedor (21.08.2010 19:00)

kripo
novinar

Re: Maxi Scooter [Re: Fedor]
      #997967 - 21.08.2010 22:05

Šel sem en krog z Yamaho Majesty .. pa se mi je zdel kot skiro napram Kymco-tu

--------------------

Nobody
is perfect.

Registriran od: 18.07.2007
Sporočil: 6478

Predstavi.Se:
      #997986 - 21.08.2010 23:07

Moj foter je 2 dni nazaj nabavo eno leto starega Burgmana 650. Nora zadeva. Sicer sem vedno bil navdušen nad motorji ampak vozil se nisem nikoli. Danes me je prvič peljal in to je noro. To stopi ko raketa.

Najverjetneje grem kr spomladi delat izpit za A neomejeno

--------------------
Asking if an M5 will drift is like asking if a whore will suck.

kripo
novinar

Re: Maxi Scooter [Re: Nobody]
      #998828 - 23.08.2010 19:31

--------------------

Strani v tej temi: 1 2 (prikaz vseh)  
  Z vročega asfalta >> Motocikli
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Dodatne informacije
0 registriranih in 1 neregistriranih uporabnikov brska po tem forumu.

Moderator:  crashednburnt, Blue GTI 

Natisni temo

Pravice
      Ne morete odpreti nove teme
      Na teme ne morete odgovarjati
      HTML je izklopljen
      Markup je vklopljen

Ocena:
Ogledov teme: 11890

Oceni to temo

Skoči v forum

© Alter.Si spletna skupnost | Pogoji sodelovanja | Nastavitve pišškotkov | Kontakt | 2007-2013 | Vse pravice pridržane