snežna freza ?

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Odločam se za nakup snežne freze (sedaj je čas, da se malo ohladim ob mislih na sneg) a mi lahko kdo svetuje, kaj naj nabavim za dvorišče, ki ima cca 450m2, večina prostora je odprta v min 2 strani cca 15x7 pa je med hišama, pa me zanima ali imate izkušnje z odmetavanjem na tako daljavo pri vseh vrstah snega.
lp
r
ps
Lahko pa se javite za odmetavanje - za uro odmetavanja dobi vsak 500 altov in 5 zvezdic pa kak
nahrung002.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Mi imamo doma in frezo in plug.
Problem freze je (če boš kupoval za malo denarja), da bo suhi sneg sfolgala normalno, mokrega pa nikoli. Se ti notr sneg zaštofa in boš mogu vsake 10m spucat uno cev, kjer sneg vn leti.

Plug je pa drugo
grin1.gif
).

Tako da bo najbolje, da če kupiš frezo, kupi res dobro in ne za neke male pare... Še vedno jo daš lahko svojmu otroku (al pa kakemu sosedu), pa skida sneg še sosedom, računa xy€ in razdelita 60:40%
aplauz.gif
..
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Če boš vzel rolbo vzemi tako, da ima notranji "ventilator" takoj za sprednjim drobilcem (kot kombajn). Tako imajo narejene tudi velike rolbe na kamionih ali vlakih. Je kakšnih 200€ dražja od navadne deluje pa 10x bolje. Se ne maši in sneg meče dalj ....
pred tremi leti sem dal za tako 1200€ in ni mi žal
zmaga.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Citat:
Uporabnik rajko0028 pravi:
Odločam se za nakup snežne freze (sedaj je čas, da se malo ohladim ob mislih na sneg) a mi lahko kdo svetuje, kaj naj nabavim za dvorišče, ki ima cca 450m2, večina prostora je odprta v min 2 strani cca 15x7 pa je med hišama, pa me zanima ali imate izkušnje z odmetavanjem na tako daljavo pri vseh vrstah snega.
lp
r
ps
Lahko pa se javite za odmetavanje - za uro odmetavanja dobi vsak 500 altov in 5 zvezdic pa kak
nahrung002.gif


za 1000 altov pa 6 zvezdic pridem
evil.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
imam doma tako ko meče sneg, stara 20 let. honda seveda
grin1.gif
Za moker sneg je totalno neuporabna, ker se zaštofa zelo hitro, razen če si jemljem špuro po 10 cm, pa še tega ne vrže daleč ker je težki. Če imaš do prostora za odlaganje veliko razdaljo, je mogoče plug boljša opcija
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
Če še rabiš kak drug priključek, razmisli o varianti z enoosnim traktorjem. Jaz imam takega za pozimi (BCS z 11KM):

https://www.youtube.com/watch?v=UKa7RJbmpto

V letošnji zimi ni bilo nobenih težav ne z suhim, niti z mokrim snegom - oba sem brez težav odmetaval preko 10metrov daleč. Jezila me je le trakcija po dovozu navzgor, kjer tudi zapora diferenciala ni pomagala. Drugo zimo bom namontiral kovinska kolesa, pa bomo videli.

Poleti nanj priklopim tratno kosilnico ali prikolico, tako, da je zadeva dobro izkoriščena.
cheer.gif


Tu lahko vidiš še par priključkov v akciji: https://www.youtube.com/watch?v=gRODnV5E16U

LP,

Milan
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
eBay.de (brez heca!) in pametna.
smile-1.gif
Traktor s kosilnico je iz Nemčije, snežna freza pa se je po naključju našla pri nas.

Sicer pa so pri našem zastopniku BCS imeli neke akcije, kjer si priključek dobil praktično zastonj zraven za nekaj pod 3000EUR.

Ni pa nujno, da iščeš točno BCS robo. Tratno kosilnico (identično!) sem recimo v zeleni barvi in pod drugo blag.znamko videl pri KM AGROREMONT blizu Lenarta, motorji na BCSkah so tako iz vseh vetrov (jaz sem dal gor novega ACMEta, prej sem imel Intermotor, imajo pa še Honde, Lombardini, ...). Pri teh prilkjučkih je pomembna le moč motorja (pod 10KM ne kupuj!).

LP,

Milan
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Ja, zdaj so v koncernu BCS/Ferrari/Pasquali, tako da identični izdelek dobiš v tem vrstnem redu moder/zelen/rumen, zelena je bila seveda Ferrari, ki jih v lenartu uvažajo.
 

SUMNIK

Zelenc'
12. feb 2010
1
0
1
Spoštovani Milan

Prebral sem obvestilo o BCS snežni frezi. Veliko let že uporabljam BCS kosilnice. Ker pa nimam izkušenj s snežno frezo bi samo prosil če je mogoče da bi se oglasil pri Vas in si v živo ogledal kako zadeva deluje.

Za odgovor se zahvaljujem.

lahko mi pošljete odgovor na moj g mail naslov: lamovsek.uros@gmail.com

hvala
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
Citat:
Uporabnik SUMNIK pravi:
Spoštovani Milan

Prebral sem obvestilo o BCS snežni frezi. Veliko let že uporabljam BCS kosilnice. Ker pa nimam izkušenj s snežno frezo bi samo prosil če je mogoče da bi se oglasil pri Vas in si v živo ogledal kako zadeva deluje.

Za odgovor se zahvaljujem.

lahko mi pošljete odgovor na moj g mail naslov: lamovsek.uros@gmail.com

hvala

Se opravičujem, a sem nekaj časa bil odsoten iz foruma in nisem videl sporočila. Za prikaz delovanja je letos zgleda prepozno, sem pa na voljo za informacije ali ogled zadeve. Kontakt bom poslal na email.

LP,

Milan
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Si se ugriznil v jezik?
evil.gif

Malo pa sem se les ugliznil v jezik.
smile-1.gif


Frezal tistih 25cm sicer nisem, ker zjutraj nisem imel časa, popoldne pa je že odjuga začela delati svoje.
cheer.gif


LP,

Milan
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.557
6.162
113
Tudi sam sem pred cca. 2 leti kupil snežno frezo na nemškem Ebay-u. Mislim da je firma Bergbauer. Freza je garant Kitajska saj tako poceni robe v Evropi ni. Mislim, da je freza stala cca. 300€ + 200€ DHL poštnina, ki jo je na paleti pripeljal do doma. Freza dela ko šus. Sicer dela z njo foter in je zelo zadovoljen. Je pa res, da je bila cena zlicitirana in sem se potrudil in neko nedeljo malo bolj zgodaj vstal in prehitel v zadnjih trenutkih ostale. Drugače bi bila cena kakšnih 100€ višja. Skratka, podobne freze sem kasneje videl v Avstriji in vse je bilo čez jurja.

Lep pozdrav
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Evo pri nas starši kupili frezo iz Hoferja (za 400 EUR)..zadeva ima motor od kosilnice (Straton&Briggs...nekaj vtem smislu, 200 ccm)...tudi zgleda nekako ko vrtna kosilnica, samo svoje delo opravi (se pa moraš spravit na dvorišče tja do 20 cm snega)

Zdaj bo lahko šla freza za kultivator Honda Mio Standard v prodajo...sicer dobra reč (pri njej ni omejitve glede teže snega..pa tja do višine pol metra) samo kaj ko je zadeva precej glomazna (vključno s kultivatorjem) pri nas pa majhno dvorišče,...tak da..kupite, kupite
cheer.gif