Serviserja videl vozit z mojim avtom

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Danes sem peljal na servis avto, popoldne pa vidim serviserja vozit se z njim, seveda najmlajšega, ampak mu je moral šef dat ključe, ali pa jih je kar sam vzel. Sicer je čez naselje vozil umirjeno, ampak vprašanje kako se je izživljal, ko je prišel iz naselja.
Za testiranje sigurno ni šlo, ker klime sigurno še ni popravil, pa tudi ne vem če se je treba zapeljat za to. Avto sem prinesel en dan prej samo zaradi tega, da bo zjutraj hladen, ker je treba še nekaj pri motorju postorit.

BC-ja na žalost nisem resetiral, ampak se bom moral kar navadit predno komurkoli predajam avto.
Sem si pa zapisal stanje števca. Prometno sem že razmišljal da bi obdržal, ampak sem potem pustil, če bo slučajno rabil za naročilo delov. Pa tudi ni rečeno, da se potem ne bi vozil, to bi pomagalo edino, če bi prej to povedal, ampak prej s tem nikol nisem imel problemov.
Sem pa vzel vse ven iz avta ter odstranil sprednjo ploščico radia z USB ključkom. Se pravi nekaj že vem kako in kaj, nekaj sem se pa še sedaj naučil.

Drugače v LJ gre to veliko bolj profesionalno (seveda je pa tudi še prostor za izboljšave), prometno skenirajo, označi vse poškodbe na avtu ter stanje km in bencina, tukaj na Gorenjskem je pa vse bolj po domače.

Kaj bi vi storili v takem primeru? Sam sem mislil takoj zjutraj poklicat, da mi pove prevožene kilometre, potem bom pa videl naprej. Vsekakor bomo imeli problem, če gre za več kot 10km.
Ne da se mi pa drugam hodit, ker sem že vzel dopust in težko da ima kdo drug prosto.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Jaz mu pustim prometno, radio, zalogo six packa..samo je preveč pošten in še sposoben hkrati. Vedno bolj redka kombinacija. Zamenjaj serviserja.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.268
1.940
113
Po mojem nimaš kaj razmišljat, takoj v cajtnge, tožbo itd... kar pač delajo slovenčki

P.S. Boli te [cenzura], sej ti ni babe nategnu
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Potem je pa pri predaji avta dobil servisni nalog, ki ga bo priložil pritožbi ina napisal, da je imael avto na servisu in naj se tja obrnejo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Jaz mu pustim prometno, radio, zalogo six packa..samo je preveč pošten in še sposoben hkrati. Vedno bolj redka kombinacija. Zamenjaj serviserja.

Jaz mu pa kar avto dam da se zapelje z njim na šiht, muziko mu dam tako ki jo ima rad ... ko ga pripelje nazaj dobi pa še pivo, kaj bi lahko bilo bolj enostavno?!
tongue-1.gif


Anyway, dober serviser ki dignosticira nek problem se bo še vedno zapeljal par krogov z avtom. Če vmes skoči še po čike in pa sendvič ne vem zakaj bi bilo to problem. Pa pri vseh resnih servisih podpišeš delovni nalog, noter je točka ki dovoljujeje tako vožnjo.

Na drugi strani imaš namreč modele (stranke), ki pripeljejo avto na redni servis (menjava olja) potem čez 1 mesec ko jim na morju zaružijo ploščice, odpade auspuh, pa kličejo serviserja zakaj ni zamenjal.

Problem je ker so prvi in drugi ponavadi isti osebki, serviser pa nikoli na naredi prav za njih!
stupid-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Jaz imam drugačen problem. Po števcu sem videl, da serviser ni naredil niti enega km z avtom, čeprav mi je obljubil, da se bodo malo zapeljali, da poskušajo ugotoviti vir enega zvoka.
Mene bi motilo, če bi kdo "vozil" z mojo ženo. Avto imam za par let, tudi če je kdo z njim radiral gume, no bo avto zaradi tega crknil 300.000 km prej.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
ksz.

Jaz sem imel že vse možne pripetljaje s temi serviserji.

V enem avtu mi je zadaj iz vrtca vozil otroke v času pusta, seveda vsi sedeži od sladkorja s krofa
stupid-1.gif


Pri drugem sem vedel da se mora voziti ker je bila taka napaka ampak sem dobil za nagrado podrsan usnjen volan - predvideval sem da se je zgodilo njegovi ženi s kakšnim prstanom
confused-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
ksz...

Avtor teme naj špara živce, to je nekakšna folklora (ne upoštevam primerov, ko se serviser mora zapeljati nekaj kilometrov, da npr. vidi napako ali uteče nove bremze). Ampak vsakega mehanika enkrat že izuči, če ne prej, takrat, ko se mu med "testno" vožnjo odpre havba in poči sprednjo šajbo... (Se ni zgodilo meni :p).

Primer 1: ličar barva del avta, in zraven naredi 160 km. Ko je avto fertik mi, precej polnih hlač, pove, "da štop lampe pa ne delajo".
aplauz.gif


Primer 2: avto je na ta velikem servisu. Ko ga dobim nazaj, je tank popolnoma prazen (ob prevzemu je bilo v njem 30 litrov bencina), in moram takoj tankati, šele nato lahko odpeljem domov.
tongue-1.gif
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Zdaj sem si naredil samo sramoto, sploh ni bil moj avto, takih je v SLO max 5, v okolici pa res eden podoben.
Drugače pa to kar opisujete nikakor ni normalno, taki serviserji čudno da se sploh obdržijo, ker novica gre hitro okoli.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.215
4.699
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:Primer 2: avto je na ta velikem servisu. Ko ga dobim nazaj, je tank popolnoma prazen (ob prevzemu je bilo v njem 30 litrov bencina), in moram takoj tankati, šele nato lahko odpeljem domov.
tongue-1.gif
Regeneracija DPF filtra. Če je pa bencinar, pa niso vedeli, da tega nima in so tudi regenerirali filter. Večkrat vendar zmeraj neuspešno
smile-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Ne vem kam vi vozite svoje avte, ampak jaz ga sigurno ne bi več k takim, ki ti ga dodatno posvinjajo, kaj uničijo, prevozijo xxx km ali skurijo xx litrov bencina, če ni bilo vnaprej tako dogovorjeno. Mene pri mojem moti to, da ga ne operejo in očistijo znotraj. Na kakem drugem servisu so to storili brez debate in se mi je zdela lepa gesta, da prideš po servisiran in čist avto. Zdaj pa vidim, da sem lahko še zadovoljen, ker mi niso spraznili tanka, odrgnili volana, posvinjali sedežev in nabili xxx km
crazy1.gif
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
To da ti ga očistijo, si verjetno lahko privoščijo le največji servisi (meni je recimo Malgaj LJ, ampak verjetno tudi ne bi, če bi šlo za samo 100€ servis), čim je zaposlenih 10 ali manj pa ne verjamem.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Žal so se manjši odvadili tega oz. je to zmanjševanje stroškov ali pomanjkanje časa. Na istem servisu, kamor vozim svoj avto so mi ga včasih lepo očistili, da se je bilo veselje vsesti vanj. Žal so kasneje prenehali s to prakso. Vztrajam z njimi, ker je servis sicer ok zaenkrat. Imajo pa tudi svoje cvetke...sploh tisti, da mi nekaj crkne 2 dni po servisu pušča slab okus v ustih, pa ni rečeno, da so karkoli krivi.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Jaz sem pa vesel če se zapelje še kak KM. V meji normale seveda.
Imam rabljene avte in nisem kak hud štručko za avte in njihove napake tako da če še kakšno malenkost odkrije ter sporoči je samo plus.

Je pa treba najdt takega serviserja kateremu lahko zaupaš.