Cene mobilnega interneta v tujini

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pred kratkim, ko smo bili v Hannovru smo ta vzeli T-Mobile predplacniski "daily flatrate", ki ga lahko vzames tudi, ce nisi nemski drzaljvan...

Cena za SIM kartico je bila nekaj centov manj kot 20€... v tem je ze vkljuceno 10€ dobroimetja. Dnevna uproabnina za mobilni internet je 5€ (oz. 4,9€) in se steje od polnoci do polnoci... Torej je v nabavni ceni ze vkljucenih dva dni neomejenga mobilnega interneta... Kasneje se lahko kartico polni preko bankomatov, na T-Mobile prodajnih mestih (crpalke,...) ali kar preko interneta s kreditno kartico. Na voljo so polnitve 15, 30 in 50€ ... Na sejmiscu je bil na vojo WiFi, ki se mi zdi, da je kostal 10€ za 60 minut uporabe, 35€ za 240 minut ali 60€ za 600 minut... Poleg tega si pri tem WiFi omrezju omejen le na obmocje sejmisca... s T_Mobile resitvijo pa smo lahko uporabljali mobilni internet tudi tam, kjer smo prenocevali ali v mestih...
 

blue007

Pripravnik
6. feb 2009
612
0
16
ja ta t-mobile rešitev mi je všeč

Po mojem ko se bosta uvedla UMTS 900 ali LTE 800 bo bila večina paketov neomejeno, največja hitrost pa določena glede na paket. Vsaj po mojem bi bilo to najbolj pravično.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ha ha ha ha ha ha ha.....

Pa daj prosim poglej fair usage policy in mi najdi enega ali dva operaterja v EU, ki imata povsem neomejen internet. Unbergrenzt lahko pomeni marsikaj v drobnem tisku.

največja hitrost na paket? A si kdaj morda pomislil na to, da v UMTS ni možno garantirati hitrosti? Enkrat je lahko 2 megabita, 5 minut kasneje pa 15 megabitov. Ups, sem že povedal preveč glede druge številke...
Ok, najcenejši paket z mejo 1 Mbps boš še prodal. Kako pa boš odgovoril na reklamacijo nekoga, ki je plačal 3x več za paket z limitom hitrosti 8 mbps kot ti bo povedal, da je večinoma skakal okoli 3 do 4 megabitov in da je 8 megabitov videl le v sanjah in enkrat, ko je malce motno gledal po nočnem popivanju? To ni optika, ni žica, ki je samo tvoja in na kateri lahko skoraj na bit natančno določiš prepustnost povezave.

še to: če bi malce poznal ekonomiko mobilnih operaterjev bi vedel, da zgolj prepustnost brezžične povezane na odseku bazna postaja- mobini terminal, ni edini strošek in omejitev. Zato tudi LTE ne bo prinesel neomejenega interneta.

Ti povem najhujši paradoks. LTE in še kakšna sorodna tehnologija so RAZLOG, zakaj neomejenega interneta ne bo brez pravične uporabe. Vse novosti prinašajo širšo podatkovno pipico. Tistemu odstotku ljudi, ki jo obremenjujejo 100% bo to omogočilo, da bodo na enoto časa prenesli še več podatkov in s tem obremenjevali ne zgolj radijsk oomrežje temveč še en kup drugih sistemov in licenc, ki niso zastonj.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Hvala za info, namreč v Aldiju nisem prišel skupaj ker nisem državljan D.

Švedska:
7 SEK-cca 072 eur,24h.Potrebno je kupiti navadno sim Conviq cca 20 eur,10 eur dobro imetja.To je sim za navadno uporabo.
Uporabiš gsm z 3G,podatkovni kabel,prenosnik,ustrezen program za konektanje.Jajčka so ker se gsm po 6h počasi izprazni kljub stalnemu napajanju.Priporočam usb 3g modem.Ponudba je bila podaljšana do avgusta meseca
aplauz.gif

Obstaja pa tudi specifična ponudba-internet sim pri istem operaterju z dnevnim ali mesečnim zakupom,vendar zakaj?
uf-1.gif
Cena parkrat višja!


Da izvenim kot brezvezna reklama za diarejo:meni deluje
evil.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Mah, ta omejitev je bolj za lase privlečena...

Pred leti sem tudi sam napletal zgodbico, ker sem tujec. Sem pa delal za firmo, ki je imela v mestu evropsko centralo, jo poznajo vsi, pa da sem ravno prišel, da nisem gor za stalno... in je človek samo pribil "pa napiši naslov hotela"
smile-1.gif


Pomojem je bolj pomembno, da se identificiraš z veljavnim osebnim dokumentom.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Čak a v EU si tujec? Cigani, a kazen za prehitro vožnjo pa znajo poslat, kaj.
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno: