Katere so najboljše rechargable AA baterije?

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Torej, pojavilo se je cel kup naprav, ki rabijo baterije. Mam poln K kupovanje navadnih, tako, da me zanima katere AA rechargable se vam najboljše obnesejo? Pa seveda koliko zdržjijo, koliko mAh so...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz tud furam eneloopke od kar so prišle na trg, zakon. Vse drugo je letelo v reciklažo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.262
113
No pred najbrž 10 leti ko je ISDN ven prišel smo kupili te Siemens Gigaset prostoročne slušalke v katerih so SANYO baterije ki vrhunsko držijo še danes. Skoraj neverjetno. Gori pa piše: MODEL: N-3U 1.2V/700mAh. Ni neka jaka zadeva ampak zanimjivo je da kljub "miljardo" polnjen in praznjenj še vedno super služijo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.684
1.602
113
tudi jaz imam ene 6 let stare sanyo in še zdaj delajo neverjetno dobro, za razliko od novih duracel, ki pa so navadna škart roba
jezen.gif
tudi ene sony imam stare približno toliko in še vedno super služijo
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz nevem s cim slikas, da jih se nisi moral nafilati. Jaz sem jih kupil v Harveyu v akciji skupaj s polnilcem za 15 EUR, pa sem jih sicer dal takoj v aparat, ker so kao ze prednapolnjene in nisem mogel narediti kaj veliko slik. Po napolnitvi mi aparat tut ze dokaj hitro kaze, da so baterije prazne. Jaz zaenkrat nimam nekih super duper izkusenj z njimi kot vsi ostali.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Ne poznam teh eneloopk, ampak slabe verjetno niso. Zakaj?

Ker sem pred leti v Harveyu kupil najcenejši pack 4x rechargable AA baterij, kar sem jih našel - Sanyo 2700 (oznake ne vem) skupaj s polnilcem za 12€. In sem z njimi še vedno zelo zadovoljen. Polnilnih ciklov sicer niso dale skozi prav veliko, ampak ko je bila "sezona" za fotografiranje (drugje jih ne uporabljam), so držale in držale in držale...

Predvidevam, da so te o katerih je govora tukaj kvečjemu še boljše?
 

garner

Deliverance banjo boy
19. nov 2009
547
0
16
Zahod
Mene pa zanima, kako ugotovit na prodajn polici ali so baterije za filat ali ne (btw saj se že v ceni razlika, ampak vseeno).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Na drugih pa "Not rechargable"
wink-1.gif
ksz
tule pišejo da enelopke niso ravno hitre in dobre za fleše.
Ampak jaz jih trenutno rabim za pogon otroških igrač.
Bodo OK te baterije?
Kje jih v LJ dobim ugodno?
Vzamem samo baterije in jih polnim v spodaj napisanem GP 3 polnilcu ali kupm komplet?
Trenutno imam polnilec GP power bank3 in baterije GP 1800 vse skupaj staro cca 6 let in so vsaj baterije odslužile svojemu namenu, tiste "hoferjeve" (europower?)baterije pa itak niso bile nikoli kaj prida, sedaj pa so prazne takoj ko jih vzameš iz polnilca.
bonk.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
V kratkem bodo polnilne baterije v akciji v Lidlu (3,99€ komplet štirih). Jaz sem jih nabavil za vse ure, vremenske postaje, daljince... pri hiši in nimam nobenih pripomb. Kako se obnesejo v kakšnem fotoaparatu ali kakem drugem zelo močnem porabniku sicer ne vem, so pa vsekakor odlična zamenjava za vse navadne baterije. No, v naglavni led svetilki se obnesejo precej bolje kot GP
 
22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
jaz sem nabavil enelopke z polnilcem in jih pravtako tudi polnim z njim, edini problem je če se ti mudi ker si polnilec vzame dobrih 12 ur časa, da napolni 4 AA baterije, kar pa je za nekoga že problemLPWWY
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če ti otroci hitro praznijo baterije, v tednu ali mesecu dni, lahko kupiš katerekoli s čim večjo kapaciteto. Fora eneloopk in podobnih je, da se preko celega leta same od sebe spraznijo le kakih 10%.