Prevara na bolhi nakup Iphone 3g 16 gb - sladkor

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Zdravo!
Evo pa so me dobili na prevaro.
Na bolhi sem videl oglas da en tip pordaja 2 kom Iphone 3G 16 Gb za 350 EUR na kom.

Sem ga poklical in se zmenil za dostavo, nakar danes dobim 1 kg sladkorja v paketu namesto telefona
cheer.gif
.
Kasneje sem celo ugotovil da zadeve ni prinesel poštar ampak kar tako en (verjetno on sam).
Na telefon ni več dosegljiov, naslov na paketu pa je tudi izmišljen!
Je še kdo včeraj kupoval iphone na bolhi in ima danes dosti cukra za kavo?

K sreči imamo na šihtu varnostne kamere in imamo VSE posneto osebo ki je zadevo prinesla, kako zgleda, kako se je prispel ipd.
Je kdo imel podobne izkušnje in prijavil policiji? Kako se je izteklo,...

Lp
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Kaj plačilo po povzetju pa nisi prej odprl
uf-1.gif
vsaka šola nekaj stane, jaz sem tako enkrat dobil polomljeno robo sedaj pa vedno prej odprem pa naj poštar še tolk teži.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
To zdaj ni pametna poteza da tu gor pišeš, ker se bo umaknil z anekaj časa.

Išči ga po bolhi dalje, se bo že pojavil. Taki slej ko prej postanejo požrešni in to delajo masivno.
Tablice od avta maš?

Sicer pa na policijo, pa se naj oni z bolho ukvarjajo, da dobijo IPje ker tebi jih nebodo dali,...

Sicer sožalje, ampak; kaj si mislil da iphone tehta eno kilo z škatlo al kaj?
confused-1.gif
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
sem ga vprašal, pa je rekel da je prepovedano odpirati paket, odprl sem ga nekaj min kasneje v pisarni
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Kaj plačilo po povzetju pa nisi prej odprl
uf-1.gif
vsaka šola nekaj stane, jaz sem tako enkrat dobil polomljeno robo sedaj pa vedno prej odprem pa naj poštar še tolk teži.

Isto! Rečem mu, da ga hočem za pričo ko odpiram paket in on je dolžen tam stat pa gledat...
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Na kak način si mu pa dal denar? Če si dal po povzetju, imaš gotovo nekje naslov kamor si poslal denar. Ali pa ga ima vsaj pošta.

lp
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
no to me zanima če se preko ipjev da kaj najt. Preko gsma se ga da tudi locirat (030 - simobil)? ker sva včeraj kontaktirala preko smsov in popoldan še klic in zvečer še en sms.

Podrobnosti kar se vidi na posnetkih ne bom objavljal

Zanima me samo če so šanse da ga dobijo preko IP ali tel št.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Odyssey pravi:
no to me zanima če se preko ipjev da kaj najt. Preko gsma se ga da tudi locirat (030 - simobil)? ker sva včeraj kontaktirala preko smsov in popoldan še klic in zvečer še en sms.

Podrobnosti kar se vidi na posnetkih ne bom objavljal

Zanima me samo če so šanse da ga dobijo preko IP ali tel št.

Dobli ga že bodo, odvisno kako spretne policiste maš v lokalnem revirju...

Sicer pa zakaj nebi objavil fotk - lopova?
confused-1.gif
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
hja paketa nisem mogel odrret takoj (nisem mel noža v roki) do tačas ko sme pa priletel nazaj do vratarja pa je oni že popiphal, še dobro da imamo kamere vse okoli stavbe
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Fotke storilca mislim da ni pametno da bi objavljal, moram pa še zaprosit po uradni poti za posnetek (taka je pač politika dela v našem podjetju)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kako si plačal telefon? njemu v roke. če si dal denar njemu v roke potem si imel zelo lepo priložnost najprej telefon sprobat. najlepša varianta je, da z kupcem sprobaš telefon, daš noter svoj sim, nato mu daš denar in je stvar rešena. 350 evrov si dal, in ker nisi imel noža pri sebi si odprl kasneje... sory, tole se mi zdi butasto, sedaj pa sprašuješ o nekih IP-jih, policiji, da imaš vse posneto. tip je bil pri tebi vendar, telefon ti je izročil v roke, halo!!!!!!!
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kupim ti ga plus garantiram da bos prodal vseh 5 za vec kot si dal zanje. Deal?
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Take stvari gredo ponavadi preko prepaid paketov. 030 je Simobilov Mmobil (merkator mobile). Tip je po vsej vrjetnosti uporabil kartico, ko te je `nategnu`, pa je kartico stran vrgu.Edina vrjanta je it na policijo in dat prijavo.


p.s. Tuki bi bila idaelna una slikca za ebay in škatlo od PS2, notri pa gameboy. Nej en to nalima, prosm. Ti bo takoj vse jasno
grin1.gif


Drugače pa, na napakah se učimo. Upam, da dobiš povrnjenih tistih 350€
roza.gif
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.