Nastavitev shranjevanja pri Android telefonu???

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Imam nek telefon z Andridom, kjer je še čez glavo dovolj prostora pa mi stalno teži, da ga nima.

Prav vse shranjuje na root pomnilnik, ki je velikosti 5GB, na noben način mi pa noče shranjevati zadev na notranji pomnilnik v velikosti 8GB ali pa zunanjo SD kartico.

V nastavitvah pomnilnika nastavim, da mi naj vse shranjuje na SD pa nič ne pomaga.

Se, da to kako rešiti, da bi se vse shranjevalo na drugi notranji pomnilnik ali pa SD kartico, ki sta prazna?

Še slikca.
 
22. jul 2007
12.789
1.310
113
123
O lej ga spet fikus tukaj, naloži si google photos in se ti bo vse nalagalo v oblak.
Kaj pa imaš to za en telefon- novo nokio
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Niso problem slike, problem je, da se sploh ne da naložiti nobene aplikacije več, ker piše, da je prostora zmanjkalo, čeprav ga je dejansko še ene 85%.

Očitno mora to biti neka napaka androida, a je slučajno možno ponovno nalaganje ali kaj takega?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kater Android pa imaš?

Če bi se ga dalo posodobiti iz 5 na 6 bi bil verjetno problem rešen.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Kater Android pa imaš?

Če bi se ga dalo posodobiti iz 5 na 6 bi bil verjetno problem rešen.
Če ga posodobiš na 7 bo problem rešen.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Problem je, ker sam posodobitev ne ponuja, zbrisati cel sistem in ga naložiti na novo pa ne znam.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Mene pesti enaka težava na Medion Life E4504...

Sam sem problem začasno rešil s tem, da sem v meniju izbral, da naj se telefon povrne na tovarniške nastavitve.

Pri tem ti izbriše čisto vse in moraš vse nalagati znova nazaj, tako, da prej obvezno naredi popolno varnostno kopijo.

Ker zbriše čisto vso nesnago imaš potem za nekaj časa spet dovolj prostora.
Žal pa mi še vedno ne dovoli shranjevanja na SD kartico ali pa drugi večji notranji pomnilnik.
To bi se verjetno dalo popraviti z novo namestitvijo Androida, kar pa sam ne znam.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tudi ne deluje, sam imam 5.1 verzijo v originalu pa ni pogojev, da mi shranjuje karkoli na SD kartico. V cemu je trik?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Trik je v verziji androida. Ne bom hodil v podrobnosti toda, če me spomin ne vara, da ravno od 5 naprej ni mogoče shranjevanje določenih stvari na SD kartice. Na nekaterih drugih verzijah mislim, da od 6 naprej je spet to do določene mere omogočeno.
Torej višje ali nižje toda tega vsi telefoni ne podpirajo.
To je bilo predvsem zaradi slabih počasnih kartic, ki so potem zavirale tekoče delovanje telefonov.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Po mojem je problem v glupem Androidu???

Jaz v meniju lahko nastavim, da mi vse shranjuje na SD ampak potem iz Google play ne morem naložiti prav nobene aplikacije, dokler spet ne nastavim nazaj na notranji pomnilnik(to pa sta dva in mi žal shranjuje ravno na tistega, ki je manjši, ker je verjetno tam naložen cel sistem.)

S tovarniškim resetom sem pridobil vsaj 1GB tako, da bo za nekaj časa še delalo.

Ne vem pa zakaj tudi pri Androidu ni tako, da bi ga lahko vsak kadarkoli posodabljal oziroma vsaj kadarkoli na novo naložil staro verzijo, kot ima še vedno Nokia C7, kjer posodobitev sicer ni več, lahko pa še vedno kadarkoli si želim na novo nazaj naložim cel OS in mi spet vse dela kot bi bil nov..
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
Andorid 6 ima to možnost, na nek način.

Kako posodobiti tvoje čudo moraš pa ugotoviti sam. Lahko se tudi spomniš starega pregovora "nisem tako bogat, da bi kupoval poceni" in greš po nexusa, lgja, sonyja...
wink-1.gif
 

Najednik

Pripravnik
1. maj 2013
118
0
16
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Lahko se tudi spomniš starega pregovora "nisem tako bogat, da bi kupoval poceni" in greš po nexusa, lgja, sonyja...
wink-1.gif
Fikus je bogat, je med tajkuni meseca
wink-1.gif


Ampak res bogat bi bil, če bi želel deliti svoje bogastvo. Glej moj podpis
grin1.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Z neuradnimi različicami, ki niso odobrene od proizvajalcev se ni fajn igrat...
ne-ne-1.gif


Za Medion E4504 je vprašanje če bo kdaj možna posodobitev na Android 6.0... Majo pa zdaj E5005 s tem Androidom, ampak ga nisem vzel za rezervni telefon, ker ima preslab ekran pa fotič...

(ista ločljivost in fotič ko na E4504 - porazni rezultati (slika neostra, fotografije "plastične"...)

Sem izbral onga Huawei Y5 II za 111 € z isto ločljivostjo kot Xperia Z1 in 8 mpix fotičem za rezervni telefon poleg moje Xperie Z1 Compact...

Me zanima, če bo tudi tega Huaweja pestil ta problem s shranjevanjem... Trenutno nimam kartice nobene not in ne vem kako je... Mogoče jutri dobim kako kje...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Z neuradnimi različicami, ki niso odobrene od proizvajalcev se ni fajn igrat...
ne-ne-1.gif


Za Medion E4504 je vprašanje če bo kdaj možna posodobitev na Android 6.0... Majo pa zdaj E5005 s tem Androidom, ampak ga nisem vzel za rezervni telefon, ker ima preslab ekran pa fotič...

(ista ločljivost in fotič ko na E4504 - porazni rezultati (slika neostra, fotografije "plastične"...)

Sem izbral onga Huawei Y5 II za 111 € z isto ločljivostjo kot Xperia Z1 in 8 mpix fotičem za rezervni telefon poleg moje Xperie Z1 Compact...

Me zanima, če bo tudi tega Huaweja pestil ta problem s shranjevanjem... Trenutno nimam kartice nobene not in ne vem kako je... Mogoče jutri dobim kako kje...

Saj v tem primeru ne gre za neuradne oosodobitve... Fikus je dal link do uradnih.... Kjer so celo navodila s slikcami... Ampak najlazje je jamrati, da nekaj ne zna... nic pa ne napise, kje se sploh zatakne... Kot prvo tukaj velja tisto: "malo denarja, malo muzke"...
wink-1.gif