Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.298
3.408
113
Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
ksz

Kaj so to zdaj neke nove varke pri Mobitelu - NAJNAJ paketi?

= telefoni na obroke
17758-icon_confused.gif
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Citat:
Uporabnik Dekster pravi:
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
microSIM ni nikakršna napoved za iPhone
wink-1.gif


Sicer pa Dekster, te tvoje navedbe ... Imaš kakšnega kolega, ki je to naredil? Verjetno ne, kaj? Ker to, kolikor sem sam seznanjen, pri m@ ni možno
wink-1.gif

Prenos številk si niso izmislili operaterji (bog ne daj), ampak regulator trga, zato tudi ne smejo pogojevati, razen v primeru, če ni tel.številka aktivna (normalno opravljanje klica iz nje) , normalno je, da ti sedanji operater ne bo svetoval, kako ga lahko zapustiš.

Bile so druge naročnine in paketi, pri katerih so se na tak način prenašale tel.št. in zato tudi đabest paket ni nobena izjema pri tem, v primerjavi z drugimi paketi pri prenosu tel.številke, pa če se [m@.... na glavo postavi.

Ko preneseš telefonsko številko brez prekinitve naročnine, nisi v nobenem primeru kršil pogojev, kajti sami pogoji so podrejeni regulaciji za prenos telefonske številke, če ne bi bilo tako, potem bi si isto lahko izmišljevali tudi pri vseh ostalih prenosih telefonske številke, kar bi operaterji z veseljem iskoristili in nobeden si ne bi mogel prenesti številke ali pa bi operaterji postavili ceno za ta namen, kot da bi kupoval nov telefon iz redne prodaje.

Torej, če ponovim, kljub temu načinu prenosa tel.številke, nisi v ničemer prekinil naročnino in ko ti je telefonska številka na varno, sporočiš svojemu operaterju, kakšne spremembe v življenju si želiš, nič prej in kar je najbolj pomembno si prišparaš samega modrovanja zaposlenih pri morebitnem bivšem operaterju
cool-1.gif
in se za več informacij obrneš najprej pri novem operaterju.

Sicer pa ne vem, čemu je potrebno, da se sprenevedamo, ko pa tudi sam veš, kako je na stvari za prenos tel.št.
wink-1.gif
.

Lp.

OK, očitno ne poznaš
wink-1.gif


Prenos številke mora biti, ampak tukaj je situacija plačila uporabnine, ki pa ima lahko povsem svoje zahteve.

Hkrati pa je ohranitev številke pri operaterjih sistemsko drugačna in posledično, kot sem slišal, tvoje navedbe o tako enostavnem prenosu in prekinitvi, ne držijo. Podrobnosti ne bom tukaj pisal.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Imam eno vprašanje glede SMS sporočil.
Če bi poslal SMS v tujino, na tujo št. (pač ne od M@, S!, Tuša,...) a se mi ta SMS kaj zračuna, ali se mi samo odbije od zakupljene količine? Hvala za odgovor.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Če si v Sloveniji in pošiljaš v tujino, se ti odbije od zakupljene količine. Če sta pa oba v tujini, se ti odbije zakupljena količina in dodatno zaračuna gostovanje v tujem omrežju.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.556
688
113
Citat:
Uporabnik fara pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Mogoče kdo ve, če se hočem naročiti na mobini internet 500 MB ali moram do poslovalnice (
cry12bpy.gif
) ali lahko na daljavo opravim?

Moraš do poslovalnice
bonk.gif
preko monitor.mobitel.si se tudi da
 

khakuam

Pripravnik
19. maj 2008
260
0
16
Kaj pa prejemanje SMS v tujini. Zastonj?

Kdo pol plača tujem operaterju, da ti dostavi SMS?
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
vsak prejet SMS je zastojn (samo da ne gre za komercialno sporočilo), neglede na to kje se nahajaš, pa magar na marsu (če ti lovi signal)
smile-1.gif
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Samsung Wave od srede naprej:

239 EUR - Splošna akcija
189 EUR - Povezani 33/55
129 EUR - Povezani 44/77

Vir: facebook
 
Nazadnje urejeno:

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
vsak prejet SMS je zastojn (samo da ne gre za komercialno sporočilo), neglede na to kje se nahajaš, pa magar na marsu (če ti lovi signal)
smile-1.gif

Smrkec vsaj za avstralijo vem da se plačuje dohodni sms,.

b
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
[
OK, očitno ne poznaš
wink-1.gif


Prenos številke mora biti, ampak tukaj je situacija plačila uporabnine, ki pa ima lahko povsem svoje zahteve.

Hkrati pa je ohranitev številke pri operaterjih sistemsko drugačna in posledično, kot sem slišal, tvoje navedbe o tako enostavnem prenosu in prekinitvi, ne držijo. Podrobnosti ne bom tukaj pisal.

Dovolj je da poznam, da je uporabnina vezana na naročnino
grims-1.gif
, torej naročnina ostane, številka pa se normalno prenese na novega operaterja. A bo uporabnik nato prejel neko virtualno številko ali uporabno novo št., to niti ni več pomembno, saj bo takoj, ko bo tel.št. prenesena lahko sam preko pisnega dopisa odpovedal paket đabest. Nevem, zakaj bi moglo biti sedaj drugače kot recimo pa pred tremi meseci.

Ni tega drobnega tiska, ki bi urejal drugače od tega, kar sem že razložil, pa naj si bodo še takšne podrobnosti.

Podrobnost leži edino v tem, da je potrebno iti najprej do novega operaterja, da se izpolne tisti magični obrazec za prenos tel.številke z ohranitvijo naročnine pri starem operaterju in ko je preneseno, takrat pa se postopa po želji
grin1.gif


Razlago podrobnosti prejemam na ZS, če ugotoviva, da imaš prav, se bom popravil ter nato bom lepo še kontaktiral APEK za razlago. Mislim, da bova tako najbolje prispevala k pomoči uporabnikom in verodostojnosti tega foruma, če si za.

Lp.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Samo kakor obrnete [censored] Mobitel prej dobi telefone od Simobila.
 

Speedy

Pripravnik
31. jul 2007
724
0
16
37
CENTAR LJ
Sam imam eno vprašanje. Naročil sem Galaxy S pri mobitelu vezan sem še pri drugem operaterju danes sem dobil sms da z 30.7 bo prenos številke, sedaj pa pravijo da bo na telefon potrebno počakati še 2 meseca. Kakšne imam potem opcije?? Če prav razmem v 10 dneh od aneksa moram vzeti telefon, tega telefona pa ne bo. Lahko vzamem kakšen slabši telefon, lahko prekinem vse skupaj, ne morem pa vzeti aneksa in čakati 2 meseca da mi potem dajo telefon?
 

Poltergeist

Pripravnik
22. apr 2010
398
3
18
danes grem sklenit novo narocnino k konkurenci. Stevilko prenesem in z mobitelom nocem vec nkikdar opravka. Moram se vseeno na mobitel iti kaj naret al vse pri novem uredim?
 
Nazadnje urejeno:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.