Rover in voda

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
to poskusi....ko zaslišiš pretakanje obrni gumb zagretje do konca v eno in drugo smer...pa poslušaj če bo kaj spremembe v glasovih...če bo, potem jenekaj v zvezi s pečko(oz. zrakom v njej...zdaj kako je prišel zrak noter je pa druga reč..lahko kaj puša (pečka) ali je ensotavno prišlo tisto malo zraka noter da se sliši po ceveh.

V kolikor je ročna klima tukaj nima veze in je ne rabiš niti vklapljat.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
vse skup je digitalno za vsak del avta posebej, tak da imam samo gumbe za prestavljat. Če bi kje pečka spuščala bi bila na tleh kaka lužica al ne, ker imam v garaži ploščice in ni nič na njih?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
pečka lahko malo spušča (cedi) pa bo že na njej izhlapelo - sam pečka je pav kabini (preko nje piha ventilator da se nanej ogreje zrak).

Lahko ap je zgolj notri ujet zrak ki ne mroe ven oz. se cel istem odzrači še na kakem mestu za katerega ti ne veš (z motornega dela).

Ker jaz vem da se mi je pretakalo pri Uno-tu...sicer puščalo ninič, slišati pa je bilo.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Citat:
Uporabnik barracuda pravi:
Poglej če maš kako plastenko pod zicom :D

nimam!
evil.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
evo avto je prišo včeraj zvečer iz lj in sem ga sedaj malo pogledal. Olje čisto toliko kot ga je bilo ob odhodu vode pa je malenskost manj ampak res samo malenkost, tok da se opazi. Bom pa seedaj malo bolj pozoren na vse skup kak mesec.
 

barracuda

Pripravnik
21. nov 2008
88
0
6
Pol če ti vode zmankuje, a je doma v garaži nimaš pomeni da ti začne teči ko se avto segreje pa še to zelo po malo. Če pogledaš sam hladilnik, ki so včasih problematični že lahko najdeš odgovor.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
da malo oživim spet temo! Bil malo mir sedaj spet! 250 km cca 1,5 dcl vode vlil notri! Olje čisto nič zmešano. Edino kar sem opazil je to da je voda malo mastna od česa od antifriza al od olja mogoče bi rekel da bi se našla kaka črna kapljica v posodi kjer je voda? Olja ne dolivam skoraj nič!
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
nima nobeden kake ideje poraba vode pa je konstantna, ker jo merim!
confused-1.gif
Olje čisto, tam vode ni!
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Preveri zamašek ekspanzijske posode.

sem ga zamenjal z mojim iz BMW - ja, ki vem da funkcionira ista pesmica. Ampak res konstantna poraba na vožnji iz SG - LJ pa malo po lj in dolinem 1,5 dcl!
Je pa res da ga ne spustim na minimum, sam vode po tistem ko sem menjal tesnilo ni nikoli manjkalo, od tega je pa nazaj dobre 4 leta!
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Torej voda ti zgineva, do emulzije še ni prišlo, motor deluje normalno, nič ne "torkira", motor in ohišje vodne pumpe suho?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
motor je suh za vodno pumpo, ki jo še nekak sumim, pa bom avto v ponedeljek al pa torek postavil na en kanal in dobot pogledal, spodnji pokrov je suh in čist! Teoretično če bi spuščal kje pri šečki, bi se to kje videlo? Kako je če imam nap. ventilacijo ugasnjeno gre voda vseeno skozi pečko? Kak bi se dalo to pečko najlažje pogledat, a se to sploh da? Pogledat moram še, ko bo avto na kanalu če mogoče kje na kekem izhodu iz motorja kaj pušča!
confused-1.gif

Nobenega pudinga olja skoz isto, ker ga skoraj ne konzumira! Avto ima 150.000 km tesnila in vse ostalo sem menjal pri cca 80.000 km ko se je naredil puding!
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Pojdi do avta in odpri ekspanzijsko. Na spodnjem delu pokrovčka je številka; 100 ali 140. Poglej in poročaj.
p.s prej si napisal, da si probal s pokrovčkom iz BMWja. Je ta bencinar ali dizel?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Pojdi do avta in odpri ekspanzijsko. Na spodnjem delu pokrovčka je številka; 100 ali 140. Poglej in poročaj.
p.s prej si napisal, da si probal s pokrovčkom iz BMWja. Je ta bencinar ali dizel?

te številke ti ne morem sporočiti prej kot jutri, ker sem na terenu z bmw jem, ki pa je bencinar. Zakaj bi bila ta številka pomembna? Lah ti pa napišem katera je bila gor ker jo imam na bmw ju sedaj jaz. Napišem za 5 minut, med tem časom pa mi lahko ti poveš zakaj je ta številka pomembna?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
200? Za BMWje ne trdim 100 %, vendar Roverjevi pokrovčki imajo bencinarji 100, dizli(ki so BMWjovi)pa 140. To je številka, ki pomeni oznako pritiska v psijih. 100 je približno 1 bar, 140 približno 1.4 bara, in glede na to, da je 1.8 k serija becinar moraš imeti pokrovček s številko 100
smile-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
200? Za BMWje ne trdim 100 %, vendar Roverjevi pokrovčki imajo bencinarji 100, dizli(ki so BMWjovi)pa 140. To je številka, ki pomeni oznako pritiska v psijih. 100 je približno 1 bar, 140 približno 1.4 bara, in glede na to, da je 1.8 k serija becinar moraš imeti pokrovček s številko 100
smile-1.gif

sam s tem pokrovčkom sem se vozil 4 leta in ni bilo nobenih težav?
confused-1.gif
v 4 letih od menjave sem mogoče dolil deci vode to je pa vse! Zdaj pa težave!
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
popravek....16 psi je cca 1 bar.
Pokrovčki tudi zatajijo, če ne držijo pravilnega pritiska to vpliva na samo hlajenje. Lahko, da ti voda vre v ekspanziji in tu zgubljaš tekočino.