Prodaja motorja papirologija

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Prodal sem motor. Kupec je frisen motorist, star 22 let. Kaksen je sedaj postopek? Kupoprodajna, odjava in tle sem jaz zaklucil? Overitev je potrebna? Verjetno lahko na vsakih tehnicnih to porihtam? Kaj pa za reg.? Blokada, homologacija al da se motor pise na koga druzga?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Za mopede sumim da je enako...

Pri kalsičnemu motorju je isti šmorn kot pri avtu.

Izpolniš kuporodajno pogodbo (če je nimaš dobiš na tehničnih), oba morata biti zraven da se direktno na šalterju naredi prepis. Vsak plača stroške kot domenjeno. In to je to. On, če se misli odpeljat z njim, uredi sam naprej kar je še potrebno...to več ni tvoja stvar.
Na eni lokaciji urediš vse.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ma sprašujem, ker gre za znanko sicer bi mi bilo vseeno!

Torej kupoprodajna, kaj pa odjava/tablice? Zdaj ce bo hotela nase bo verjetno morala na blokado in homologacijo. Kaj pa lastnik/uporabnik? Je tu kaksna varijanta?
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Ce nima VD za tisto kategorijo v katero spada motor, ga ne bo mogel registrirat nase. Mislim, da sem prav razumel, da kupec se nima VD za absolutno kategorijo MK. Ce se da blokirat, mora to storiti pred registracijo
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ampak verjento je lastnik lahko tudi nekdo, ki nima te kategorije oz. nima niti izpita? Al mora biti vse ista oseba?