Kaj za zajemanje videa?

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Imel sem nekaj v mislih za 300-400€. Potem sem videl reklamo za sony, ki spada med kamere z resolucijo 640x480, kar pa že ima moj nizkocenovni fotoaparat jaz bi pa želel malo boljšo sliko, kamere z boljšo resolucijo so pa takoj 700€.
Čeprav je prodajalec v Sonyjevi trgovini rekel, da dela kamera boljšo sliko kot fotoaparat mi na žalost tega ni mogel demonstrirat v živo (ali pa ni hotel
frown-1.gif
), ker da nima polne baterije.
Nato sem gledal tale fotoaparat Cannon , ki lahko snema v resoluciji 1280x720.

Vem , da so kamere namenjene za snemanje fotoaparati pa za slikanje vendar mi ni jasno zakaj za približno enak denar dobiš nizkoresolucijsko kamero medtem, ko po drugi strani dobiš dober fotoaparat, ki zraven še zajema video v visoki resoluciji!

Ali ima kdo izkušnje s temi zadevami v praksi in kaj predlagate? Snemalo se bo bolj občasno kakšne zanimive družinske dogodke in podobno.
Aja, zanimajo me samo zadeve na spominske kartice.
 

Freenasty

Pripravnik
10. jun 2008
140
0
16
Poglej malo za fotoaparat Panasonic FT1...na you tube imaš nekaj videov...nastavi na HD kvaliteto
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Jaz sem si kupil Samsung kamero hmx-r10 ki snema full hd in dela fotografije 9mb ( brez kakršnihkoli interpolacij in ostalih jajc ). Cena : 475 euro.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Na forumih sem našel tale komentar pa me je odvrnilo od nakupa
"Plus te kamere je samo cena.
Minusov je veliko. V slabih svetlobnih pogojih je slika snežena. Med snemanjem se sliši in celo posname reguliranje zumiranja. Ostrenje slike v slabih svetlobnih pogojih je prava katastrofa. Pa tudi v dobrih pogojih se med snemanjem slika občasno zamegli. Video zajame v mov formatu, ki ga recimo niti Pinnacle 12 ne podpira. Oziroma ga prepozna sam slike ni zvok je. Še dobro, da je priložen nek program za osnovo urejanje videa."

hmx-r10 ima pa samo 5x zoom in mi je malo premalo.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Ali ima kdo izkušnje s to kamero canon
Najnižja cena, ki sem jo našel je 340€. So jo pa v dveh spletnih tgovinah umaknili iz prodaje
confused-1.gif