računalnik postal zelo počasen

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kot prvo, pogledat, če kaj žere CPU.
Če ja, ga odstranit. (ali raziskat...)

Naenkrat počasnejši ne postane kar tako. Si kaj instaliral preden je počasen postal ?

Pa disk preverit, kot so že omenili. Če je padel v PIO način (MS to obožuje), ti bo kuril disk in CPU istočasno : neznosno počasen PC.

Glede CCleaner : ima kar en kup opcij. Kaj se priporoča ?
 
Nazadnje urejeno:

SpaceMonkey

Pripravnik
11. avg 2007
761
3
18
Pri registry imam jaz vse obkljukano, pri cleanerju pa večino. Pač odvisno kako si čustveno navezan na nesnago na disku. Edino tam pri browserjih is mal poglej, če nočeš da ti kukije, history in podoben šit briše.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Meni je tudi prenosnik delal počasi, se pregreval in včasih kar sam od sebe ugasnil. Ventilator je delal s polno močjo, tudi če nisem nič delal, nič odprto.

Pa sem vzel kompresor, odmontiral tikpovnico dol (HP prenosnik), spihal - notri je bil ogromno prahu, ampak res ogromno! - in potem je prenosnik delal normalno. Ne bi verjel, da lahko prah naredi tako štalo, dokler ga nisem spihal.

Torej, jaz bi na tvojem mestu najprej spihal, pa se potem ukvarjal z raznimi programčki - ker če ti kar naenkrat dela počasi in če nisi delal nekih velikih software posegov, potem se je lahko kakšen prahek ujel na kakšen senzor in ti pač bremza mašino.
 

pelinkovec

Pripravnik
1. mar 2009
38
0
6
Kolikor se spomnim, nisem nekih programov na novo inštaliral, saj počasen je že nekaj časa....Sem mislil, da je vzrok zabasan disk, pa sem sedaj kar nekaj zadev zbrisal in....ni nič boljše
rolleyes-1.gif


Bom še spihat probal...