NLB klik certifikat

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik asko pravi:
To je zelo zelo nevarno, da na kljucku (katrega mimogrede lahko tudi zgubis) tako nezasciteno nosis s seboj.
Če je pameten, ima pod geslom z vsaj 10 znaki. Znaki, ne črkami.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ravnokar izvozil ključ iz IE in ga uvozil v firefox.

Dela!
smile-1.gif
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
Da se še jaz priključim..
a je mogoče certifikat uvozit v browser, če pozabiš geslo s katerim si ga eksportal?
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Jaz tudi nosim certifikat na USB ključu. Ga pa nimam shranjenega ravno v root-u. Gor nameči kup datotek in map, po možnosti še preimenuj in zadeva bo veliko bolj varna.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
pa si kdaj razmisljal, da nekateri ne gledajo kaj je gor, ampak iscejo samo zanimive koncnice recimo p12 ali kaj podobnega? Vseeno koliko direktorijeev in koliko datotek, takoj padejo ven:)
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
ksz... Zakaj ima Klik sploh certifikat? Potem pa ga folk shara na P2P
tongue-1.gif


Ima NKBM dosti boljše rešeno s tistim ''kalkulatorjem'', ki napiše geslo na ekranu. Pa tudi če ti kdo tisti kalkulator vkrade ostane še tvoje osebno geslo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
>> To je zelo zelo nevarno, da na kljucku (katrega mimogrede lahko tudi zgubis) tako nezasciteno nosis s seboj. Mogoce sem malce paronoicen, ampak poznam kar nekaj primerkov, ko so jim iz klika pobrali ojre. Zato brez Active kljucka mene e.banke vec ne vidijo.
evil.gif


Jaz ne poznam nobenega, da bi mu denar kar tako pobrali... Sicer je pa vsak sam kriv, ce se mu to zgodi ... Ker poleg certifikata potrebujes se osebno geslo... Ce to oboje "zgubis", potem je bolje, da teh sodobnih bancnih poti ne uporabljas
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
>> Poišči kdaj pa kdaj po kakšnih P2P (*klik*). Ljudje dajo še marsikaj na voljo. Sploh niso redki taki, ki svoj celoten profil dajo v »souporabo«.
stupid-1.gif


Kaj takega recimo
hysterical-1.gif



20080501-em42h6j5ycbui9fmb5gsjshrsy.jpg
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
hm ja....

a pri (ni)torrentu tudi nastavljaš profil in souporabo?
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.391
482
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Da se ne bos neprestano zajebaval z temi izvozi, pa uvozi, pa varnost je pri tem skoraj na 0, si raje omisli USB ActiveIdentity - http://www.actividentity.com/products/activkey_usb_tokens__home.php (cca 60 €)
Lepo uvozis certifikate na to napravco in so na voljo brskalnikom samo ko je prikljucen kljucek. Pa se varnost je na precej visjem nivoju.

Lahko o tem napišeš kaj več. Kakšen SW je zraven in kako to potem deluje z brskalnikom. S čim in kako uvoziš gor potrdilo. Iščem namreč neko varno USB varianto za shranjevanje digitalnega potrdila za Klik NLB. Sem malo gledal njihovo spletno stran vendar ne najdem nič pametnega na to temo. Po mojem je vse boljše od hrambe na PC-ju, čeprav uporabljam Linux in Firefox.