Avtoslalomi in spretnostne vožnje 2009

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Se kaj obeta? Šempeter, Ljubečna, Gornja Radgona, Maribor, Murska Sobota...? Še kdo nov?

Mene zanima koliko bi vas prišlo če spet organiziramo takšno spretnostno vožnjo, kot je bila lani na Ravnah na Koroškem? Torej zelo zaprta proga, kjer avtomobili in njihova moč niso pomembni ampak spretnost voznikov? Tokrat z malo več spremljevalnimi dejavnostmi. Toda po lanskem odzivu se sprašujem koliko sploh ima smisel karkoli organizirat.
 

NR87

Zelenc'
3. mar 2008
13
0
1
celje
Ivarčko je blo tak kot se šika.... Ravne mislim da so bile prespecifične... nam sicer pisane na kožo(avtu), meni pa toliko manj ker mi taka proga ni zanimiva ker se mi ne zdi poštena do vseh tekmovalcev. Gornja Radgona je bil zelo všečen slalom z lepim spremljevalnim programom, ki se ga bom z veseljem s5 udeležil kar za ravne ne morem reč, u glavnem ravne ne bi več vozil v takšni postavitvi. Kaj več pa glede tega ne morem reč... To je moje mnenje


Lp, Nejc
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Kako to misliš, da ni poštena do vseh tekmovalcev? Ker z velikim avtom težko voziš?

Ravne so specifika zaradi lokacije. Na tistem parkingu hitrejše in bolj odprte proge ne smemo postavit. Že tako so bile kritike, da se preveč dirka za spretnostno vožnjo...

Kako pa kaj Ljubečna; lani je izpadla?
 

NR87

Zelenc'
3. mar 2008
13
0
1
celje
Ja tako nekak... vsaj koliko toliko je primerno da je proga enakovredna za vse... Glede na to da se vedno vec velikih avtov udeležuje slalomov.. Vsaj tako je moje mnenje no.... Ivarčko je blo super proga, super organizacija, vse tako kot je treba... Upam da še kdaj. V primeru, da se bomo kej dogovoril, da bi kakšno "prvenstvo" izvedl bo ljubečna skoraj zihr tudi zraven, vsaj tak nekak se mi zdi no, kolkr sma se z očetom menla...


Lp,Nejc
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik NR87 pravi:
Ja tako nekak... vsaj koliko toliko je primerno da je proga enakovredna za vse... Glede na to da se vedno vec velikih avtov udeležuje slalomov.. Vsaj tako je moje mnenje no.... Ivarčko je blo super proga, super organizacija, vse tako kot je treba... Upam da še kdaj. V primeru, da se bomo kej dogovoril, da bi kakšno "prvenstvo" izvedl bo ljubečna skoraj zihr tudi zraven, vsaj tak nekak se mi zdi no, kolkr sma se z očetom menla...


Lp,Nejc
Ivarčko letos vsekakor bo, če bo le še kdo drug organiziral kak slalom! Če bi pa to bila edina tekma v sezoni, bomo pa krepko razmislili kako in kaj.

Kar se pa prvenstva tiče, pa mislim, da vidva še kako dobro vesta, da če hočemo naredit prvenstvo, bo moralo bit pod okriljem AŠ2005. To pa potem pomeni, da Ivarčkega ne bo. Vsaj jaz ga ne bom organiziral (dobro veš zakaj).

Bistvo vsega naj bo predvsem druženje in možnost, da VSAK preizkusi tudi sebe in avto. Dostopno dirkanje. Lani me je na Ivarčkem močno presenetilo, par lokalnih "street racerjev", ki smo jih nekako le prepričali, da so se prijavili (prvič na kaj podobnega!) in so, vsaj nekateri, peljali presenetljivo dobro!
 

NR87

Zelenc'
3. mar 2008
13
0
1
celje
Kar se tiče Ljubečne je ista težava.... Vsi vemo, da je vse ali pa večina stvari povezanih z aš-em. Ne vem kako planirajo letos kaj, lani mislim da je tista varijanta logatca se bolj slabo obnesla, glede na to, da potem dirke ni bilo. Res je ,da pod takimi pogoji mi dirke ne bomo organiziral, me pa bolj zanima če se odločimo in nekako dogovorimo z aš-em kdo je še sploh pripravljen organizirat dirko... Amd šempeter? srt murska sobota? še kdo ? lepo bi bilo, da če bi bilo tako, da bi bilo vsaj nekje 5 dirk, da ima smisel se spuščati v to.... Najprej bi blo lepo, če bi zvedeli kdo bi sploh bil pripravljen potem pa naprej. Res pa da bi pogovori moral sreč čimprej, da se ne ponovijo zadnji dve "sezoni", ker to kar je blo zadnji dve leti ni bilo podobno ničemur. Največja težava pa je verjetno sklenit kompromis z aš-em...

Lp,Nejc
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik NR87 pravi:
Največja težava pa je verjetno sklenit kompromis z aš-em...
Jaz se še vedno sprašujem zakaj se sploh ukvarjat z njimi
confused-1.gif
 

kovcek

Pripravnik
21. avg 2007
72
0
6
MS
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik NR87 pravi:
Največja težava pa je verjetno sklenit kompromis z aš-em...
Jaz se še vedno sprašujem zakaj se sploh ukvarjat z njimi
confused-1.gif

Zato ker se lahko zgodi, da ti ravno aš v zadnjem trenutku prepreči izvedbo spretnostne vožnje, ali pa ti na vrat nakoplje kako tožbo
uf-1.gif


Zopet po drugi strani, pa imam info z naše UE od gospoda, ki podeljuje dovoljenja za organizacijo prireditev in ta pravi, da za izvedbo navadne "dirke" (brez da bi bila kaka, ki bi štela za kako prvenstvo ali kaj podobonega) ne rabiš nobenega soglasja od kake zveze
confused-1.gif
 

NR87

Zelenc'
3. mar 2008
13
0
1
celje
tocno to kar je reko kovcek... aš je vendarle mislim da tolk vlka organizacija da z lahkoto lahko povzroca tezave (nepotrebne sicer)... neuradno prvenstvo je se vedno izvedljivo... vprasanje le kdo bi bil organizator... ?

Lp,Nejc
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik kovcek pravi:
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik NR87 pravi:
Največja težava pa je verjetno sklenit kompromis z aš-em...
Jaz se še vedno sprašujem zakaj se sploh ukvarjat z njimi
confused-1.gif

Zato ker se lahko zgodi, da ti ravno aš v zadnjem trenutku prepreči izvedbo spretnostne vožnje, ali pa ti na vrat nakoplje kako tožbo
uf-1.gif
Na podlagi česa? Prosim naj mi nekdo pokaže kje piše, da sploh imajo kaj zraven!

Citat:
Uporabnik kovcek pravi:
Zopet po drugi strani, pa imam info z naše UE od gospoda, ki podeljuje dovoljenja za organizacijo prireditev in ta pravi, da za izvedbo navadne "dirke" (brez da bi bila kaka, ki bi štela za kako prvenstvo ali kaj podobonega) ne rabiš nobenega soglasja od kake zveze
confused-1.gif
Mi smo lani organizirali eno spretnostno in en avtoslalom. AŠ nismo nikoli povabili zraven, ker dirka ne šteje za nobeno prvenstvo in ne vidim razloga zakaj bi jih sploh vpletali!

Nejc, najprej je potrebno sploh organizirat 4-5 tekem, potem se šele lahko pogovarjamo o kakem neuradnem prvenstvu... Lahko pa nimamo nobenega prvenstva, le na ramsak.si vodimo seštevek točk posameznikov in najboljši na koncu sezone dobijo kakšne nagrade.
 
Nazadnje urejeno:

NR87

Zelenc'
3. mar 2008
13
0
1
celje
samo ce ni interesa za 4-5 dirk... lahko tako kot smo se pogovarjal odstejemo ivarcko in ljubecna... ostane pa se kateri organizator? v tem je po moje najvecja tezava... da organizatorjev ni...


Lp,Nejc
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Jaz bom prišel vozit avtoslalom (pa še 2 kolega sigurno), za spretnostno vožnjo bi pa morali zelo razmisliti če bi prišli gledat.

Kaj pa raceland s kegli? (tko ene tremi, da se nebi preveč po travi vozilo in to je to.
smile-1.gif
).
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Malo me je začelo zanimat, da bi 1x malo pošofiral po poliginu. A so kakšne omejitve za avto, voznik, karkoli? Oz. dobrodošel kaki link, kjer bi si lahko informiral glede tega. Hvala vsem za info
wink-1.gif
 

NR87

Zelenc'
3. mar 2008
13
0
1
celje
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Jaz bom prišel vozit avtoslalom (pa še 2 kolega sigurno), za spretnostno vožnjo bi pa morali zelo razmisliti če bi prišli gledat.

Kaj pa raceland s kegli? (tko ene tremi, da se nebi preveč po travi vozilo in to je to.
smile-1.gif
).
to je tisto kar sem js pravil da je problem ravn.... Ivarčko je blo dobro... Glede Racelanda pa... Organizator je zaželen... tko da kr na delo
cheer.gif


Drugače pa vozi lahko vsak.... Splošni pravilnik
Tehnični pravilnik
Tak da tule bol kot ne vse piše kar se tiče voznikov in vozil... Načelom zadnji dve leti so bile edino poljubne pnevmatike (se pravi slick gume dovoljene) in pa da mora biti avto registriran ceprav je to stvar dogovora če "sezona" bo.


Lp,Nejc
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik NR87 pravi:
Citat:
Uporabnik irCAR81 pravi:
Jaz bom prišel vozit avtoslalom (pa še 2 kolega sigurno), za spretnostno vožnjo bi pa morali zelo razmisliti če bi prišli gledat.

Kaj pa raceland s kegli? (tko ene tremi, da se nebi preveč po travi vozilo in to je to.
smile-1.gif
).
to je tisto kar sem js pravil da je problem ravn.... Ivarčko je blo dobro... Glede Racelanda pa... Organizator je zaželen... tko da kr na delo
cheer.gif


Drugače pa vozi lahko vsak.... Splošni pravilnik
Tehnični pravilnik
Tak da tule bol kot ne vse piše kar se tiče voznikov in vozil... Načelom zadnji dve leti so bile edino poljubne pnevmatike (se pravi slick gume dovoljene) in pa da mora biti avto registriran ceprav je to stvar dogovora če "sezona" bo.


Lp,Nejc

Raceland bi bil primeren, a dvomim, da bo brez bogatega sponzorja šel skozi, saj imajo tam že izven sezone zelo optimistične cene ($$$$).

Sigurno bi bila ceneje Ljubečna, pogledati pa bi bilo treba še za ostalimi kartodromi - Hajdoše so primerne, tudi v Štorah smo nekoč vozili avtoslalom. Če pogledaš imamo naštete že 4 primerne lokacije, pa še sploh nismo prečkali Trojan.
wink-1.gif


LP,

Milan
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
p.s. Jaz sem se pravkar nekaj pozanimal za Hajdoše, pa pravijo, da bi se za kakšno nedeljo v prvi polovici leta brez težav dalo dogovoriti.

LP,

Milan
 

schkorc

Zelenc'
28. feb 2008
24
0
1
Zdravo

Mi bomo načeloma prišli vozit vse dirke, če bodo (ne glede na izvedbo). Razen, če se nam bo slučajno pokegljalo tako kot lani z Gornjo Radgono, ko enostavno nihče ni imel avta
bonk.gif
...

Ravne sploh niso bile tako slabe. Pravzaprav takšne akcije, karambolov,... ne vidiš pogosto :D. Se je pa treba udeležit bolj s "turističnim" namenom, ker zdivjaš se težko (razen z AXom mogoče
smile-1.gif
).

....

Za Raceland smo se tudi mi že pogovarjali pred dvema letoma, ampak zaradi najemnine ne pridemo skozi. Tam bi blo treba lastnika prepričati, da bi on sam za sebe organiziral dirko, pa mu mogoče kdo pomaga samo pri izvedbi tekmovalnega dela. Ampak glede na to, da je tam kar nekaj trackdayev oz. ostalih dogajanj, mu verjetno ni v interesu organizirat kakršnekoli prireditve, ker je prostor praviloma ves čas v uporabi.
Mogoče bi se lahko pa Urški pa Žigatu (al kaj sta že) predlagalo, da nardita "Avtosteron challenge", glede na to, da so kao "kupili" dirkališče zase
grin1.gif
.

....

A s tistim poligonom v Murski Soboti je čisto dokončno zaključena zgodba? Mislim, da nisem edini, ki zelo pogreša tisti poligon...
V začetku leta sem govoril z nekom iz Špan.ka (če prav razumem imajo oni zdaj celoten poligon v upravljanju), pa so načeloma še zainteresirani, ampak ne v takšni smeri kot je bilo do sedaj, češ da je bilo brezglavo divjanje, ki ni bilo ničemur podobno. Ne vem kakšno je bilo dogajanje izven slalomov, ampak same dirke mislim, da so bile čisto kulturne... Je pa res, da mi zgodba ni poznana.

...

Za konec

Že nekaj časa potekajo dogovori za izvedbo dirke tudi v AMD Šempetru. Sicer je še vse v zraku, ampak upamo na najboljše. Nova proga je že zrisana (dokončna postavitev pa se planira v kratkem). Trenutne težave predstavlja menjava vodstva na lokaciji kjer bi bila dirka, ker se je potrebno (ponovno) dokončno dogovoriti za izvedbo. Druga težava je kot vedno finančne narave, ker je najem prostora.... hmmm .... precej drag.

Če bo uspelo, si razne dopuste za prvi vikend v juliju prestavite, ker bo verjetno najhitrejša "slalom" dirka, ki je ne gre zamuditi. Pa kakšna zavarovanja si uredite
grims-1.gif
.
Resno upam, da ne bo ostalo pri besedah, če pa že, pa ne bo zaradi nas
evil.gif
.

LP, Primož
 

kovcek

Pripravnik
21. avg 2007
72
0
6
MS
Citat:
Uporabnik schkorc pravi:

A s tistim poligonom v Murski Soboti je čisto dokončno zaključena zgodba? Mislim, da nisem edini, ki zelo pogreša tisti poligon...
V začetku leta sem govoril z nekom iz Špan.ka (če prav razumem imajo oni zdaj celoten poligon v upravljanju), pa so načeloma še zainteresirani, ampak ne v takšni smeri kot je bilo do sedaj, češ da je bilo brezglavo divjanje, ki ni bilo ničemur podobno. Ne vem kakšno je bilo dogajanje izven slalomov, ampak same dirke mislim, da so bile čisto kulturne... Je pa res, da mi zgodba ni poznana.

.

sprasujem se.gif


Je pozabil omeniti, da nas je dobesedno vrgel na cesto...o tem, kaj pa on misli pod pojmom brezglavo divjanje pa nebi...dejstvo je, da doker smo se mi tam zbirali, je bilo vsako nedeljo tam polno ljudi, kateri so mu tam v kafiču pustili kar lepo vsoto denarja...potem pa nam kar na lepem pove, da se naj spokamo od tam, pa da bo vožnja po poligonu možna samo še med tednom kako urico popoldan, češ da bo poligon tako razprodan...kakšno pa je dejansko stanje zasedenosti poligona, pa se lahko pride prepričat vsak sam...dejstvo je, da mi niti slučajno več ne gremo organizirat bilo česa na ta poligon!
 

NR87

Zelenc'
3. mar 2008
13
0
1
celje
Najprej... Velika škoda za Mursko Soboto... To je bil moj prvi slalom v "karieri" in tudi najljubši tako, da res škoda... Raceland... Če sklepam po vsoti potrebni za najem za trackday je izvedba slaloma praktično neizvedljivo razen če je kak organizator pripravljen sam krit stroške ( pečečnika bi rabl za tja
smile-1.gif
meni ni več do zadnjih dveh "sezon". Samo eno vprašanje še... A Logatec je zamrl?


Lp, Nejc
 

kovcek

Pripravnik
21. avg 2007
72
0
6
MS
Ni nobene škode, imamo nov velik parkirni prostor, kjer lahko brez problema organiziramo avtoslalom
wink-1.gif