Kako sem si uredil IPTV

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Po dolgem pregledovanju razno raznih postov po raznih forumih, sem se danes ojunačil in glej, vse skupaj mi zaigralo v dveh, treh minutah.

potrebujemo:
1. t-2 optiko, z Milan stikalom (z optike na UTP);
2. usmerjevalnik (moj je linksys wrt54gl, ne sprašujte za verzije, vse je tovarniško);
3. en sam pc, za vse kar počnemo na njemu, z eno samo mrežno kartico;
4. VLC player (moj je verzije 0.9.9)


potrebujemo še:
TV playlisto "http://www.rula.net/t2/t2tv.m3u", če bomo poslušali radio, še
RA playlisto "http://www.rula.net/t2/t2radio.m3u"


vso obstoječo in delujočo infrastrukturo (kable, itd.) sem pustil pri miru,
začel sem z usmerjevalnikom (prijava, izklop filtriranja multicast-a, forward porta 5000, save in exit) - sliki linksys_1 in linksys_2

nastavil se firewall v OS-u (odprl nastavitve fw, add port, ime po želji, protokol UDP, port 5000) shranil, izhod - sliki firewall_1 in firewall_2

VLC - pazi da se naloži Activex plugin, odpremo VLC, izberemo Settings -> Preferences -> Input/Codecs, z drsnikom do konca, in v okence, kjer piše UDP port vpišemo 5000. Privzeto je 1234. Obkljukamo še Force IPv4. Nastavitve shranimo in zapremo program.
- sliki vlc_1 in vlc_2

Playlisto skopiramo v mapo c:\Program Files\VideoLan\VLC, poženemo program VLC, v menuju izberemo Playlist, Load playlist file, ga poiščemo in potrdimo odpiranje.
Čes sekundo se pokaže tv slika. Kanale izbiramo z Next ali Previous media ....

Ne sprašujte kakšne pravice imam v Visti, sem navaden uporabnik brez pravic, vse natavitve sem naredil z vsakokratnim vpisovanjem administratorskega gesla.
Vseh šest slik je v zip datoteki "iptv.zip"
 

Priponke

  • 731423-iptv.zip
    671,6 KB · Ogledi: 332
Nazadnje urejeno:

Narkotik

Pripravnik
17. sep 2007
507
0
16
Zanimivo, jaz samo kliknem na playlisto in zadeva se odpre. (brez predhodnih nastavitev) Res je pa da nimam routerja umes, ampak priklopljeno direkt na swich.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Da paketi pridejo do PC-ja
wink-1.gif
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Zanimivo, vendar je na siolu vse skupaj nekoliko bolj zakomplicirano (sta kabla za internet in tv posebej). Če povežem TV komunikator in tv port na ruter lahko gledam tv brez forwardanja portov.
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
matejdro
Pri Siol-u je res drugače, to velja samo za t-2 in samo če imaš optiko in milan-switch.Samo v tem primeru deluje tako enostavno (z eno mrežno, brez dodatnih nastavitev TCP/IP na tej mrežni), če ne bi imel usmerjevalnika in lokalnega FW, ja potem bi tudi te nastavitve (forward portov, fw-port, itd...) odpadle, ampak PRI MENI JE BIL POGOJ, da obstoječe namestitve strojne in programske opreme ne spreminjam, oz. minimalno spremenim nekaj nastavitev, ki pa ne smejo vplivati na dosedanje delovanje celotnega sistema.
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
393
23
18
Ljubljana
Je pa še nekaj zanimivo. S tem posegom sem dobil celotno ponudbo tv programov (od 1do 180) vključno z vsemi HD in Adult vsebinami!
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
A je komu uspelo SIOL TV spravit brezžično do računalnika? Router dd-wrt, OS FC10. Internet in TV morata delovati istočasno. Z dvema mrežnima kartama deluje.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
V teh časih, ko SiOL TV ne dela več časa kot dela, bi bila taka rešitev zelo dobrodošla!
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
cestitke, sedaj pa najbrz problem z daljincem ?
Mene matra kako to enostavno nardit, da bom z daljincem izbiral tv in radio, ker winlirc in vlc baje ne gresta skup ?
 

tac

Pripravnik
25. sep 2007
152
0
16
Lblana
A ta "zastonj" tv je feature al je bug, z drugimi besedami kako dolgo bo to še špilalo ?
Ker na prvo žogo je to izguba denarja za dodatne naročnine, po drugi strani pa prednost za tiste ki ne gledamo prav veliko tvja in se nam ne splača "tavelka playlista". Škoda, pred desetimi leti bi zihr redno spremljal vsaj odrasli program, zdaj se mi pa ne da več....leta, leta...
smile-1.gif
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Jaz sem včasih mel to. Zdaj nimam več siol-a. Rešeno sem pa imel tako, da sem imel PC z linuxom kot ruter s tremi mrežnimi karticami. Ena mrežna za internet, druga za TV, preko tretje pa na wireless ruter, ki je deloval kot access point. V linux-u sem imel bridgano mrežno kartico za TV in notranjo mrežno, tako da je šel multicast promet mimo iptables.

Zadeva je delala, samo je bil problem, ker mi je multicast zabival wireless promet. Na ruterju se sicer da omejiti bitrate za multicast, samo tega moj iPhone ni znal handlat, zato sem v končni fazi multicast na wireless blokiral. Delovala pa je TV na vseh računalnikih, ki so bili priklopljeni preko kabla s samo eno mrežno kartico.