Kako prihranim z električnim vozilom

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Trmasti,kot so Francozi,verjetno še nekaj časa ne bodo popustili pri teh najemih za baterije!? Tak avto bi bil idealen za drugi avto za moje starše poleg večjega dizla karavana,ki bi ostal v "floti"...mama že 10 let vozi Clia,ki pa se itak uporablja samo za po mestu in okolici,tako da bi bil Zoe odlična zamenjava. Ampak fotr pravi,da ni šans,da bo on kupil avto,potem bo pa še nekomu nekaj dolžan vsak mesec. Hoče biti 100% lastnik,ali pa bo počakal z nakupom!
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ne preimerjam ampker s cliotom. ampak recimo z nekim normalnim avtom , reciva škoda octavija. je ampera še zmeraj vsaj 10k€ dražja. ali pa nekim drugim manj prestižne znamke za 20k€. ni račinice
ko pa bodo naredili recimo električnega cliota za enako ceno kot je bencin/dizl z desegom recimo 250km pa bo to že za razmisliti
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Kakšne imate to eni, ZA ENAKO CENO GA NE BOŠ DOBIL NIKOLI. Enostavno je trg pripravljen plačat za EV nekaj več (brez pretiravanj), tako kot je trg za dizla pripravljen plačat nekaj več kot za bencinarja, če ne dojameš zakaj ti pa jaz ne morem pomagat.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
ko pa bodo naredili recimo električnega cliota za enako ceno kot je bencin/dizl z desegom recimo 250km pa bo to že za razmisliti

Aha,kljub temu,da bi lahko dobil električnega Clia za enako ceno kot bencinarja,bi ti še RAZMISLIL? Res si car!
aplauz.gif
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Ko bo cena "tam-tam," za novo vozilo EV vs petrol.....se ne bo nič razmišljalo (vsaj jaz nebi) ! Domet +400km, Vmax 250km/h in a : <5s !
 
Nazadnje urejeno:

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Jaz nisem delal nobene primerjave. Če bi res pogledal moj prvi post bi videl, da sem napisal naslov na katerem je navodilo, ki te sprašuje kaj, koliko, itd... in potem ti predlaga kaj narediti!
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
telex
Praviš "... vozilu na tekoča goriva dodajte še stroške rednih servisov, da bo primerjava bolj realna."

Za moje pojme je elektrika shranjena v baterijah enakovredno tekočemu gorivu shranjenemu v rezervoarju.
V tvojem postu pa pišeš tako, kakor da EV ne rabi nobenega servisa, niti rednega, niti če se kaj pokvari (Ampera), ker pač nima koles, zavor, ležajev, žarnic (ali pa ledic), relejev, filtrov, klime, stikal, volanskega mehanizma, pa obes, pa itd...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik mihagr pravi:
telex
Praviš "... vozilu na tekoča goriva dodajte še stroške rednih servisov, da bo primerjava bolj realna."

Za moje pojme je elektrika shranjena v baterijah enakovredno tekočemu gorivu shranjenemu v rezervoarju.
V tvojem postu pa pišeš tako, kakor da EV ne rabi nobenega servisa, niti rednega, niti če se kaj pokvari (Ampera), ker pač nima koles, zavor, ležajev, žarnic (ali pa ledic), relejev, filtrov, klime, stikal, volanskega mehanizma, pa obes, pa itd...
Seveda ima! Nima pa ojnice, batov, sklopke, reduktorja, rezervoarja za gorivo, raznih filrov, črpalk za gorivo, svečk...EV ima drugačni način zaviranja...

PS- pa ne mešati plug in hibrida (kar deloma je tudi aAmpera) s pravim EV
 
Nazadnje urejeno: