Siol TV komunikator

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sodelavki je crknil Siol TV komunikator, nov je 130€, na Bolhi pa okoli 70€, tak da bo vzela rabljenega. Zdaj me pa zanima ali je treba rabljenega še kaj nastavit, registrirat pri Siolu ipd., ali ga samo priklopiš na modem in je to to?
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sodelavki je crknil Siol TV komunikator, nov je 130€, na Bolhi pa okoli 70€, tak da bo vzela rabljenega. Zdaj me pa zanima ali je treba rabljenega še kaj nastavit, registrirat pri Siolu ipd., ali ga samo priklopiš na modem in je to to?
Men se zdi, da ga mora prijavit, če se prav spomnem, bo rabila MAC al pa serijsko. Oboje je na nalepki.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
LOL, ker smeh
smile-1.gif


Komunikator lahko uporabljaš katerikoli, saj ima vsak uporabnik svoj lastni usernam/pass za sioltv. Torej boš moral samo vpisati te podatke ob zagonu in že boš gledal TV.

Sam komunikator je pa odklenjen na vse
evil.gif
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Na tem ne bo mogla gledati mpeg4 kodiranih programov. Telekom grozi da bo vse uporabnike na bakru prestavil na mpeg4.
 

Yurex

Pripravnik
20. apr 2009
148
0
16
Maribor
Ko kopuje komunikator naj bo pozorna da ni od AMISa. Ko bo zamenjala, naj pokliče na 0801000 da vpišejo novo napravo .

Potem ga priklopi in se prijavi z usr in pass in zadeva mora delat
wink-1.gif



Drugače pa tudi jaz enega prodajam čisto novega ...
smile-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Eno vprašanje.....jaz imam od siola komunikator in so mi rekli da more bit vedno priklopljen na istih portih ker da so tako nastavili....vem pa da mi je iz začetka nekaj dni internet vlekel filme tudi z 800......ma zdaj pa maximalno s 160........kaj če priklopim namesto tv bo šel internet hitreje?Se da kako odprt hitrost razen da se jo plača?
 

Aleksandra12

Zelenc'
29. jul 2010
3
0
1
Pozdravljeni ! mene pa zanima, če mogoče kateri od vas ve,koliko tv komunikatorjev lahko imam priklopljenih v eni hiši, glede na to, da imam siol trio paket, 2 televiziji in pa SAMO en komunikator. ( zanima me predvsem, kako dosežem, da bi imela dva komunikatarja , torej na obeh televizorjih, bi pa še vedno plačevala isto ceno torej okoli 50 € ) ? Sedaj se v dnevni lahko gleda vse programe, tv v spalnici pa sameva, saj imam tako slab signal, da sobna antena sploh ne daje nobene slike . Nujno , prosim kogarkoli za čimprejšen odgovor
smile-1.gif
hvala ! Lp
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
če maš naročene 2 TV pol lahko nabaviš še en STB Sagem...sam vprašanje kak bo delovalo če bosta isto časno vkloplena STB Sagem...
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik Aleksandra12 pravi:
Pozdravljeni ! mene pa zanima, če mogoče kateri od vas ve,koliko tv komunikatorjev lahko imam priklopljenih v eni hiši, glede na to, da imam siol trio paket, 2 televiziji in pa SAMO en komunikator. ( zanima me predvsem, kako dosežem, da bi imela dva komunikatarja , torej na obeh televizorjih, bi pa še vedno plačevala isto ceno torej okoli 50 € ) ? Sedaj se v dnevni lahko gleda vse programe, tv v spalnici pa sameva, saj imam tako slab signal, da sobna antena sploh ne daje nobene slike . Nujno , prosim kogarkoli za čimprejšen odgovor
smile-1.gif
hvala ! Lp

Ti maš dva stb-ja in en IPTV kanal vklopljen. Naročiš dodatni IPTV kanal pa je zadeva rešena, razen če maš že v štartu samo enega zaradi tehničnih zmožnosti. V takem primeru se ne da pomagat nič. Dodatni IPTV kanali ne stanejo nič.

STB-jev maš lahko, kolikor ti srce poželi. So pa na idealnih lokacijah možni max 4 IPTV kanali.
 

Aleksandra12

Zelenc'
29. jul 2010
3
0
1
bistvu imam samo enega, menda zaradi tehničnih zmožnosti ja.... ampak jezi me, da sosedje, 500m vstran od mene imajo pa 2 ... Imam še potem kako drugo možnost ? digi tv ? kljub temu, da imam eno tv priklopljeno na siol ? kako sploh to deluje ? Hvala !
 

Aleksandra12

Zelenc'
29. jul 2010
3
0
1
sem se sedaj pozanimala, na moji lokaciji naj bi bilo možno priključiti dva tv-ja. Še vseeno pa nevem, kako sploh naj naročim dodatni komunikator.. kličem v mb , me prevežejo v ljubljano, tam pa ne znajo ničesar porihtati.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
https://moj.siol.net/Creawf2asp/pagespublic/WebFormPhoneNumber.aspx

Logiraš se, v obrazec poklikaš tisto, kar trenutno maš, pri št. tv kanalov označiš 2 namesto 1, sprintaš aneks, označiš datum, oddaš vlogo in počakaš do datuma.
smile-1.gif

Pokličeš pa 0808000, predvidevam, da si ti klicala na 1000.

Aja, pa še nekaj: ne jemat za sveto, kaj točno ma sosed. Kot prvo je 500m že konkretna razlika, kot drugo pa se gleda razdalja po kablu, ne po luftu. Kabel je pod zemljo lahko 10x zasukan do drugih objektov, šele potem pride do tebe. Razen če gre za urejeno, novo naselje, kjer so vred z bajtami izgrajevali tudi omrežje.
 
Nazadnje urejeno:

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Jaz bi še malo počakal z nakupom TV komunikatorja, da ne bo v kratkem hude krvi ker se tukaj obetajo novosti. Kmalu.
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Citat:
Uporabnik janezpesec pravi:
Na tem ne bo mogla gledati mpeg4 kodiranih programov. Telekom grozi da bo vse uporabnike na bakru prestavil na mpeg4.

Če imaš "odklenjen" komunikator, lahko po mili volji prestavljaš med mpeg2 in mpeg4. V resnici gre le za drugačne IP-je in siol pač na baker pošilja mpeg4 IP-je.

Glavna finta "odklenjenega" komunikatorja je, da si lahko IP-je nastavljaš sam in zato lepo vneseš mpeg2 IP-je in imaš mir. Če pa iščeš kaj z večimi funkcijami, pa si nabavi kakšen pocen nettop, kjer boš lahko še pavziral, previjal in snemal TV.

Drugače pa bodo odklenjeni komunikatorji delovali le do takrat, ko siol doda enkripcijo teh programov. Ampak glede na trenutno hitrost inovacij na siolu imaš še vsaj nekaj desetletij časa
evil.gif
 
Nazadnje urejeno: