uporabnik:
geslo:

Z vročega asfalta >> Splošno
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Skok na neprebrano sporočilo Strani v tej temi: 1 2 3 4 (prikaz vseh)
DizzyReed
Shmoo

Registriran od: 05.08.2007
Sporočil: 6189

Predstavi.Se:
Kazen za parkiranje na domačem dvorišču
      #496811 - 08.11.2008 11:10

zjutraj me je na steklu voznikovih vrat pričakalo zanimivo obvestilo:

OBVESTILO POLICIJE

okej, si mislim, wtf, a zdaj že celo sledijo do doma in ti napocajo obvestilo na okno, če te ne ustavijo!? odprem paklc, notri pa obvestilo o napačnem parkiranju!!

doma, na parkirišču pred blokom!!

skratka, da objasnim:

pred našim blokom oz. v našem blokovskem naselju je vedno kriza s parkiranjem - vse polno do zadnjega kotička, dobesedno. čez vikend se stvar vsaj nekoliko umiri, ampak ... skratka, parkiramo tudi tako, da je v parkirišču ob normalno parkiranih po sredini še vrsta kakšnih 4, morda 5-ih avtov, ki so parkirani po sredini. ostali avti lahko vseeno pridejo ven, sicer z malce matranja, ampak pridejo.

danes pridem domov s službe okoli 1h ponoči in sem komaj čakal, da pridem do postelje in padem v njo. parkiram, vidim, da je levo od mene parkiran enoprostorec, pa si rečem - bom dal raje avto kakšnih 20 cm bolj desno, da bo lažje prišel ven, če bo šel prej kot jaz. parkiram in grem.

zjutraj stopim iz bloka, za mano zelen Clio, ki ima dvignjene brisalce. res ga je parkiral bolj po domače, še sam sem se na koncu precej namatral, da sem prišel mimo.

skratka, pridem do avta, pa zgoraj omenjeno presenečenje. obrazložitev - zaparkiranje že parkiranega avtomobila in 80 € kazni!! pred mano avto in ta Clio za mano pa nič (le Clio je imel brisalce dvignjene).

a zdej bom mogu še pred blokom ahtat, da bom ja po pravilih parkiral, čeprav se itak ne da?

a se da kej kontra narediti? aja, pa imam KR tablice ... pa čeprav sem v LJ.

p.s.: prejšnji teden, ko sem zaparkiral smetnjake in so imeli smetarji po moje nemalo dela, sem dobil pa samo prijazno obvestilo Snage, da razumejo parkirno stisko, pa vseeno, da na našem koncu ob torkih odvažajo smeti, naj takrat pustimo smetnjake odparkirane, da pa v prihodnje bodo primorani klicati pajka.

--------------------

My Facebook (photo)Page

Photography is not just catching immemorable moments, the magic of light and colours ... it is a way of life!

Dodatne možnosti: Natisni sporočilo   Dodaj v opomnik    
Citroen DS5 je eden izmed peščice aktualnih avtomobilov, ki bi ga človek lahko pregledoval ure in ure ter bil pri tem vsakič znova presenečen nad oblikovno dodelanostjo in prefinjenim slogom. Testni hibridni model je navduševal tudi turiste v Parizu, saj se je mimo znamenitosti neslišno pripeljal ob pomoči elektromotorja. A ob vsej privlačnosti in tehnologijah DS5 hybrid4 še vseeno ni avto, ki bi ga kupovali racionalno. Je preveč poseben, preveč slogovno izstopajoč, da bi ga sploh primerjali z vozili drugih pr...
Grikos
stalni dopisovalec

Registriran od: 21.07.2007
Sporočil: 377

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: DizzyReed]
      #496815 - 08.11.2008 11:15

Dobri sosed ti je pač poklical policaje, ker si ga zaparkiral. Policaj sam od sebe nikakor ne bi prišel pred blok pisat kazni.
Jaz bi se na tvojem mestu pozanimal kdo je bil in potem....

DizzyReed
Shmoo

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: Grikos]
      #496819 - 08.11.2008 11:18

mam plan za danes zvečer - spet ga bom zaparkiral, tokrat pa bom pustil notri prijazno obvestilce:

Če sem te zaparkiral, prosim pokliči na tel. št. 0X0 XCV VCX.

Pa bomo videli, who's the real kekec. če pa mene ne bi bilo, bi bil pa Clio tam ... pa dalo bi se skobacati mimo. vsi se lahko.

za to dejansko pride policija tudi napisat kazen, če jo pokličeš?

--------------------

My Facebook (photo)Page

Photography is not just catching immemorable moments, the magic of light and colours ... it is a way of life!

lost1
mnz
**

Registriran od: 19.07.2007
Sporočil: 7095
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: Grikos]
      #496820 - 08.11.2008 11:18

To delajo vecinoma starejsi ki dejansko nimajo kej za pocet in jamrajo da kako ljudje parkirajo, da on vn nemore...v koncni fazi pa sploh izpita in avta nima več.

Jeb...ga

--------------------
Če slučajno berete moje poste in jih jemljete resno, vam toplo svetujem obisk vašega zdravnika,kateri vam bo dal napotnico za obisk psihologa.

Lep pozdrav še naprej.

ChickenBoy
novinar

Registriran od: 27.08.2007
Sporočil: 1918
      #496866 - 08.11.2008 11:55

DizzyReed dej dobro poglej če se podatki na kazni ujemajo s tvojimi podatki od avta - registrska. Da ti ni slučajno kr eden to napopal gor in boš sedaj naivno plačal. Sicer se pa pozanimej če imajo policaji sploh pristojnosti pisat kazni pred blokom, ker če bi jih imeli redarji, potem bi lahko mastno kasirali.

DizzyReed
Shmoo

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: ChickenBoy]
      #496870 - 08.11.2008 12:07

se ujemajo ja ... tudi podpis je, kolikor sem uspel razbrati, celo policistke. ne vem, če gre ravno za stardeca, ker gre za Forda, mislim, da enoprostorca, ne vem točno kater je, in lahko, da je od kakšne familije, čeprav je po večini v teh blokih populacija 50+.

skratka, točno to me zanima - ali ima policija pristojnost na parkirišču pred blokom pisat kazen?

potem lahko jaz se zmislim, ugotovim če tip kadi in ga prijavim, ker kadi v zaprtih prostorih (kar po zakonu ni dovoljeno, mar ne?).

--------------------

My Facebook (photo)Page

lost1
mnz
**

Sporočil: 7095
      #496879 - 08.11.2008 12:12

Citat:

Uporabnik DizzyReed pravi:

potem lahko jaz se zmislim, ugotovim če tip kadi in ga prijavim, ker kadi v zaprtih prostorih (kar po zakonu ni dovoljeno, mar ne?).

ja, samo ga morajo dobit tko k tebe nepravilno parkiranega...

--------------------
Če slučajno berete moje poste in jih jemljete resno, vam toplo svetujem obisk vašega zdravnika,kateri vam bo dal napotnico za obisk psihologa.

Lep pozdrav še naprej.

DizzyReed
Shmoo

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: lost1]
      #496907 - 08.11.2008 12:55

aja, v mislih sem imel doma ... ampak to ni pomembno ...

bolj me zanima to - lahko dobiš kazen na faking parkirišču pred blokom!?

--------------------

My Facebook (photo)Page

Popravil(-a) DizzyReed (08.11.2008 12:55)

tomi
založnik
**

Registriran od: 01.09.2007
Sporočil: 6653

Predstavi.Se:
      #496911 - 08.11.2008 12:58

zakaj pa ne, sej je javna površina

--------------------
www.shave-lab.si brij se do 70 % ceneje!
s kodo "alter" 15 % popusta za vse uporabnike

brgo
založnik
**

Registriran od: 14.08.2007
Sporočil: 5783

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: tomi]
      #496927 - 08.11.2008 13:26

Ni nujno. Vsaj pri novejših blokih so parkirne površine v lasti lastnikov stanovanj. Tudi pri starejših blokih je lastnik ponavadi znan (upravnik ali kdorkoli že). To je daleč od javne površine.

Schumi
trač pisalec
**

Registriran od: 02.08.2007
Sporočil: 3693
      #496947 - 08.11.2008 13:56

Jaz pa ne razumem ljudi, ki puscajo avte vsepovprek. Zelo redkokdaj se zgodi, da avto pustim nekje kjer se ne parkira. Da bi ga pustil nekje na sredi enako. Se mi zdi, da bi en bager s slalomom dal lekcijo vsem brezbriznezem.

Dr_Strangelove
trač pisalec
*

Registriran od: 01.11.2007
Sporočil: 2604

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: Schumi]
      #496953 - 08.11.2008 14:05

Javna površina ne pomeni, da je v javnem lastništvu, oz. da ni privatna. Le malce za razmislek.

--------------------
Mein Führer! I can walk!

AndrejD
trač pisalec

Registriran od: 20.07.2007
Sporočil: 4479
      #496991 - 08.11.2008 15:09

Citat:

za to dejansko pride policija tudi napisat kazen, če jo pokličeš?

Pridejo ja, sem jih sam že klical zaradi podobnih zadev. Samo da je pri nas zaparkiral avte, požarno in reševalno pot. Peš pot. Kršil vsaj 1prometni znak .
Me je presenetilo česa so ljudje vse zmožni da jim ni treba 5m več it do gostilne.
Avto je bil pa MB S320 AMG.

--------------------
Če bi za vsak moj verz, ki se je poslal preko sms-ov dobil cent. Bi bil danes že milijonar.

"Vse konje v avtu, lahko ubije osel za volanom"

sonick
Polo 6n2 frajer
**

Registriran od: 22.09.2007
Sporočil: 3092

Predstavi.Se:
      #497008 - 08.11.2008 15:24

Al pa ti je sosed policaj oz redar....pa mimogrede ko gre v službo, napopa kak listek, da se ogreje....

--------------------
Ni nam lahko!!! Je pa nam fajn... Itak!

Jado
SCANIA, na uro ziher 140
**

Registriran od: 21.05.2008
Sporočil: 11708
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: sonick]
      #497018 - 08.11.2008 15:38

Folk pa divja po cestah....sej POLICIJA piše kazni po liniji nanjmanjšega odpora.

softi
asfalter
**

Registriran od: 30.08.2007
Sporočil: 26591
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: Jado]
      #497074 - 08.11.2008 16:33

fužine imajo isti problem. klical sem že policijo, samo ne pridejo, zato sam luknjam gume kadar se mi to zgodi.

do sedaj so šle tri.

parkiraj kjer češ, tudi na travi, samo ne zaparkiraj intervencijske poti in drugih. kaj če nekdo rabi pomoč konkretno je po mamo prišel rešilec, a ni mogel do bloka. od takrat poje šilo.

--------------------

srečen, srečnejši

Jado
SCANIA, na uro ziher 140
**

Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: softi]
      #497084 - 08.11.2008 16:39

opa nasilje

virtuoz
stalni dopisovalec
*

Sporočil: 494
      #497090 - 08.11.2008 16:46

Tako parkiranje kot ga uprizarjaš ti, je totalna brezobzirnost do drugih!

softi
asfalter
**

#497095 - 08.11.2008 16:50

zakaj nasilje.

v nloku je 100 do 120 stanovanj. to je 240 raje pa 300 do 360 stanovalcev. če koga kap, ali kaj podobnega in ne more rešilec blizu bloka je lahko sranje. da se to zgodi je 90 krat večja verjetnost, kot v primeru hiše (4 vs 360 stanovalcev).

zdej pa ko tkao parkiraš pomisli, kaj bi rekel, da nekdo umre na nosilih, ker rešilec ni prišel pravočasno, ga niso priklopili na aparature v njem in podobno.
ali pa da ti đena skor rodi, ti ne moreš pred blok po njo in rodi pred vhodom.

vse to je smešno, dokler se ne zgodi tisto črno. potem pa vse mine smeh.

synthman
založnik
*

Registriran od: 22.08.2007
Sporočil: 7225
      #497208 - 08.11.2008 19:09

Citat:

Uporabnik softi pravi:
zakaj nasilje.

v nloku je 100 do 120 stanovanj. to je 240 raje pa 300 do 360 stanovalcev. če koga kap, ali kaj podobnega in ne more rešilec blizu bloka je lahko sranje. da se to zgodi je 90 krat večja verjetnost, kot v primeru hiše (4 vs 360 stanovalcev).

zdej pa ko tkao parkiraš pomisli, kaj bi rekel, da nekdo umre na nosilih, ker rešilec ni prišel pravočasno, ga niso priklopili na aparature v njem in podobno.
ali pa da ti đena skor rodi, ti ne moreš pred blok po njo in rodi pred vhodom.

vse to je smešno, dokler se ne zgodi tisto črno. potem pa vse mine smeh.

Kako pa rešilec pride do tistga, ki ga kap zadane v severni triglavski steni, a tud rešilec pripelje do njega?

V večino primerrov gre samo zato, da ga reševalci nesejo 20 m dlje - od vrat do ceste.

synthman
založnik
*

#497212 - 08.11.2008 19:12

Citat:

Uporabnik softi pravi:
parkiraj kjer češ, tudi na travi, samo ne zaparkiraj intervencijske poti in drugih. kaj če nekdo rabi pomoč konkretno je po mamo prišel rešilec, a ni mogel do bloka. od takrat poje šilo.

A ko si mu spustil gume, je pa rešilec prišel mimo?

Tist bi avto čez čas umaknil, tako ga pa s praznimi gumami ni mogel. Lahko bi pa kap malo kasneje še soseda, pa bi umrl zaradi tistih prazznih gum, če ga reševalci ne bi mogli nest 20m dlje.

suicidal
profesionalec
**

Registriran od: 22.07.2007
Sporočil: 600

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: synthman]
      #497219 - 08.11.2008 19:25

2x pacient.

Jaz tudi kolnem, ko se mi na parkirišču blizu fakultet, jaz pravilno in lepo parkiran, po sredini postavi študentek. Še posebej, če imam razgovor za službo. Študentek pa ne bu ,ne mu ,ne opravičila.

--------------------
Just as we take train to go to Tarascon or Rouen, we take death to go to a star.

Vincent Van Gogh

DizzyReed
Shmoo

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: virtuoz]
      #497266 - 08.11.2008 20:25

eni očitno ne berete, kaj pišemo nekateri.

z mano sta bila tako parkirana še dva avtomobila. se pravi je to pri nas standardna praksa. če ne bi ostali tako parkirali, tudi jaz ne bi.

kot bi lahko rekel, da je klicoči brezobzirni prasec, ker se mu ni dalo malo pomatrati, da bi z avtom prišel ven, potem, ko je lepo udobno parkiral ob 14h, ko je prišel iz službe, jaz pa naj se jebem, ko pridem ob 12h, 1h ponoči domov. kaj mi preostane? parkiram pri smetnjakih, kjer je le plac. tudi če je na drugem koncu parkirplaca in moram potem tovoriti 15 kg fotoopreme do bloka, ampak ne, on raje pokliče policijo. kaj naj pa naredim med tednom, ko je vse polno? grem parkirat na parkirišče sosednje oštarije, ki je ponoči prazno, zjutraj pa ugotovim, da mi je pajek odpeljal avto?

dojamete point?

nekateri se s kombiji zgužvajo tam mimo in ven s parkirišča.

aja, popoldne sem za par minut prišel domov. avto še vedno na istem mestu, pa sem šel pogledat, kako je s prostorom. če bi hotel, bi z lahkoto prišel ven.

--------------------

My Facebook (photo)Page

Jado
SCANIA, na uro ziher 140
**

#497275 - 08.11.2008 20:34

Ma v SLO je stanje katastrofalno...

1 stanovanje 3 = 3 avti....lepo se mamo. VSAK SVOJ AVTO....

HrabiaMol
novinar
**

Registriran od: 28.07.2007
Sporočil: 1291
      #497297 - 08.11.2008 21:07

Citat:

Uporabnik Jado pravi:
Ma v SLO je stanje katastrofalno...

1 stanovanje 3 = 3 avti....lepo se mamo. VSAK SVOJ AVTO....

Visok standard in pomanjkanje efektivnega javnega prevoza, rezultat si pa napisal ti.
Problem je to, da ob gradnji blokov ni bilo predvideno niti da bo vsako gospodinjstvo melo svoj avto, kaj šele vsaka oseba.

slvn
novinar
**

Registriran od: 19.12.2007
Sporočil: 1515
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: AndrejD]
      #497314 - 08.11.2008 21:55

Pridejo napisat listek tudi kam ven iz Ljubljane?

Ker to bi jih tudi jaz klical. Ljudje puscajo avte kar na cesti (ulica), ker se jim ga ne da dol po dvoriscu zapeljat ali pa celo v garazo. In zarad takih lenuhov se moram potem jaz matrat, da pridem z dvorisca, ko bi moral drugace v drugi dol pripeljat.

slvn
novinar
**

#497318 - 08.11.2008 22:02

Citat:

eni očitno ne berete, kaj pišemo nekateri.

z mano sta bila tako parkirana še dva avtomobila. se pravi je to pri nas standardna praksa. če ne bi ostali tako parkirali, tudi jaz ne bi.

.....

Ce to drugi pocnejo, ne pomeni da je tako tudi prav Kaj vse ljudje pocnejo in ce bi vse to bilo ok ... Tezko je ze izumit nekaj cesar ne pocnejo ostali, torej lahko tudi vsa pravila in kazni zbrisemo.

Edit:
Sem sele zdaj prebral cel post. Ja ne vem. Mal smesno je napisan Torej clovek je parkiral tako kot mora. Lepo v narisanem boksu. Nato pa pride nekdo domov, ki je utrujen in pac odlozi avto kjer mu od riti pade. In ta si potem celo misli, saj bo ze prisel ven. Mal naprej, mal nazaj, vrtenje volana na mestu, sklopko tisci not,... in se bo zguzval.

In ce mu slucajno ne uspe in podrsa v tvoj ali kak drug avto. Ti bi brez ugovarjanja placal za barvanje odbijacev obeh avtov? Tu bi potem ze cutil svojo odgovornost?

Popravil(-a) slvn (08.11.2008 22:10)

softi
asfalter
**

#497322 - 08.11.2008 22:14

lepo, da primerjaš severno steno z blokovskim naseljem. nivo odraslega človeka z jasnim pogledom na svet.

avta patetiki ne umaknejo celo noč, ker je tam ob 23 ali še pozneje recimo. če ga želi umaknit pred rešilcem, so 4 prazne gume najmanjša ovira. večja je dejstvo, da spi doma. trobit sred noči pa ni lepo zaradi drugih, čeprav bi ga njemu pognal v zrak.

mnogo let nazaj, za časa bivše države je na fužinah zagorelo v enem bloku. ob intervencijski poti so bile stoenke in katrice, parkirišča pa takrat še prazna. in pride tisti tamov kamion z lojtro in cevmi, pa en mali poln aksilcev in policijska stoenka. gledal so celih 15 sekund, potem je pa en izmed gasilcev smao pomahal. kamion z lojtro je zapeljal, dve stoenki lepo odrinil in si anredil pot do stolpnice. požar so pogasili, lastnika sta bila dol v minuti in jokala in jokala. so še policaji napisali kazni in je bilo.

kdaj se bo ponovilo se samo čaka. ker če kdo, potem definitivno občina, bi dala vse intervencijske poti pozidat s stoplnicam, trgovinicam itd. ampak so tam z razlogom. in tudi parkirišča imajo po sredini malce več prostora, dizzy bo pa za svojo stolpnico že vedel zakaj.

stieber
čebinar
**

Sporočil: 12533
      #497334 - 08.11.2008 22:50

Jebiga, jaz imam tudi dovolj folka, ki parkira, kjerkoli se mu zdi. Tudi v naši ulici imamo nekaj oseb, ki parkirajo na dovozni poti, k sreči je na eni strani travnik, tako da se da mimo. Če pa kdo nima lastnega parkienega prostora, je to njegov problem. Mene zaparkiral ne bo. Je nekdo še to naredil in je dobil lepo kazen s strani organov reda, norel pa je potem, hahah.
Poleg telih parkirnih brezobzirnešev mi grejo močno na živce še tisti, ki zaprejo križišče. Oboje bi morali policisti neprestano kaznovati. Če v mojem okolišu bi za parkiranje lahko podelili kakih 300 kazni dnevno. Komaj čakam.

--------------------
per veten shum fjal kom ni
e nuk o tu ma ni
qyshdo qe un vi ka mu fol e di

softi
asfalter
**

Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: stieber]
      #497336 - 08.11.2008 22:58

sam sem pred leti vprašal kako bi bilo s privat pajkom. niso dovolil.

drgač pa na fužinah je stari dal predlog, da se parkirišče razrije, pa anrdi v treh etažah. da financiramo sami, občina časti dovoljenja itd. pa folk ni bil za. zasedejo pa moj parking saj vedo, da sem dal 10k za garažo.

všeč mi je, k je zoki rekel, da daje možnost nakupa garaž po 10k oz parkirišč. ko voli, nek izvoli. kdro ap ne, pa naj gleda kako aprkira, ker bo poostril nadzor. in to ej eseda. če sme jaz lahko dla za garažo, dej tut ti, al pa ne met 3 avte na en kupljen parking.

qqqqqqq
novinar
*

Registriran od: 23.04.2008
Sporočil: 1405
      #497340 - 08.11.2008 23:07

Čist na kratko, pravilno, da si dobil kazen.

Razumem tudi, da nimaš kje parkirat vendar te ne opravičuje, da lahko koga zaparkiraš. Očitno je nekdo hotu it nekam, pa ni mogel, zarad tebe, torej kazen na mestu. Vem je, ko te [censored] zaparkira, češ sej bo pršu ven in podobno... če se jaz motim, potem ne vem zakaj si dobil kazen, očitno upravičeno.

Povrhu pa še zavajaš, češ, kot da so prišli na TVOJE dvorišče...

DizzyReed
Shmoo

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: qqqqqqq]
      #497383 - 09.11.2008 01:41

okej, okej, naše.

gre se bolj kot ne za princip - za mano je Clio, mimo katerega bi tudi težko prišel. vem, da se tako ne parkira, parkiral sem ga tako, ker parkirajo ostali, če niste prebrali, sem avto pustil kakšni 20 cm celo bolj desno od tega avta ... da ima ja več placa.

kolikokrat sem že sam tako lezel ven, v obratni situaciji, vrtel volan, ven iz avta, ker je vsak milimeter štel, pa kuril sklopko, pa nisem klical policajev. ker razumem da manjka parkirnih prostorov. sploh pa je pri nas mogoče parkirati na dveh površinah - ena je asfaltna, tam so narisani boksi na tleh, in tam se po sredi ne da parkirat.

druga pa je makadamska, tam je več prostora, da se lahko parkira tudi po sredini. poleg tega, če smo neka stanovanjska skupnost, se lahko enkrat na sestanku hišnega sveta pove - tko ne parkirat basta. ne pa policijo klicat.

btw. plačal bom, če sem tipa zaparkiral, sem ga. sem pošten človek. ne zdi se mi pa fer ...

sej imel enkrat popljuvan avto - zakaj - ker je bilo vsaj toliko prostora, da sem avto zgužval med dva, se je malce težje prišlo v in iz avta, pa je tudi to nekomu smrdelo ...

skratka, način, na katerega se je ukrepalo ni fer. me zanima, kako bo jutri prišel mimo Cliota. če bo. oba sta namreč še vedno enako parkirana.

--------------------

My Facebook (photo)Page

Popravil(-a) DizzyReed (09.11.2008 01:44)

coolpower
trač pisalec
**

Registriran od: 17.09.2007
Sporočil: 4218

Predstavi.Se:
      #497403 - 09.11.2008 07:55

Očitno policisti v LJ uporabljajo različna merila. Dober primer je Zupančičeva jama. Vsakič, ko se pripeljem tam, je vse zaparkirano. Praktično ni avtomobila, ki ne bi bil parkiran izven označenih boksov, na prometni površini tako, da dvosmerna cesta postane prevozna za en avto. Policije nikjer. Pa ima folk recimo tam tudi podzemne garaže, ki so dostopne javnosti, seveda ne zastonj.

ovca
morfy
**

Registriran od: 18.07.2007
Sporočil: 5516

Predstavi.Se:
      #497412 - 09.11.2008 08:35

Citat:

Uporabnik softi pravi:
lkamion z lojtro je zapeljal, dve stoenki lepo odrinil in si anredil pot do stolpnice. požar so pogasili, lastnika sta bila dol v minuti in jokala in jokala. so še policaji napisali kazni in je bilo.

V republiki Banana to ni več dovoljeno.
Vem, ker je kolega v GBL, pa mi je povedal, da preprosto nemorjo nč narest, če pridejo na zaparkirano dovozno pot.Počakat na policijo pa pajka, da odstrani avtomobile.

To imejo v USA dobro rešeno-tam so pa Gasilsi res alfa&omega (alfa in omega-sistem je neki sam popravil ) na cesti. Če se ti na cesti avto pred tabo ne umakne (pod pogojem, da ima prostor za umik), ima gasilski avto/cisterna pravico `zrint` avto stran (zato imajo vsi gasilci v USA rollbarke spredi ).
Poznam pa še eno gasilsko štorijo iz USA, sam to je že offtopic.

@dizzy. Omeni na svetu, ko ga boste imeli. Lahko si pa qurba, pa naslednjič ti pokličeš policijo, da ti je nekdo zaparkiral avto.
Sprašuješ se še, zakaj si samo ti kazen dobil? Nekoga je samo tvoj avto motil in je prijavil samo tvoj avto. Ali pa je clio za tabo prišel že po tistmu, ko si dobil kazen ?

--------------------

Samo glupi tipi govorijo vice o blondinkah, pametni pa spijo z njimi...Še pametnejši se pa z njmi zbudijo...

cbb
Chef
**

Registriran od: 06.08.2007
Sporočil: 3102

Predstavi.Se:
      #497417 - 09.11.2008 08:46

Žirovc se mora u Ljubljani naučit parkirat, ni druge:) Jest bi ti poleg tega, da bi poklical policaje spustil še vse 4 gume:) Pa se znajdi:)

slvn
novinar
**

#497423 - 09.11.2008 09:08

Ce se bos bolje pocutil, ker ti stvar ocitno zgleda ne fer:

- to ni tvoje domace dvorisce kot pise v naslovu. Ocitno ga res jemljes za domace glede na nacin parkiranja. Ni
- ce si ti rinil ven na nacin, rikverc, prva, rikverc, vrtenje volana na mestu v levo, vrtenje na mestu na desno,... in nisi ukrepal (klical policije) je to tvoja tezava. Tudi jaz sem ze veckrat to pocel. Ampak ta post mi je dal "pogum", da naslednjic kar lepo poklicem policijo. Zakaj bi se zafrkaval samo zato, ker se nekomu ni dalo pesacit 4 minute in je mogu parkirat pred vrati, pa ceprav tam ni prostora.
- zavedaj se, da je kazen 80e nizka za tako stvar. Da v naselju prekoracis omejitev 50 se zgodi. Se niti ne opazi, da je sel stevc malo cez. Da pa parkiras kjer ocitno ni mesto za parkiranje, pa gre za zavestno krsenje pravil in oviranje ljudi in ne napako.

Jaz sicer tega ne pocnem, naj te pa res ne cudi, ce ti bo kdo s kljucem naredil razo ali pa celo prerezal gume. Poznam ljudi, ki so to ze naredili. Je pogosto veliko lazje kot klicati policijo in se bolj vzgojno hkrati. Se posebej, ce gre za novejsi avto.

Saj vem, da pogosto ni parkirnega prostora kjer bi si ga zelel. Sem tudi ze vozil okoli blokov, parkiral 10 minut stran in potem tekel, ker sem bil zmenjen ob doloceni uri,.. Ampak zadnje case je vseeno na sreco zraslo kar nekaj parkirnih his, kjer se navadno dobi prostor. Pac ne parkiram pred vrati in hodim ulico ali dve.

dsf
izbrisani
**

Registriran od: 06.09.2007
Sporočil: 8457
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: cbb]
      #497424 - 09.11.2008 09:09

Citat:

Uporabnik cbb pravi:
Žirovc se mora u Ljubljani naučit parkirat, ni druge:) Jest bi ti poleg tega, da bi poklical policaje spustil še vse 4 gume:) Pa se znajdi:)

Ha, to isto velja za Ljubljančane na Gorenjskem. Se bodo morali naučut vozit, pa čeprav živijo na Jesenicah
No to z gumami je malo hudo ! Kajče bo to postal splošni špotr ? V tem primeru grem za vulkanizerja v LJ, potem pa vi kar luknajte gume , bomo že mi sproti flikali in kasirali.

slvn
novinar
**

#497426 - 09.11.2008 09:16

Pa se to:
Ce bi on, ker je rinil ven skozi luknjo podrsal sosednji avto, bi ta zelel odskodnino od njega in ga verjetno ne bi kaj dosti zanimalo, da si kriv ti. Kaj naj te potem on cel dan caka, da ti pove koliko je zahteval tisti na njegovi levi in koliko bo prislo barvanje vrat njega, da mu pac nakazes denar.

Glede ostalih, ki niso dobili kazni. Mogoce jih takrat se ni bilo tam. Ce te motijo in so nepravilno parkirani pa se ti poklici policijo. Veckrat ko pridejo, prej bo red. 80e ni veliko. 160, 240 pa je ze kar nekaj

Diablo
založnik
**

Sporočil: 5112

Predstavi.Se:
      #497444 - 09.11.2008 09:52

mb s320 amg ne obstaja

--------------------
The Real NS

ahmed
novinar
**

Registriran od: 23.09.2007
Sporočil: 1627
      #497462 - 09.11.2008 10:14

Napisi pritozbo, da nisi nobenega zaparkiral saj je bil avto tam cel dan. Pol nej pa kdorkol dokazuje,
da je parkiru pred tabo. S tem bos videl kdo je bil, tebi pa ne morjo colat kazni dokler se ne razjasni.

ovca
morfy
**

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: ahmed]
      #497468 - 09.11.2008 10:29

Citat:

Uporabnik ahmed pravi:
Napisi pritozbo, da nisi nobenega zaparkiral

Ni dobil kazni zato, ker je nekoga zaparkiral, ampak zato, ker je nepravilno parkiral.
Nekdo se je vrjetno matral ,da je pršu ven iz boksa, pa je poklical smrkce, ti so mu pa napisali kazen, ker ni parkiral v boxu in ne zato, ker je kšnga zaparkiral

--------------------

Samo glupi tipi govorijo vice o blondinkah, pametni pa spijo z njimi...Še pametnejši se pa z njmi zbudijo...

DizzyReed
Shmoo

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na dvorišču pred blokom [Re: ovca]
      #497520 - 09.11.2008 11:39

hm ... naj te popravim. kazen je napisana zaradi ZAPARKIRANJA. poleg tega na tem parkirišču ni boksov, ker gre za makadamsko parkirišče.

kot sem že rekel - takšno parkiranje je stalna praksa, samo tokrat se je pač klicalo policijo, ne vem pa, zakaj se je denimo ni danes, ko je bil zjutraj na isti način parkiran drug avto. Isti avtomobili, iste pozicije, samo namesto mojega nekdo drug. brez kazni.

verjetno ne da gre nekomu v nos moje parkiranje, ampak to, da imam KR tablico oz. jaz sam.

@slvn: kolikokrat parkiram nekje, kolikor toliko blizu, pa grem potem peš, tudi več kot 10 minut - z 10 kg fotoopreme navešene okoli sebe. večinoma ponoči. get the point? pa čisto nikoli ne jamram.
samo, da ko pa pridem domov, da bom pa tam parkiral nekje stran, in pešačil do doma 10 minut, se mi zdi pa tudi malo blesavo. me zanima, če bi prijavitelj naredil tako, kot si rekel ti, če bi bilo vse polno. I guess not ...

p.s.: sem popravil tudi naslov. :

--------------------

My Facebook (photo)Page

dsf
izbrisani
**

Re: Kazen za parkiranje na dvorišču pred blokom [Re: DizzyReed]
      #497527 - 09.11.2008 11:44

Tako da ,ja ! Nasvet s pritožbo v kateri boš navedel celodnevno parkiranje morda res ni slaba.

ggg
trač pisalec
**

Registriran od: 08.08.2007
Sporočil: 4121
      #497528 - 09.11.2008 11:44

okolica bloka je nekaj drugega kot domace dvorisce, ker ti dejansko nisi lastnik, mislim, da vec kot 2m, neposredne, okolice stavbe.

AndrejD
trač pisalec

Sporočil: 4479
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: Diablo]
      #497542 - 09.11.2008 11:52

Citat:

Uporabnik Diablo pravi:
mb s320 amg ne obstaja

MB S320 je bil AMG pa je tudi pisalo :P

--------------------
Če bi za vsak moj verz, ki se je poslal preko sms-ov dobil cent. Bi bil danes že milijonar.

"Vse konje v avtu, lahko ubije osel za volanom"

stieber
čebinar
**

#497555 - 09.11.2008 11:59

Ne wem no, vojaki nosijo bistveno težja bremena tako rekoč cel dan...

--------------------
e nuk o tu ma ni

ovca
morfy
**

Predstavi.Se:
      #497558 - 09.11.2008 11:59

Aftermarket nalepke ?

@dizzy. Se posipam...

--------------------

stieber
čebinar
**

#497562 - 09.11.2008 12:00

Jah, če piše gor, še ne pomeni, da je.

--------------------
e nuk o tu ma ni

slvn
novinar
**

#497574 - 09.11.2008 12:08

Tudi jaz vlacim foto opremo sabo. Ne sicer 10kg. Moj komplet navadno tehta nekje med 3 in 7 kg. Ampak to niti ni pomembno. Ja bos pa hodil 10 minut do doma. Kaj pa je to. Mnogi morajo do najblizje avtobusne postaje dlje pesacit. Nekateri morajo, ko grejo domov opravit cel pohod na hrib, ker jim avtobus pac ne ustavi pred vrati.

Kupi si parkirisce kje blize. Pojdi v stanovanje, ki ima parkirisce kje blize. Ce si ti ostal brez parkirnega mesta, ti to ne daje pravice, da zapres ostale, ki so ga dobili. Drugic pa ti prej pridi.

Jaz hodim 10 minut in vec, ce ne dobim parkirnega mesta blize. Vseeno bolje kot pa da koga spravljam v slabo voljo, tvegam poskodbo na avtu,.. Kazen policije je se najmanjsa tezava, ki bi jo pricakoval.

DizzyReed
Shmoo

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na dvorišču pred blokom [Re: slvn]
      #497671 - 09.11.2008 13:47

peezda ... maš point, veš ...

verjetno sem bil samo na napačnem mestu ob napačnem času ... temu ravno ne moreš reči napačno parkiranje, ker se tam tako parkira dnevno in so večinoma vsi potem tako zaparkirani. tako kot je taisti avto zaparkiran tudi danes, a ni gor nobenega obvestila policije.

kaj čmo, tako je ... bi bilo pa mogoče res fino, da se potem na Hišnem svetu reče kakšna tudi na to temo ...

--------------------

My Facebook (photo)Page

slvn
novinar
**

#497673 - 09.11.2008 13:58

Ja ce je to stalna praksa in splosen problem je vsekakor treba kaj reci. Stvari se redko popravijo same od sebe. Ti bos zdaj ze mogoce parkiral drugje, jezil se bos pa na tiste, ki bojo parkirali pocez tu, ces zakaj ne dobijo kazni.

Saj bos videl, ko bos enkrat stal v boksu pa ne bos mogel ven, ko se ti bo mudilo. Se tistih 80e, ki mu jih bojo napisali, se ti bo zdelo premalo. Bo pa mogoce naslednjic pustil prostor tam in sel parkirat v sosednjo ulico.

Itak premalo hodimo. Koliko kil se pridobi, ko dobis svoj prvi avto.

Schumi
trač pisalec
**

Registriran od: 02.08.2007
Sporočil: 3693
      #497682 - 09.11.2008 14:13

Slovenci smo drhal oz. balkanci. Ne glede na to kako se trudimo biti evropejci, svetovljani in ne vem kaj se vse, nam zagotovo ne bo uspelo priti tja gor se vsaj 100 let. Folk je butast in brez moralnih, eticnih in kulturnih vrednost. Vem in verjamem, da je marsikje se slabse, ampak mi zivimo tu. Dokler se ne naselis v blok se ti zdi se marsikaj pogojno sprejemljivo.

V bloku imamo dve garazi, eno za stanovalce, drugo za stranke in lastnike lokalov ter obiskovalce. Sedaj so vsi dripci zaceli parkirat v zgornji, ker se jim ocitno ne da vozit se en stuk nizje. In potem si dvigujejo brisalce in markirajo "svoja" parkirisca, ki so "javna". Parkiras 5x na javnem in ti to daje pravico si ga "lastiti"? Da ne govorim, da nekateri raje parkirajo avto zunaj kot pa da ga butne v boks. Pa so vrata na avtomat ter lift iz vseh garaz do stanovanja. Mesecni najem boksa je đabe, se mi zdi da okol 30 ojrotov al tam nekje. Cayenni, Q7-ice in podobno kjer se pizdakajo, da nimajo nikjer vec za parkirat, ker so jih lastniki lokalov izrinili iz svojih boksov. Kreteni, druzga ne mores zapisat in na bruhanje ti gre vsakic ko jih srecas.

Skratka, nimamo vcepljene kulture pa pika. Redki jo imajo, velika vecina pa ima mozgane hrcka. Ze samo kako se parkira v BTC-ju ti daje jasno sliko o nas. Kako si lahko tak [censored] da parkiras na otoku krozisca? Zaparkiras vsak cm plocnika samo zato, da ti ne bo treba hodit 3 minute dlje po kruh in mleko. Bolano!

jaka6
novinar

Registriran od: 07.08.2007
Sporočil: 1124

Predstavi.Se:
      #497691 - 09.11.2008 14:34

napiši tisto pritožbo, da ni dokaza, da si napačno parkiral, da po tvoje si parkiral prav. Torej naj ti dokažejo, ker dokler ti ne si nedolžen. Potem kazen ti mora bit vročena po zakonu ti pa si jo kr na šajbi zalepleno našu. Pa napiši še da tega sploh ne smeš plačat ker na računu sploh ni napisano a gre za račun ali za predračun pa ne veš a je obračunan DDV ali ne. Takih računov po zakonu sploh ne smeš plačat ampah jih moreš prijavit davčni al kam že...

slvn
novinar
**

Re: Kazen za parkiranje na dvorišču pred blokom [Re: Schumi]
      #497777 - 09.11.2008 16:44

Ja je se slabse. Bolj kot gres proti jugu slabse je. Deloma bi sicer lahko za tako stanje okrivili tudi mestne oblasti in ne samo prebivalcev samih. Ampak v Ljubljani je stvar kar znosna. Parkirnih his je kar dosti.

Kultura se pa res pokaze v BTCju. Se nikoli nisem videl, da bi bila parkirna hisa ob city parku cisto polna (streha je navadno tricetrt prazna). Ce se pa ze napolni, so pa v radiju 5 minut hoje se druge hise. Pa vseeno "ta komot" parkirajo v kroznih kriziscih, na prehodih za pesce, plocnikih.
Res je samo se za pocakat, da bojo zaceli ljudje postavlja gajbe na plocnik pred city park ces, to je moje parkirno mesto. Ce bi ziveli tam notri, bi sigurno ze stale.

Nobody
is perfect.

Sporočil: 6500

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na dvorišču pred blokom [Re: slvn]
      #497785 - 09.11.2008 17:03

ksz

tud pri nas imamo pred blokom problem s parkiranjem ... in seveda nas velika večina parkira tako, da sta 2 kolesi na pločniku (ostane ene 30cm za pešce) ... seveda to ni prav ampak, ker to delamo skoraj vsi, noben ne pokliče policije in tudi nihče ne dobi kazni pa čeprav se policija pelje vsaj 1x dnevno mimo ... ampak pred par leti se je našel pacient, ki je poklical policijo in tako je ene 30 avtomobilov dobilo kazn 5k sit

seveda dobro vemo, da je to najverjetneje storil neki stardec, ki ga v 15 letih (odkar živim tukaj) še nisem videl voziti

--------------------
Asking if an M5 will drift is like asking if a whore will suck.

mosseero
fizik´alc

Registriran od: 03.09.2007
Sporočil: 10349
Re: Kazen za parkiranje na dvorišču pred blokom [Re: Nobody]
      #497788 - 09.11.2008 17:06

Si ga pa verjetno videl hoditi, čemur je pločnik v osnovi namenjen.

Nobody
is perfect.

Sporočil: 6500

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na dvorišču pred blokom [Re: mosseero]
      #497793 - 09.11.2008 17:10

pred vsakim blokom je 3m širok pločnik, ki je čez cel dolžino bloka, poleg je ene 4m trave in potem ob cesti spet 1,5m širok pločnik na katerega parkiramo

in skoraj vsi se šetajo po pločniku mimo bloka ... se pravi, da je nekdo klical samo iz hudobije

--------------------
Asking if an M5 will drift is like asking if a whore will suck.

mosseero
fizik´alc

Registriran od: 03.09.2007
Sporočil: 10349
Re: Kazen za parkiranje na dvorišču pred blokom [Re: Nobody]
      #497803 - 09.11.2008 17:29

Dobro, to je pa drugo. V centru Ljubljane sem imel včasih težave hodit po pločniku, ker je bil tako zaparkiran. Od tu do praskanja avtomobilov pa ni več daleč. Res pa je, da se je to v zadnjih letih precej uredilo.

kripo
novinar

Registriran od: 19.08.2007
Sporočil: 1890
      #497805 - 09.11.2008 17:31

Tam ti sploh ne smejo dati listka, ker NI PARKIRIŠČE!

Se spomniš pred par leti, ko je nekdo s tega bloka skočil v smrt? In pristal na enem izmed avtomobilov? No, temu lastniku avta zavarovalnica ni hotela nič plačati, ker avto ni bil na parkirišču, ampak na površini, ki ni opredeljena kot parkirišče .. je pesek po tleh .. ne pa asfalt, kot na drugi strani bloka ..

Po mojem mnenju ti sploh ne bi smeli dati listka.. Ta del "parkirišča" ni javna površina in tudi ni parkirišče .. Je pa nerodno, ko tam na sredini parkirajo/te/mo ..

Pa upam, da ni bil tvoj avto parkiran pred kakšnim mesecem pred stopnicami, ker tam sem hotel pa brisalce potrgat!

lp

cbb
Chef
**

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: dsf]
      #497821 - 09.11.2008 18:03

Kolko pa poznaš kaj ljubljančanov na Jesenicah? Če si slučajno ciljal name naj ti povem, da nikoli nisem bilj Ljubljančan, rodil sem se na Gorenjskem, do osnovne šole živel na gorenjskem... Kar pa se luknjanja tiče - tega nisem nikjer omenil. Omenil pa sem spuščanje, kar je drugo. Tu ni nobene škode, samo pumpo se rabi:)

cbb
Chef
**

Predstavi.Se:
Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: kripo]
      #497822 - 09.11.2008 18:04

Tvoje mnenje je slabo:) Listek je dobil od miličarja, kolkor se meni zdi. In miličar ti lahko napiše listek POVSOD in ga nič ne zanima kako in kaj...

DizzyReed
Shmoo

Predstavi.Se:
      #497874 - 09.11.2008 19:10

se spomnim, ja, še nekaj mislim, da je bilo po TV-ju na to temo ...

drugače mam zlato toyoto, sej je ne moreš falit.

amm, pred štegami v blok - nope, never. ne parkiram nikoli tako, da bi zaparkiral intervencijsko pot, štenge ... včasih ga stisnem tja ob smetnjake, če je še prostor, to je pa tudi to.

kjerkoli parkiram, vedno preverim, če s tem ne oviram prometa, dovoznih poti, peš poti. vedno ...

pa glede na to, da imam nekaj vez na policiji, bom preveril, kako je s tem, kje ti lahko napopajo kazen, toliko, da bomo vedeli, ne zato, da bi se hotel izmazati. tega nočem. če imam položnico, jo bom plačal, bom pa se temeljito pozanimal o tem ... za v prihodnje.

drugače pa tisti Clio še vedno tam stoji. z brisalci na off, če veste, kaj mislim.

--------------------

My Facebook (photo)Page

dsf
izbrisani
**

Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: cbb]
      #497894 - 09.11.2008 19:25

Lepo če imaš navado samo spuščat (no ja ni lepo ,ampak vseeno) je boljše kot pa luknjat
Je pa dejstvo da bi se nekomu kateri bi se slučajno spravil na moje gume znalo zgoditi kaj takega ,ker ne verjamem da bi se obvladal.
Saj poznaš tisto; Došao seljak u gad pa nezna kako se ponašati.

synthman
založnik
*

Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: ahmed]
      #498084 - 10.11.2008 02:19

Citat:

Uporabnik ahmed pravi:
Napisi pritozbo, da nisi nobenega zaparkiral saj je bil avto tam cel dan. Pol nej pa kdorkol dokazuje,
da je parkiru pred tabo. S tem bos videl kdo je bil, tebi pa ne morjo colat kazni dokler se ne razjasni.

Daj zbudi se. A policaj bo pa odgovoril da imaš prav, da so te v bistvu samo hoteli ogoljufati ?
LOL, če je policaj napisal da si narobe parkiral, potem bo obveljala policajeva.

stardec
Herr Alois Beemdoppelfau Weinbauer
**

Registriran od: 19.11.2007
Sporočil: 4735
      #498091 - 10.11.2008 06:50

Kolikor si že dobil kazni, si dobil premalo.
Baraba neolikana! Zaparkiral si človeka, zdaj si pa še dovoliš tukaj stokat.....

--------------------
sam da bo bo že kako

kripo
novinar

Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: stardec]
      #498143 - 10.11.2008 08:28

ni zaparkiral

Tam je navada, da vsi tako parkirajo.. Za ene praktično, za druge pa nočna mora Sploh za kakšno žensko .. al pa starga deca .. U! ZATE!!

Ga pa jaz raje stisnem k sosedom preko ceste na parkplac, kot pa da ga tja med smetnjake (mi ga še odpelejo, staro kripo! ) al pa na sredino (mi ga butnejo), al pa k drugim smetnjakom (ne more smetišar mim) .. al pa ... get the hint?

--------------------
Poskrbi da dobiš, kar imaš rad .. sicer boš prisiljen imeti rad, kar imaš ..

PNG
novinarka

Registriran od: 24.07.2007
Sporočil: 1090

Predstavi.Se:
      #498185 - 10.11.2008 09:18

Heh...lastno parkirno mesto je dandanes res zlata vredno. Marsikomu se čudno zdi, ko rečem, da je bila ena boljših pridobitev selitve ravno lastno parkirno mesto v garaži. Da ti ni treba v vseh možnih vremenskih pogojih najprej pol ure parkplac iskat, pa še potem hodit 5 minut, da prideš do lastnega doma. Pa mi ni problem hodit-le velikokrat se zgodi, da imaš polne roke (težkih) vrečk in potem tisto trogaš ko ena mula. Da popraskane pločevine ne omenjam.

So se pa, ko sem živela na stari lokaciji, tudi pri nas občasno našli pacienti, ki so lomili brisalce, če si slučajno prehod, kjer se je hodilo, (ni šlo za pločnik, ampak le prehod), zaparkiral.

--------------------
[url=http://www.senzala.si//[/url] hasta luego, PNG

DizzyReed
Shmoo

Predstavi.Se:
      #498224 - 10.11.2008 10:08

kje pa je to " sosedom čez cesto"?

--------------------

My Facebook (photo)Page

stieber
čebinar
**

Re: Kazen za parkiranje na domačem dvorišču [Re: PNG]
      #498410 - 10.11.2008 13:07

Baje na japonskem ne moreš registirati avta, če nimaš zagotovljenega park mesta zanj...tebe si pa predstavljam kot neizprosno mestno redarko, ki v grmovju čaka dizzya.

--------------------
e nuk o tu ma ni

Kasius
Hugo Boss Opanćić
**

Registriran od: 15.12.2007
Sporočil: 3816
      #498945 - 10.11.2008 21:04

Citat:

zjutraj me je na steklu voznikovih vrat pričakalo zanimivo obvestilo:

OBVESTILO POLICIJE

okej, si mislim, wtf, a zdaj že celo sledijo do doma in ti napocajo obvestilo na okno, če te ne ustavijo!? odprem paklc, notri pa obvestilo o napačnem parkiranju!!

doma, na parkirišču pred blokom!!

skratka, da objasnim:

pred našim blokom oz. v našem blokovskem naselju je vedno kriza s parkiranjem - vse polno do zadnjega kotička, dobesedno. čez vikend se stvar vsaj nekoliko umiri, ampak ... skratka, parkiramo tudi tako, da je v parkirišču ob normalno parkiranih po sredini še vrsta kakšnih 4, morda 5-ih avtov, ki so parkirani po sredini. ostali avti lahko vseeno pridejo ven, sicer z malce matranja, ampak pridejo.

danes pridem domov s službe okoli 1h ponoči in sem komaj čakal, da pridem do postelje in padem v njo. parkiram, vidim, da je levo od mene parkiran enoprostorec, pa si rečem - bom dal raje avto kakšnih 20 cm bolj desno, da bo lažje prišel ven, če bo šel prej kot jaz. parkiram in grem.

zjutraj stopim iz bloka, za mano zelen Clio, ki ima dvignjene brisalce. res ga je parkiral bolj po domače, še sam sem se na koncu precej namatral, da sem prišel mimo.

skratka, pridem do avta, pa zgoraj omenjeno presenečenje. obrazložitev - zaparkiranje že parkiranega avtomobila in 80 € kazni!! pred mano avto in ta Clio za mano pa nič (le Clio je imel brisalce dvignjene).

a zdej bom mogu še pred blokom ahtat, da bom ja po pravilih parkiral, čeprav se itak ne da?

a se da kej kontra narediti? aja, pa imam KR tablice ... pa čeprav sem v LJ.

p.s.: prejšnji teden, ko sem zaparkiral smetnjake in so imeli smetarji po moje nemalo dela, sem dobil pa samo prijazno obvestilo Snage, da razumejo parkirno stisko, pa vseeno, da na našem koncu ob torkih odvažajo smeti, naj takrat pustimo smetnjake odparkirane, da pa v prihodnje bodo primorani klicati pajka.

Gotovo je tvoja registracija botrovala temu, da si dobil kazen.

Moja mama je bila zadnjič službeno cel dan v LJ, na nekem sejmu.Tam je bilo cel kup nepravilno parkiranih avtov, ki niso nikogar ovirali, samo ona je dobila kazen, saj je imela MB registracijo.Tako pač je.

LJ je popolnoma isto lokalpatriotska, kot vsaka slovenska vas.

kripo
novinar

#499190 - 11.11.2008 07:57

Na drugi strani Zaloške med Mercatorjem in frizerskim salonom je vedno prostor! Samo ne parkiraj na prostoru za frizerski salon.

Vedno prosto, nihče ne teži, pa še bližje je, kot pa če parkiraš pri sosednjih blokih ali pa pri gostišču celo ...

Zjutraj pa pridobiš, ker je Zaloška polna avtomobilov, ti imaš pa avto parkiran čisto na začetku hehe

DizzyReed
Shmoo

Predstavi.Se:
      #499262 - 11.11.2008 09:26

ni slaba ideja ...

@Stardec: ne repenč se, ker unga Cliota je še veleumneje kot jaz parkiral - Stardec!!

--------------------

My Facebook (photo)Page

Hanzi
v pokoju
**

Registriran od: 27.07.2007
Sporočil: 18661

Predstavi.Se:
      #499583 - 11.11.2008 13:21

kater konc zaloške je v igri?
za nekatera japonska mesta sem slišal tisto o registraciji in parkiranju....

dizzy in podobni "invalidi" (ne kritiziram samo "razmišljam")
Cel dan nosite fotografsko opremo po slikanjih, zvečer je pa ne morete prinesti nekaj več kot 10 metrov daleč v flat....(pustite jo v avtu in odnesite SD kartico )
jeba je s parkingi.... očitno bo postalo tudi okoli mojega bloka.... še pred dvemi leti je bilo kaj praznega, zdaj pa kar zmanjkuje lokacij....
Če bom še kdaj kupoval flet, ga obvezno kupim z garažo (v bloku ne 200metrov stran v nekih triplex garažah al kako se jim že reče). Pa čeprav bo mogoče zaradi tega 100 evrov pometru dražji flat.

--------------------
Svet je drugacen, ce beres Alter.
Sonce naj sveti vsak dan.

stardec
Herr Alois Beemdoppelfau Weinbauer
**

Registriran od: 19.11.2007
Sporočil: 4735
      #499589 - 11.11.2008 13:23

Citat:

@Stardec: ne repenč se, ker unga Cliota je še veleumneje kot jaz parkiral - Stardec!!

Saj se ti repenčiš, ker si kazen fasal, ne jaz.

--------------------
sam da bo bo že kako

Strani v tej temi: 1 2 3 4 (prikaz vseh)  
  Z vročega asfalta >> Splošno
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Dodatne informacije
1 registriranih in 10 neregistriranih uporabnikov brska po tem forumu.

Moderator:  vincent, Blue GTI, crashednburnt 

Natisni temo

Pravice
      Ne morete odpreti nove teme
      Na teme ne morete odgovarjati
      HTML je izklopljen
      Markup je vklopljen

Ocena:
Ogledov teme: 2623

Oceni to temo

Skoči v forum

© Alter.Si spletna skupnost | Pogoji sodelovanja | Nastavitve pišškotkov | Kontakt | 2007-2013 | Vse pravice pridržane