Zakaj GPS kaže previsoko nadmorsko višino?

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Povsod, kjer sem v dobrem "signalu" (drugje pač to nima smisla), preverim tudi nadmorsko višino. Konstantno je previsoko za kakšnih 50 metrov. Zakaj?

Sam porabljam HTC Tytn II, pa sem pomislil na to, da je pač kaj narobe. In sedajle vzamem s seboj kolega z Samsung Omnio II in greva na prosto. Glej zlomka - oba imava približno enako višino in oba napačno. Zakaj - če predvidevamo, da je signal res v redu?

Aha - še programa - BeeLineGPS in I-GO sta bila testna programa, če mogoče kaj program serje ...
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Je prava nadmorska, samo referenca je geoid WGS84, naše lokalne karte pa merijo od določene točke na molu San Carlo v Trstu. Avstroogrska press.

Plus/minus še napaka GPS meritve seveda.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No Moj Navigon je tudi kazal po jadranski Magistrali da sem kdaj pa kdaj na -15m se pravi pod morjem
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
evil.gif
v našem koncu (Gorenjska press) je bilo običajno previsoko - cca. 50 metrov.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
No, tudi jaz sem v soboto na sankanju pridobil dobrih 50m, ko sem 3 urce pil kuhančka v koči.





 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaže točno. Na Triglavu pod stolpom 2862m...



p.s. čepram menim, da je tukaj glede na gps lokacijo pobral višino (preračunal) iz topografske karte.
 

Jonatan

Zelenc'
14. jan 2010
8
0
1
Ne eno, ne drugo.

Oregoni imajo barometrični višinomer, kar pomeni, da računajo višino na podlagi zračnega tlaka. Zelo točna metoda in deluje tudi brez GPS signala.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
No Moj Navigon je tudi kazal po jadranski Magistrali da sem kdaj pa kdaj na -15m se pravi pod morjem
Tut jaz se po obali vozim pod vodo, s suhimi nogami in glavo. Nejke na isto "globino" me v izolski marini postavi Navigon. Še dobro, da mi to ni tako važno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekaj podobnega imam v fotoaparatu in na letalu kaže narobe
smile-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
Kaj pa se zgodi, ko se spremeni zračni tlak?

Tlačni višinomeri so super zadeva, ampak moraš se pač zavedati tega, da se vreme lahk tudi spremeni.

Jaz osebno ko grem v hribe pri vsaki referenčni točki (npr. koči) preverim, če je še OK in korigiram po potrebi. Če to delaš relativno redno, potem kaže "u nulo".
 

Jonatan

Zelenc'
14. jan 2010
8
0
1
Spet več možnosti:
1. Vneseš tlak (podatke dobiš na ARSO strani, na podatkih z letališč in podobno)
2. Vneseš višino na znanih točkah
3. Imaš vključeno kalibražo s pomočjo GPS signala (najmanj natančno, a mnogo bolje, kot izračun samo iz GPS signala).
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Topografske karte imajo višino zato je takšno "opravilo" nepotrebno.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Če poznaš višino referenčne točke, itaq ne rabiš višinomera, kateremu moram sam povedati na kateri višini je.
467716-post_slo.gif
bonk.gif

Praviš, da so vsi barometrični višinomeri neuporabni?
confused-1.gif