Uvozne dajatve ZDA

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Citat:
Torej $1200 + DDV, za razliko od oka 1200 EUR se osebno odpeljem v ZDA direktno na Adobe support oddelek.
My ass boš ti to naredil. Te odjebejo takoj.

Sicer pa, up to you...
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Citat:
Torej $1200 + DDV, za razliko od oka 1200 EUR se osebno odpeljem v ZDA direktno na Adobe support oddelek.
My ass boš ti to naredil. Te odjebejo takoj.

Sicer pa, up to you...

Hmm, kdo me že odjebe? Adobe? tisto je bila šala, ne vem zakaj bi rabil phone support... "kliknite naprej, izberite mapo.. hmm, ne gre? Imate dovolj prostora na disku? Aja, probajte resetirati in spet pokličite če ne bo šlo". Vsekakor vredno 1200 €
stupid-1.gif
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Se pravi, ce pa jaz staknem nekje RETAIL iz EU izvedbo recimo Photoshopa CS2 ali celo se kaj starejsega, to kupim je to OK?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
To je tisto, kar ne vemo če je ok.

Najboljše je, da se kontaktira adobe in se jih vpraša? Pa ne mislim slovenskega zastopništva. Kar direkt gor.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
In ti bodo odgovorili da kontaktiraj SLO zastopnika oz. še bolje, SLO zastopnik bo kontaktiral tebe, ker boš moral izpolniti vnosno formo na njihovem spletnem mestu... In jim bodo poslali tvoje podatke.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Ocitno bi rabili nekoga, ki dejansko prebere kaksen EULA in po moznosti se trznega. Vsekakor se bom malo pozanimal, ker so cene cist nerealne pri nas.

Se zmeri mi je pa zanimiva amerika - zaradi nizkega dolarja bi bilo pametno kupovati v dolarjih - downloadas in vpises serijsko. Ampak redki so pogruntal, da smo v 21 stoletju
bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik LaUros pravi:
Se zmeri mi je pa zanimiva amerika - zaradi nizkega dolarja bi bilo pametno kupovati v dolarjih - downloadas in vpises serijsko. Ampak redki so pogruntal, da smo v 21 stoletju
bonk.gif
21. stoletje?
Še enkrat. Če se tak nakup smatra kot sivi uvoz in ti bo torej BSA nabila kazen, je potem bolje, da potegneš dol skrekano verzijo in je. Namreč rezultat, če dobiš obisk BSA, bo identičen.
Če se ti gre pa le za tvojo vest, da boš mirno spal, potem pa kar... Ampak glede na to, da smo v 21. stoletju, malce dvomim, da bi bil to razlog.
 

LaUros

Pripravnik
13. feb 2008
327
0
16
Ljubljana
Ja iz amerika bi znalo biti to problematicno, ampak se vedno cakam informacije - sigurno ne velja ravno za ves SW. Kaj narediti s SW, ki se prodaja samo v ZDA ali donacije za komercialno rabo v ZDA?

Sivi uvoz iz EU pa IMO ni. Lokaliziranih variant ni (govorim za Adobe in ostale profi orodja), support-a ne potrebujes. Firma lahko kupi notebook/server iz tujine, s programsko opremo vred. Enako kot kupim TotalCommander, antivirus ali karkoli drugega preko neta.
Kot sem pa ze napisal, ce si je Adobe razdelili EU po svojih "conah", sem pa prvi ki ga prijavi EU.